WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Hosting Firmaları (https://wmaraci.com/forum/hosting-firmalari.html)
-   -   LiteSpeed Cache Eklentisi ile WordPress Siteleriniz Çok Daha Hızlı! | Turhost.com (https://wmaraci.com/forum/hosting-firmalari/litespeed-cache-eklentisi-wordpress-siteleriniz-cok-hizli-turhost-com-496687.html)

Turhost 23 Mart 2018 18:17

LiteSpeed Cache Eklentisi ile WordPress Siteleriniz Çok Daha Hızlı! | Turhost.com

LiteSpeed Cache Eklentisi, gelişmiş önbellek yönetimi araçları ve optimizasyon özellikleriyle, web sitenizdeki tüm performans optimizasyonlarını tek bir panel üzerinden yapmanızı sağlayan, site hızlandırma modülüdür.

LiteSpeed Cache Eklentisi Tüm Web Hosting Paketlerimizde ÜCRETSİZ Olarak Sunulmaktadır.

Sitenizin hızlı açılması, hem kullanıcıların sitenizi ziyaret etmeye karar vermesi hem de sitenizde daha fazla zaman geçirmesi için önemlidir. Ayrıca Google organik arama sonuçlarında, sitenizin yükselmesi ve organik trafiğinizin artmasında önemli bir etkendir.

Sayfa açılış hızını arttırmak için yapılması gerekenlerin başında; görsellerin optimize edilmesi, JavaScript'lerin ve CSS'lerin küçültülmesi ve birleştirilmesi gelmektedir. Web sitenizin sayfalarının daha hızlı açılması için mümkün oldukça düşük boyutta görseller kullanmanız gerekmektedir.

WordPress Web Siteleriniz İçin Hız Doping'i!

LiteSpeed CacheEklentisi ile WordPress web sitelerinizi hızlandırabilirsiniz.LiteSpeed ​​ile siteniz, yüksek bir PageSpeed ​​puanı sahip olurken, daha da önemlisi sitenizdeki kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarır.LiteSpeed Cache, herhangi bir PHP script'i ile değil, doğrudan web sunucusu üzerinde önbellekleme yapar.LiteSpeed ​​Cache eklentisi, bir önbellek yönetimi eklentisinden çok daha fazlasıdır.WordPress sitelerinize üstün performans sunmak için tasarlanmış çeşitli özelliklerle doludur.

LiteSpeed Cache Genel Özellikleri
  • Sunucu Düzeyinde Tam Sayfa Önbelleği
  • Özel Önbellek
  • Görsellerin Optimizasyonu
  • Web Crawler (Tüm URL'lerin Taranması)
  • CSS / JavaScript / HTML Sıkıştırma
  • CSS / JavaScript Kombinasyonu
  • HTTP / 2 Push
  • İçerik Dağıtım Ağı Desteği
  • Tarayıcı Önbellek Desteği
  • Veritabanı Optimizasyonu

LiteSpeed Cache Eklentisi

Türkiye'nin en hızlı ve kaliteli web hosting firması Turhost tarafından sizlere ÜCRETSİZ sunulmaktadır!

LiteSpeed Cache Eklentisini Nasıl Kurulur?

WordPress admin paneli üzerinden LiteSpeed Cache eklentisini kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek, eklentiyi hemen kurabilirsiniz.
Önemli Uyarı: Çakışma olmaması için Litespeed Cache modülünü kurmadan önce mutlaka diğer Wordpress Cache modüllerini kapatıp kaldırdığınızdan emin olmalısınız.

1- WordPress admin paneliniz üzerinden "Eklentiler" sekmesine tıklayınız ve "Yeni Ekle" butonuna tıklayarak "LiteSpeed Cache" eklentisini sitenize yükleyiniz.

https://blog.turhost.com/wp-content/...kurulumu-1.png

2- Eklenti yükleme işlemini yaptıktan sonra eklentiyi etkinleştirerek, soldaki menüden "LiteSpeed Cache" ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz.

https://blog.turhost.com/wp-content/...ed-Cache-1.png

LiteSpeed Cache ile Neler Yapabilirim?

1- Manager sekmesine gelerek, cache'te bulunan sayfaları, CSS/JS Önbelliğini, 403-404 ve 500 hatası bulunan sayfaları temizleyebilirsiniz. Empty Entire Cache özelliği ile tüm bu işlemleri tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

https://blog.turhost.com/wp-content/...zellikleri.png

2- Üst kısımda yer alan "DB Optimizer" sekmesine tıklayarak, veritabanı dosyalarını optimize edebilirsiniz.

https://blog.turhost.com/wp-content/...-Optimizer.png

3- Setting sekmesine tıkladığınızda,LiteSpeed Cache ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Bu bölümdeLiteSpeed Cache eklentisini açabilir ya da kapatabilirsiniz. Sayfa önbellekleme işlemleri için süre belirleyebilirsiniz.

https://blog.turhost.com/wp-content/...he-setting.png

4- Üst bölümde bulunan "Cache" sekmesi üzerinden, hangi durumlar cache sisteminin çalışacağını tanımlayabilirsiniz.

https://blog.turhost.com/wp-content/...ol-Setting.png

5- LiteSpeed Cache eklentisi, ileri düzey bilgi sahibi olan kullanıcılar için ".Htaccess Düzenleme" özelliği sunmaktadır.

https://blog.turhost.com/wp-content/...s-özelliği.png

6-LiteSpeed Cache eklentisinin en önemli özelliklerinden biri görsel optimizasyonudur. Sitenizde bulunan görsellerin boyutlarını maksimum oranda küçülterek, sayfa açılış hızının artmasını sağlamaktadır.

https://blog.turhost.com/wp-content/...edilmesi-1.png

Ücretsiz LiteSpeed Modülüne sahip hosting paketlerimize göz atmak için Hosting sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Korkmaz 23 Mart 2018 18:22

Güzel anlatım teşekkürler.

6 Senedir turhost kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Turhost 23 Mart 2018 18:30

Alıntı:

Korkmaz Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2841773)
Güzel anlatım teşekkürler.

6 Senedir turhost kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba Korkmaz , değerli görüşleriniz için teşekkür eder, web projelerinizde başarılar dileriz.

tolgahan571 23 Mart 2018 18:38

bende turhosttan memnunum
cache olarak bunu öneriyorsa vardır bir bildiği
kullanıp deneyip görüşlerimi buraya yazacagım

swerty111 23 Mart 2018 20:34

LiteSpeed serverlerde inanılmaz bir faydası var.

doaldigital 23 Mart 2018 20:41

Öyle inanılmaz bir faydası yok :). Güzel tabi orası ayrı konu.

ismetkaratas 23 Mart 2018 20:55

Alıntı:

Turhost Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2841782)
Merhaba Korkmaz , değerli görüşleriniz için teşekkür eder, web projelerinizde başarılar dileriz.

Bu eklenti için özel bir optimizasyon mu yaptınız?

Özel bir optimizasyon yapıldıysa hangi hosting paketleriniz için bu durum geçerli?

Yoksa bu eklentiyi önermenizin başka bir sebebi mi var?

Yanıtlarsanız memnun kalırım.

altaybilgin 23 Mart 2018 20:56

denesem iyi olur. kolay gelsin.

PealonTeor 23 Mart 2018 21:39

Turhost sepete eklediğim bir domaini adult kelime içerdiği için bana bir uyarı bile yapmadan hesabımı direk olarak kapatan bir firmadır. Daha sonra mail atarak açtırmıştım hesabımı, bu yönden hiç güven verici gelmiyor bana. Ayrıca bilmeyen arkadaşlar için söyliyim aynı eklenti hizmeti guzel.net te de var.

doaldigital 23 Mart 2018 21:41

PealonTeor Tüm litespeed sunucularda var.

Turhost 23 Mart 2018 23:52

Alıntı:

doaldigital Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2841961)
PealonTeor Tüm litespeed sunucularda var.

Merhaba PealonTeor ,

LSCache eklentisi Litespeed sunucularda ek lisans gerektiren bir özellik. Bu ek lisans bedelini müşterilerimize yansıtmadan ücretsiz olarak müşterilerimize sunuyoruz.

Alıntı:

ismetkaratas Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2841902)
Bu eklenti için özel bir optimizasyon mu yaptınız?

Özel bir optimizasyon yapıldıysa hangi hosting paketleriniz için bu durum geçerli?

Yoksa bu eklentiyi önermenizin başka bir sebebi mi var?

Yanıtlarsanız memnun kalırım.

Merhaba ismetkaratas

LSCache eklentisi yapmış olduğumuz testlere göre diğer wordpress cache eklentilerinden çok daha performanslı çalışmakta. Denemenizi tavsiye ederiz.

En düşük tekli hosting paketlerimizden bayi paketlerine kadar "tüm" Linux web hosting paketlerimizde LSCache eklentisini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Güzel günler dileriz

Penunbra 24 Mart 2018 01:02

Şahsen Fastest Cache Pro'yu kullanıyorum bunu kullanmadan önce tüm cache eklentilerini denemişimdir. GtMetrix ve farklı test yazılımlarında açık ara en iyi eklenti Fastest Cache olmuştu.

Şuanda bana göre en iyi Fastest Cache Pro + Jetpack Premium Süper oluyor

İyi çalışmalar

AdaletinSesi 24 Mart 2018 01:05

Fastest cacheyi bende tek geçerim. Sahibi türk ve her türlü yardımıma koşuyor.

kozlunet 24 Mart 2018 01:09

AdaletinSesi Hocam yorumunuza katılıyorum, benim tercih ettiğim firmada Lite Speed Cache eklentisini sunuculara eklemiş ve kullanıcılarına tavsiye etmişti, lakin eklenti bende sorun çıkardı, Wp Fastest Cache eklentisi kullanmaya devam ediyorum, dediğiniz gibi üzerine tanımam.

metinoz 24 Mart 2018 02:31

Çok detaylı testler yaptım hemde bir çok sitemde, fastest cache premium kesinlikle litespeed den daha iyi. Litespeed Cache te bir sıkıntı var, sayfa boyutunu en iyi şekilde düşürüyor, request sayını en az seviyeye çekebiliyor, test sitelerinde tam puan alıyor fakat buna rağmen açılış süreleri rakibi fastest cache e oranla çok geride kalıyor. Düz mantık bakan anlayamıyor durumu, daha az boyut daha az request nasıl daha geç açılabilir. Bende anlam veremiyorum.

Turhost 24 Mart 2018 13:34

Alıntı:

Penunbra Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2842197)
Şahsen Fastest Cache Pro'yu kullanıyorum bunu kullanmadan önce tüm cache eklentilerini denemişimdir. GtMetrix ve farklı test yazılımlarında açık ara en iyi eklenti Fastest Cache olmuştu.

Şuanda bana göre en iyi Fastest Cache Pro + Jetpack Premium Süper oluyor

İyi çalışmalar

Alıntı:

AdaletinSesi Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2842198)
Fastest cacheyi bende tek geçerim. Sahibi türk ve her türlü yardımıma koşuyor.

Alıntı:

kozlunet Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2842201)
AdaletinSesi Hocam yorumunuza katılıyorum, benim tercih ettiğim firmada Lite Speed Cache eklentisini sunuculara eklemiş ve kullanıcılarına tavsiye etmişti, lakin eklenti bende sorun çıkardı, Wp Fastest Cache eklentisi kullanmaya devam ediyorum, dediğiniz gibi üzerine tanımam.

Alıntı:

metinoz Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2842248)
Çok detaylı testler yaptım hemde bir çok sitemde, fastest cache premium kesinlikle litespeed den daha iyi. Litespeed Cache te bir sıkıntı var, sayfa boyutunu en iyi şekilde düşürüyor, request sayını en az seviyeye çekebiliyor, test sitelerinde tam puan alıyor fakat buna rağmen açılış süreleri rakibi fastest cache e oranla çok geride kalıyor. Düz mantık bakan anlayamıyor durumu, daha az boyut daha az request nasıl daha geç açılabilir. Bende anlam veremiyorum.

Merhaba,

Tabi ki müşterilerimiz uygulamalarında dilediği eklentiyi kullanabilir. Farklı kullanım senaryolarında da cache eklentileri farklı sonuçlar çıkartabiliyor bunu da biliyoruz.

Litespeed LSCache gibi ücretli bir modülü müşterilerimize ek bir seçenek olarak ücretsiz sunuyoruz ve binlerce wordpress müşterimizde yüksek performansta ve sorunsuz çalıştığını deneyimledik.

Buna göre müşterilerimize tavsiyemiz kesinlikle tüm Wordpress cache modüllerini deneyin ama Litespeed LSCache e de mutlaka bir şans verin :)

Güzel günler dileriz

cetvel 24 Mart 2018 14:06

cloudflare ile zaten hizli

Bloggokhantekin 24 Mart 2018 14:11

Merhaba, bende uzun zamandır turhost hosting kullanıyorum ve çok memnunum. Sitemde Wp fastest cache eklentisinin premium sürümünü kullanıyorum. Bu eklentiyi de kullanmama gerek var mı? daha doğrusu bu eklentiyi de kullanırsam diyelim herhangi bir çakışma olur mu?

Turhost 24 Mart 2018 14:18

Alıntı:

cetvel Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2842582)
cloudflare ile zaten hizli

Merhaba cetvel,

Cloudflare statik içerik için network tabanlı optimizasyonlar gerçekleştirmekte. Wordpress Cache modülleri ise dinamik içeriğin optimizasyonu ve statik hale getirilmesi ile alakalı. Cloudflare bu arada Türkiye içerisinden yayın yapmıyor bu nedenle erişim yurt dışından dolaşarak geliyor, bazı durumlarda bu standart web sitesi erişiminden daha yavaş bir erişim de sunabiliyor.

Alıntı:

Bloggokhantekin Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2842586)
Merhaba, bende uzun zamandır turhost hosting kullanıyorum ve çok memnunum. Sitemde Wp fastest cache eklentisinin premium sürümünü kullanıyorum. Bu eklentiyi de kullanmama gerek var mı? daha doğrusu bu eklentiyi de kullanırsam diyelim herhangi bir çakışma olur mu?

Merhaba Bloggokhantekin,

Dilerseniz optimizasyon ekibimiz sizin adınıza cache modüllerinizin testini gerçekleştirebilir. Sitenizde cachelenmemiş dinamik isteklerde hafif yavaşlıklar görüyoruz bunun nedeni php versiyonu veya herhangi bir modül olabilir. Arkadaşlarımız bunları da kontrol etsinler?

Güzel günler dileriz

kaanst 26 Mart 2018 21:19

Adı üstünde LiteSpeed sunucuları için mi bu eklenti yoksa her sitede kullanılabiliyor mu?

CenkOnsoy 26 Mart 2018 21:58

Aldığım hosting paketlerinin hepsine litespeed mevcuttu sıradan ve zaten olması gereken bir özellik. Eklenti de size ait değil gördüğüm kadarıyla. Hani zaten olmazsa llmaz bir özelliği vurgulayan Turhost olunca piyasaya biraz daha şüpheci bakıyorum artık maalesef. Turhost için kötü bir lafim yok ancak özellik çok da erişilemez değil maalesef. Kaliteli hizmet sağlayan her firma bunu zaten sunuyor.

WMGünlüğü 26 Mart 2018 22:32

Alıntı:

kaanst Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2845410)
Adı üstünde LiteSpeed sunucuları için mi bu eklenti yoksa her sitede kullanılabiliyor mu?

Hosting sunucularında verilen bir hizmet. WordPress alt yapısına sahip her web sitesi için kullanıyor. Kendi web sitemde kullanıyorum gerçekten çok farkı var. Sayfa hızının artması bi yana organik trafikte de ciddi artış mevcut.

Engin07 26 Mart 2018 22:55

Alıntı:

CenkOnsoy Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2845455)
Aldığım hosting paketlerinin hepsine litespeed mevcuttu sıradan ve zaten olması gereken bir özellik. Eklenti de size ait değil gördüğüm kadarıyla. Hani zaten olmazsa llmaz bir özelliği vurgulayan Turhost olunca piyasaya biraz daha şüpheci bakıyorum artık maalesef. Turhost için kötü bir lafim yok ancak özellik çok da erişilemez değil maalesef. Kaliteli hizmet sağlayan her firma bunu zaten sunuyor.

Bu konuda gerekli yorumu yapmışlar zaten hocam yorumlara baksanız. Eklenti evet WordPress panele bakarsanız herkes kurabiliyor fakat çalışabilmesi için hostun bulunduğu sunucuda LiteSpeed'e ek olarak LSCache özelliğinin yer alması gerektiğini belirtmiş. Bu özelliğin ekstra bir ücret karşılığında, özel bir lisans dahilinde alındığını da not düşmüş. Yani her firmada yer almayan bir özellik. Eklentinin yapımcısı bizzat LiteSpeed'in kendisi. (Yorumundan yola çıkarak bu görüşü sundum, bilmiyorum normal Litespeed alınınca oda geliyormu onu araştırmadım)

NOT: Turhost kullanmıyorum, sadece bu eklentiyi bende kullanıyorum oldukça başarılı farklı bir firmada. Firma sağlamıyor kendim araştırma ve inceleme sonucu kurmuştum şansıma sunucu destekliyor gerekli lisansı almışlar sadece bize bildirmediler. Turhost bildirmiş oldukça güzel bir yaklaşım.

muratkondak 27 Mart 2018 01:31

sanırım 8 sene oldu turhost ile çalışmaya başlayalı...
gözünüz kapalı herşeyinizi taşıyabilirsiniz arkadaşlar..
sıfır hata sorunsuz hizmet...

barisdayak 27 Mart 2018 04:13

web sitem için denedim. mobil 71 den 87 ye masaüstü 81 en 97'ye yükseldi.
teşekkürler Turhost
https://goo.gl/TNuEJE

fdemir7 27 Mart 2018 06:49

VPS ler de kullanılabiliyor mu?

Turhost 27 Mart 2018 10:08

Alıntı:

fdemir7 Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2845748)
VPS ler de kullanılabiliyor mu?

Merhaba, Linux işletim sistemine sahip tüm fiziksel ve bulut sunucularda kullanılabilir. LiteSpeed lisans özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.turhost.com/lisanslar/litespeed-lisansi

ONETMEDYA 27 Mart 2018 10:58

bu bildirimi ben neden aldım şimdi ?

Codesign 27 Mart 2018 11:41

Yaklaşık 3 yılı aşkın bir süredir yedi farklı site için Turhost kullanıyorum ve bu zamana kadar bir problem ve sıkıntı yaratmadı. Memnun olduğumu bende belirtmek istedim.

Turhost 27 Mart 2018 12:04

Alıntı:

ONETMEDYA Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2845843)
bu bildirimi ben neden aldım şimdi ?

Merhaba, bu bildirim tüm forum kullanıcılarına bilgilendirme amaçlı gönderilmiştir. İyi günler dileriz.

Turhost 27 Mart 2018 12:04

Alıntı:

Codesign Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2845868)
Yaklaşık 3 yılı aşkın bir süredir yedi farklı site için Turhost kullanıyorum ve bu zamana kadar bir problem ve sıkıntı yaratmadı. Memnun olduğumu bende belirtmek istedim.

Merhaba Codesign değerli görüşleriniz için teşekkür eder tüm projelerinizde başarılar dileriz.

otto8823 27 Mart 2018 12:49

Merhaba;

ben kod bilgisi vs. pek olmayan bir kullanıcıyım. turhost altyapısını kullanıyorum, eklentiyi kurmak dışında başka bir şey yapmam gerekmiyor galiba bahsettiğiniz ücretsiz faydalanma için.

daha önce cache eklentisi kurmuştum ve sitede mobil görünümde bir fonksiyon çalışmamaya başlamıştı. bu uygulamada ''purge'' sekmesinden tüm o hatalı sayfaları temizle vs. kısmına tıklamak veya aynı şekilde optimizer sekmesinden bunları yapmak sitenin düzgün çalışması açısından herhangi bir risk barındırır mı?

dediğim gibi bilgisiz olduğum bir alan. teknik bilgi şartsa hiç bulaşmayayım :)

Turhost 27 Mart 2018 13:31

Alıntı:

otto8823 Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2845914)
Merhaba;

ben kod bilgisi vs. pek olmayan bir kullanıcıyım. turhost altyapısını kullanıyorum, eklentiyi kurmak dışında başka bir şey yapmam gerekmiyor galiba bahsettiğiniz ücretsiz faydalanma için.

daha önce cache eklentisi kurmuştum ve sitede mobil görünümde bir fonksiyon çalışmamaya başlamıştı. bu uygulamada ''purge'' sekmesinden tüm o hatalı sayfaları temizle vs. kısmına tıklamak veya aynı şekilde optimizer sekmesinden bunları yapmak sitenin düzgün çalışması açısından herhangi bir risk barındırır mı?

dediğim gibi bilgisiz olduğum bir alan. teknik bilgi şartsa hiç bulaşmayayım :)

Merhaba otto8823, LiteSpeed modülü tüm hosting sunucularında ücretsiz olarak verilmektedir. Herhangi bir kod bilgisi gerektirmez.

Yapmanız gereken, WordPress Eklentiler sekmesinden LiteSpeed eklentisini yüklemek ve Etkinleştirmek. Anlatımda yer alan özellikleri kullanarak sitenizi optimize edebilirsiniz.

BLuETRoY 27 Mart 2018 16:08

Merhaba,

Eklentiyi kurdum yalnız ayarlar ile ilgili herhangi birşey söylememişsiniz ve kullanımını da nasıl yapmamız gerektiği hakkında herhangi bir bilgi vermemişsiniz.

Eklentiyi kurduğumuz zaman zaten sizin göstermiş olduğunuz şekilde çıkıyor tüm bilgiler.

Ekstra yapmamız gereken birşey var mı ve belirli aralıklarla birşey yapılması gerekiyor mu?

HbY 28 Mart 2018 11:41

Bende yaklaşık olarak 4 yıldır turhost'tan hem host hemde domain hizmeti alıyorum. Sağolsunlar hosting ile alakası olmasa da web sitemden kaynaklanan her hangi bir sorunda destek istediğimde çözüm için arayış içine girmişler, kestirip atmamışlardır. Teşekkürler.

Aristokrat1 29 Mart 2018 00:39

Ben kullanıyorum gayet iyi hatta piyasada kendisi ücretsiz premium u çok satılan ve tututlan Türk yazılımcıya ait chace programından daha iyi

BySaNCeZ 29 Mart 2018 12:05

Hallettim

RadiKaL 29 Mart 2018 13:20

Fiyatlarınız çok pahalı bence

Turhost 29 Mart 2018 15:00

Alıntı:

BySaNCeZ Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2848176)
sizden gördüm kurdum ama https://wmaraci.com/forum/wordpress-...si-497744.html bu konuda anlattığım gibi sorun oldu yardımcı olma imkanınız varmı

Merhaba konu ile ilgili müşteri paneliniz üzerinden destek talebi oluşturmanızı rica ederiz. İyi günler.

invalid 30 Mart 2018 07:43

Günaydın, bende kullanıyorum fakat detaylı inceleme türkçe olarak internette bulamadım. Benim bu eklenti ile öğrenmek istediğim resim optimizasyonu rehberi. İngilizce pek detaylı anlatan da olmamış resim le ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 01:08.