wmaraci reklam

Hızlı bir hosting seçimi?

15 Mesajlar 2.335 Okunma
wmaraci reklam

CauCasian CauCasian Hukuk Herkese Açıktır! Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Legist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 31 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Açmayı düşündüğüm bir site için hızlı bir hostinge ihtiyacım var. Ufak bir araştırma sonucunda iki hosting sitesi iyi göründü: VERİDYEN ve GOFAST.

Veridyen ve Gofast kullananlardan deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Tabi bu ikisi haricinde kullandığınız ve önereceğiniz başka bir hosting firması varsa onlara da açığım.

Şimdiden teşekkürler...

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

zumrutmedya zumrutmedya zumrutmedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 42 / 49
  • Ticaret 8, (%100)
Gofast tan vbulletin paket almayı düşünüyorum ama yeterli olur mu, sorun çıkar mı bilmiyorum. Altlarına yazdıkları açıklamalar pek tatmin etmedi, ulaşabileceğimiz tr hattıda yok sanırım

bromed bromed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 74 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Gofast'in desteği gerçekten güzel. Zaten adından da anlaşılacağı gibi, sunucuları acayip derecede optimize etmişler. Hizmet, kalite ve hız 10/10
CauCasian

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Her ikisinide yaklaşık 1 er sene kullanmış biri olarak sanırım bir kaç bir şey yazabilirim.

Öncelikle her ikiside gerçekten kaliteli firmalar. Veridyen türkiye lokasyonda, gofast almanya lokasyonda hizmet veriyor. Destek konusunda Veridyen daha güçlüdür. Ancak Gofast kurumsal yapının dışında daha dostane bir destek sağlar. Bunu biraz daha açık yazmak gerekirse, her iki firmada kendileriyle ilgili olmayan sorunlara bile destek sağlar. Gofast in destek ekibi (rakamları sallıyorum) 10 destek talebinin 8 ine hızlı şekilde dönüş sağlar sorunu çözmeden kolay kolay "yazılımsal sorununuz var" demez. Veridyen 10 destek talebinin 10 una da hızlı destek sağlar ancak bazı durumlarda Gofast e nazaran daha kurumsal yapıları nedeniyle "yazılımcınızla görüşün" diyebilir. Bu bence iki firmanın da gayet kaliteli olduğunu gösterir. Her iki firmayla da uzun süre çalışmış biri olarak net olarak söyleyebilirim; hosting kaynakli sorun yaşama ihtimaliniz çok ama çok zayıf. Böyle bir durum yaşansa bile emin olun her iki firmada sorunu çözmek icin canla başla çalisiyordur.

Yaklaşık 1 yıl kadar Veridyen hosting paketlerinden faydalandım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yaklaşık 3 ay kadar Gofast hosting, 6 ay kadar vps paketlerinden kullandım. Şuanda zaten Gofast kullanıyorum. Gofast te de sorun yaşamadım.

Peki neden Veridyen bıraktım? Aslında tek sebebi yabancı lokasyon kullanmam gerekmesiydi. 4 ay kadar google cloud vps kullandım ve belki de tam anlamıyla aynı performansı Gofast te aldım. Veridyen vps konusunda eminim çok iyidir ancak kullanmadım.

Her iki firmada fiyat/performans ve destek olarak çok başarılı. Bu iki firmaya eş değer gördüğüm bir firma daha var o da odeaweb.

Yine tüm bu bahsettiğim olumlu görüşler odeaweb içinde geçerli.

Birine (türkçe desteğe sahip) öneride bulunacağım zaman Veridyen, gofast, odeaweb, güzelhost olarak 4 firmayı gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum.
Kanuni serdar01 CauCasian

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

CauCasian CauCasian Hukuk Herkese Açıktır! Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Legist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 31 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Her ikisinide yaklaşık 1 er sene kullanmış biri olarak sanırım bir kaç bir şey yazabilirim.

Öncelikle her ikiside gerçekten kaliteli firmalar. Veridyen türkiye lokasyonda, gofast almanya lokasyonda hizmet veriyor. Destek konusunda Veridyen daha güçlüdür. Ancak Gofast kurumsal yapının dışında daha dostane bir destek sağlar. Bunu biraz daha açık yazmak gerekirse, her iki firmada kendileriyle ilgili olmayan sorunlara bile destek sağlar. Gofast in destek ekibi (rakamları sallıyorum) 10 destek talebinin 8 ine hızlı şekilde dönüş sağlar sorunu çözmeden kolay kolay "yazılımsal sorununuz var" demez. Veridyen 10 destek talebinin 10 una da hızlı destek sağlar ancak bazı durumlarda Gofast e nazaran daha kurumsal yapıları nedeniyle "yazılımcınızla görüşün" diyebilir. Bu bence iki firmanın da gayet kaliteli olduğunu gösterir. Her iki firmayla da uzun süre çalışmış biri olarak net olarak söyleyebilirim; hosting kaynakli sorun yaşama ihtimaliniz çok ama çok zayıf. Böyle bir durum yaşansa bile emin olun her iki firmada sorunu çözmek icin canla başla çalisiyordur.

Yaklaşık 1 yıl kadar Veridyen hosting paketlerinden faydalandım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Yaklaşık 3 ay kadar Gofast hosting, 6 ay kadar vps paketlerinden kullandım. Şuanda zaten Gofast kullanıyorum. Gofast te de sorun yaşamadım.

Peki neden Veridyen bıraktım? Aslında tek sebebi yabancı lokasyon kullanmam gerekmesiydi. 4 ay kadar google cloud vps kullandım ve belki de tam anlamıyla aynı performansı Gofast te aldım. Veridyen vps konusunda eminim çok iyidir ancak kullanmadım.

Her iki firmada fiyat/performans ve destek olarak çok başarılı. Bu iki firmaya eş değer gördüğüm bir firma daha var o da odeaweb.

Birine (türkçe desteğe sahip) öneride bulunacağım zaman Veridyen, gofast, odeaweb, güzelhost olarak 4 firmayı gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum.

Gofast Almanya lokasyonlu demişsiniz. Sunucu Almanyada olduğu için Türkiyeden siteye girişte bir hız azalması olur mu?

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Fiyatları normal firmalardan yüksek ancak TR lokasyonda en hızlı hizmet veren Veridyen firmasıdır. Ms değerlerine bakıldığında güzel sitesinden daha düşük ms sunuyor. Gofast kullanmadım. Ama siteniz Türkiye de ise TR lokasyon tercih edin.
CauCasian

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Çok ufak rakamlarda hızda düşüş analiz edilebilir. Doğru hatırlıyorsam 50 ila 80 ms arası olsa gerek.
CauCasian

kişi bu mesajı beğendi.

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)

CauCasian adlı üyeden alıntı

Gofast Almanya lokasyonlu demişsiniz. Sunucu Almanyada olduğu için Türkiyeden siteye girişte bir hız azalması olur mu?

Avrupa lokasyon ve Türkiye lokasyon arasında çok fark yok. Hatta daha iyi internet bağlantısına sahip olursunuz ve daha kaliteli donanımlar kullanırsınız. Hetzner'dan aldığım sunucu 55 gündür -55 gün önce satın aldım- kesintisiz açık.

İsviçre için bu şekilde mesela:

CauCasian sworks webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Türkiye lokasyon anlık kesintiler yaşanması muhtemeldir.

Avrupa lokasyonda kolay kolay kesinti yaşanmaz.

First Byte açısından bakılacak olursa 50 ms çok değildir.

Ben daima Avrupa lokasyondan yanayım maalesef. Uptime süresi açısından ve hız bakımından gerçekten iyiler.

Tüm siteler monitöre bağlıdır benim. Avrupa lokasyonda barınan sitelerde hiç kesinti olmuyor. Türkiye lokasyonda barınan siteler maalesef 1 dakika dahi olsa kesintiler yaşanıyor, bazen de 5 dakikayı bulabiliyor. Cloudflare bağlı olan siteler ise hemen her gün kesinti yaşanıyor, bunu da belirteyim.
Kanuni webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

anonymoussecond anonymoussecond WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Arkadaşa bir çok konuda katılıyorum fakat odea konusunda kesinlikle katılmıyorum destek ekibi oldukça kalabalık fakar bilgili olduklarını düşünmüyorum. Bir siteyi taşırken bile elli tane sorun çıkardılar taşıyamadılar doğru düzgün. Ek olarak Veridyen bayi de barındım çok memnun kaldım sorunsuzdu ama pek hızl olarak verim alamadım belkide benim sitemin dinamik olmasından kaynaklı. Sonrasında Odea dahil 7-8 firmadan vds aldım hiç ama hiç birinden menun kalmadım, hep sıkıntı yaşadım. aylardır sunucularda rahata barınmayan sitem gofastta inanılmaz rahat şekilde barınmaya başladı vps olarak deneme diye 1 hafta açtılar 2 haftayı geçtim ve hala bir ücret durumu açılamdı konusu dahi olmadı. Ben şahsen sunucularından fazlasıyla memnunum. Türkiyedeki DC 'lerin hiç birine güvenim yok o nedenle trde barındırmyaı tercih etmiyorum zırt pırt sunucu bakımı yada ne bilim anlık kesintiler yok.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al