wmaraci reklam

Cpanel Zammı ve hizmet alamayışımız

17 Mesajlar 3.209 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 257 / 261
  • Ticaret 150, (%100)
Daha önce forumdan hosting firmalarından hizmet aldım memnun kaldığım ve kalmadığım firmalar oldu ama sonuç olarak şimdi sitelerimi yabancı firmalara taşımak zorunda kaldım yani türkiye ile arada uçurum gibi bir fiyat farkı var resellerspanel.com 15 domain izinli sınırsız alt özllikler ve 10$ ödüyorum ama firmalarımızda bu fiyatı görmek neredeyse imkansız ayrıca sınırlar var kendimden yola çıkarak diyebiliyorum yani zaman içinde sanırım bu fiyat artışları ile birçok firma kepenk kapatmak zorunda kalacaktır ben iki firmaya 315 tl ödüyordum toplamda ve paneller directadmin ve plesk idi ki bu panellere alışamadım şimdi ise 32$ ödüyorum yani hemen hemen yarı yarıya gibi fark var umarım ilerleyen zaman içinde daha iyi olur firmalar adına yeniden döneriz yerli firmalarımıza
AhmetCakmak34 yusufdj

kişi bu mesajı beğendi.

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...
wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Aslında söylediğiniz şey tüm sektörlerde geçerli. Üretmeyen ülke olarak ithalata boyun eğmiş şekilde sektörlerde kendine yer buluyor çoğu işletmeler/şirketler. Dolayısıyla en basitinden, telefon kabı 20 liraya ülkemizde satılırken aynı kalitede ve belki de daha kalitelisini yurtdışından 2-3 liraya bulabiliyoruz...
ahmetce33 fatihbaz FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

ysnkaplan ysnkaplan WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 04.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek sigortacı / hobi web design
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 11 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
ahmetce33 cPanel kullanılması son zamanlarda lisans maliyetinden kaynaklı bir değişim ve tercihinizin illede cPanel olarak olmasına birşey diyemem tabiki. Ancak limitsizlik konusunda bence ön yargılı olmayın. bazı firmalar evet çok fazla limit koyup uçuk fiyatlara hizmet sağlarken bazıları ise bence bahsettiğiniz sitede aynı şekilde herşeye limitsiz yazıp belli bir orandan sonra sınır koymaya başlayacaktır. sırf satış yapmak için limitsiz yazmaları yerine nereye limit koyulduğunu açık yazması bence daha mantıklı geliyor.. disk boyutu, inode limiti, disk yapısı (SSD-SAS) önemli faktörler olduğu gibi inode limiti yerine disk kısıtlaması tercih ederim mesela...
birsevda Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 257 / 261
  • Ticaret 150, (%100)
Aradaki fiyat farkının 3 katı kadar olması hizmeti alınmaz kılmakta yani kendi adıma kesinlikle alamam sonuçta aynı hizmet sadece lokasyon farkı için 3 katı ödeme bana mantıklı gelmiyor !!

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Lokasyon farkı dediğimizde; Türkiye hedefli bir site için ya Türkiye ya da Avrupa lokasyonda barındırmalıyız siteyi. Eğer Amerika lokasyonda barındırırsak ciddi erişim farkı oluşuyor maalesef.

Ayrıca resellerspanel performans açısından kıyaslandığında son derece zayıf kalır.

Burada önemli olan husus; sitelerimiz için en iyi performansı en az kısıtlama ile nasıl sağlarız? olmalıdır. Ve maalesef fiyat konusu en son kıyaslanmalıdır.

Açıkçası ben kendi adıma konuşayım; 3 yıl İngiltere firmaları ile çalıştım ve sterlin ile ödeme yaptım yani biraz daha fazla ödedim. Ama güvenlik ve performans açısından en ufak bir problem yaşamadım. Dolayısı ile ödediğim bedel gözüme batmadı.

cPanel i satın alan firma Plesk Paneli de satın aldı önceden. Bu firma tüm sektörü ele geçirmenin peşinde. Kısacası kendi panelimizi yapmanın vakti çoktan geldi de geçti bile. Aksi takdirde bunların elinde oyuncak olmaya mahkumuz.

https://www.20i.com/my20i bakın mesela bu firma yıllardır kendi panelini kullanıyor. Çok tepki aldı uzun süre. Ama ona rağmen müşteri kaybetmiyor, aksine müşterileri çoğalıyor.

Ama şu da var; bizde bilinçli müşteri yok maalesef. Daha dün akşam bir üye bir firma ismini vererek hata başlığı açıyor. Sonra kendi bulmuş çözümünü. Şimdi bu firma için yanlış anlamaya sebep olabilecek nitelikte maalesef. Çünkü firmanın bir kabahati yok.

Sunucuda güncelleme olur mesela 2 dakika kapanır site; anında ''xxx firması çöktü'' başlığı ile konu açılır.

Doğal olarak firmalarımızda maalesef gelebilecek her tepkiden çekinir oldular.

Ama bir babayiğit çıkıp demeli ki; ben taşın altına elimi koyuyorum, gelin beraber bir panel yapalım. Umarım ülkemizde iyi bilinen firmalar bir araya gelir ve buna bir çözüm bulurlar.
CihatOzgen XocTaiL awoken

kişi bu mesajı beğendi.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Bende yillardir godady kulaniyorum ucretler onceleri uygundu simdi aylik hosting 12euro birde 5 site icin ssl yillik 170 euros cok pahali olunce 15 gun once tum siteleri narin hostinge tasidim ve ssl ucretsiz aylik godady de kullandigim paketin aynisi aylik 5 euros oduyorum ve simdilik cok memnunum. Ayni siteleri turk hostinglerinin cogunda denedim iki gunde cpu yukselip siteler calismaz oldu turk sirketi olarak ilk defa memnun oldugum hosting dir diyebilirim. Umarim bu sekilde devam eder.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 257 / 261
  • Ticaret 150, (%100)
10 dakika kadar önce hizmet aldım https://www.vargonen.com den ne garip panelde ssl/status yok cpanel ve yok müşteri hizmetleri siz bizi arayın aktif ederiz ssl diyorlar işte sana tr firma illalah ettim arkadaşlar :(

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

Biz her zaman directadmin öneriyoruz ; https://www.facebook.com/cliaweb/posts/2336945799706953

İyi çalışmalar.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Bir aralar vizra çıktı wmcs lisanstan kurtulduk . Şimdide bir panel yapsalar bizimkilerde ondanda kurtulsak :)

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 257 / 261
  • Ticaret 150, (%100)
aynen katılıyorum yani yabancı tekelinde bir sektör !!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al