wmaraci reklam

İHS'ye Bulaşmayın!!!

27 Mesajlar 3.576 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar ben pek konu açmam. Açılan konulara bakarım; yardımcı olabileceğim bir konu varsa cevap yazarım. Öncelikle bunu belirteyim.

Bu konuyu ise; daha önce bazı konularda önermiş olduğum İHS hosting firması hakkında bilmeniz gereken bazı noktaları açıklamak için açıyorum.

İHS piyasanın en eski ve köklü hosting firmalarından birisi, bunu bir çoğumuz biliyoruz. Ben bir çok arkadaşıma bu firmayı önerdim. Bana ait olan 3 adet sitem de halen İHS'de barınıyor.

Geçenlerde bir kaç niche site projem için hosting ihtiyacım oldu ve (fiyat politikası açısından) farklı bir firma ile çalışmak istedim. Firmanın adını vermiyorum (reklam olmasın). Bu forumda da, fiyat ve kalitesiyle epey popüler bir firma zaten. Bu firmaya wordpress sitelerimi kurdum, yayına aldım. Olaylar bundan sonra başladı.

Yeni firmada yine İHS de barınan sitelerimde kullanmış olduğum aynı temayı (Newspaper) kurdum. Yeni sitelerimin yapılandırmalarını, İHS'de bulunan sitelerimde kullanmış olduğum yöntemlerle yaptım.

Olay burada başladı...

Yeni firmadaki sitelerimin hızları ile İHS de bulunan sitelerimin hızları arasında muazzam bir uçurum vardı. Biraz araştırma sonrasında eski sitelerimde iyileştirmeler yapmaya çalıştım. Ama bir türlü eksikleri yerine getiremedim.

Sonrasında Keep-Alive özelliğinin İHS'de bulunan hosting paketimde kapalı olduğunu gördüm ve İHS ile aramızda şöyle bir diyalog gerçekleşti.

İHS ile Aramda Geçen İlk Konuşma Konu - Keep-Alive

BEN: "İHS de Keep-Alive özelliği var mı? Varsa hostingimde aktif etmeniz mümkünmüdür?" diye destek bileti oluşturdum.

İHS: "Kontroller sağlandığında kullanmış olduğunuz Hosting Paketi Paylaşımlı bir Hosting Paketidir. Keep-Alive özelliği maalesef Paylaşımlı Hosting Paketlerinde kullanılmamaktadır. Keep-Alive özelliğini kullanabilmek için VDS-VPS ürünü kullanmanız gerekmektedir."

BEN: "********'de kullandığım paylaşımlı wordpress hosting paketinde; Keep-Alive özelliğini kullandığım için, sizde de kullanabileceğimi düşünmüştüm."

İHS: "Her firmanın farklı bir şekilde yönetim kuralları bulunmaktadır. Maalesef bizim sistemlerimiz üzerinde belirtmiş olduğumuz gibi kullanılamamaktadır."

Şeklinde oldu. Neyse dedim. Sonrasında site optimizasyonlarına devam etmek istedim. (Malum 2018 Google Güncellemeleri) Lighthouse chrome uygulamasına tarayıcıma kurdum. Birde oradan bakayım, eksik nelerim var diyerek.

İncelememde gördüm ki; yine İHS'de bulunan sitelerim HTTP/1.1 protokolünü kullanıyor. HTTP/1.1 ile HTTP/2 protokolleri arasındaki farklar neler? diye araştırırsanız, önemini öğrenebilirsiniz. Ayrıca BU ADRESTEN de sitenizde HTTP/2 protokolü kullanılıyor mu? öğrenebilirsiniz. Konuya dönelim...

İHS ile Aramda Geçen İkinci Konuşma Konu - HTTP/2 Protokolü

BEN: "Hosting paketimde bulunan sitelerim; HTTP/1.1 olarak görünmekte. Bunları HTTP/2 standartına nasıl geçirebilirim?"

İHS: "Paylaşımlı hosting paketlerinde belirtmiş olduğunuz işlem sağlanamamaktadır. VDS sunucu ürünü satın almanız durumunda talep etmiş olduğunuz işlemi gerçekleştirebilirsiniz."

BEN: "Paylaşımlı hosting paketlerinizde; keep-alive özelliği yok, http/2 desteği yok.
Bunlar bir web sitesi için önemli ve sizin de bildiğiniz gibi 2018 yılında artık ulaşılması gereken teknolojiler. Türkiye'de; bu özellikleri paylaşımlı hosting paketlerinde barındırmayan nadide firmalardan birisiniz. İyi çalışmalar diliyorum size."

İHS: "Görüşleriniz yönetim ekibine iletilecektir."

Tabi bu iki konuşmadan daha önce PHP versiyonumun ilk çağdan kalmış olma durumu var. O konuyu söyledim de, çözüme ulaştırdım.

Uzun lafın kısası...

Arkadaşlar; eğer İHS firması ile çalışmak istiyorsanız, mutlaka ama mutlaka bu söylediklerimi dikkate alın. Şuan kullanmış olduğum hosting firması İHS'den kat ve kat daha uygun fiyatlı olmasına rağmen bana bu özellikleri ve daha fazlasını sunuyor.

Ayrıca; eğer İHS'de barındırdığınız siteler varsa, sizde bu araştırmayı yapın. Öncelikle PHP sürümünüzü inceleyin. Düşük bir sürüm ise yüksek sürümlü bir sunucuya taşımalarını isteyin.

Sizde bir destek bileti açın ve neden Keep-Alive özelliğinin olmadığını sorun. HTTP/2 neden kullanamıyorum diye sorun.

Biz web sitelerimizde her türlü SEO'yu yapmaya çalışıyoruz. Saatlerce zaman harcıyoruz ama sunucu bazlı SEO'yu hiç uygulamıyoruz. Sonra da; her şeyi yapıyorum, SEO'ya uygun içerikleri hazırlıyorum. Rakip beş para etmez makalesiyle bizden önde yer alıyor diyoruz.

Hosting firması seçimlerinizde gerçekten çok seçici davranın. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın, hakkınızı helal edin.
fRee serdar01 Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
Haklısınız hocam herşey backlink, tanıtım yazısı, özgün içerik vs. Değil. Sunucu ve/veya hosting 'de önemli faktör bu konuda.

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Natro, İsimtescil, İHS veya bu tarz çok tanınmış hosting veya sunucu sağlayıcılardan uzak durmakta fayda var çünkü çok yüksek fiyatlara donanımsal olarak en az sunucuları veriyorlar şuan aylık 14 TL'ye 8 gb ramli sağlam cpulu bir reseller hosting kullanıyorum novi ******* başta olmak üzere çözümhost öneririm.

Coder27 Coder27 www.ofisto.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 58 / 41
  • Ticaret 11, (%100)
kesinlikle katılıyorum hayatta 1 defa aldım daha asla almam özel degilse hangi firmadan aldınız pm atabilirmisiniz.? paket fiyat özellik vs

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)

Ucube adlı üyeden alıntı

Haklısınız hocam herşey backlink, tanıtım yazısı, özgün içerik vs. Değil. Sunucu ve/veya hosting 'de önemli faktör bu konuda.

Kesinlikle kullanıcı açısından hız önemli bir faktördür ve Google kullanıcı odaklı olmaya çalışın derken, sadece içerikle bunu yapmalısınız demiyor. Bu sözün altında bir sürü etken var. Şu çağda hala bir site maksimum 2 saniyenin altında açılmıyorsa, bende google'ın yerinde olsam, o siteyi sıralamaya almam. Bunun için de her zaman arka planda unuttuğumuz, sunucuların optimizasyonu tam ve güncel olmalı.
Ucube

kişi bu mesajı beğendi.

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Maalesef isimtescilde de http/2 yok.. Keep-Alive özelliğine nasıl bakılır tarifi var mı onu da inceleyelim? Gerçi bu yoksa o da yoktur :)
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Bilgi paylaşımı için teşekkürler

• Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)

fRee adlı üyeden alıntı

Maalesef isimtescilde de http/2 yok.. Keep-Alive özelliğine nasıl bakılır tarifi var mı onu da inceleyelim? Gerçi bu yoksa o da yoktur :)

GTMetrix testi yaptığınızda, altta bulunan hatalarda Keep-Alive kapalı diye yazar. Siz eğer kapalıysa ticket açın. Bazı firmalar talep ettiğinizde özelliği açıyor.

UNKEF adlı üyeden alıntı

Bilgi paylaşımı için teşekkürler

Okuduğunuz için ben teşekkür ederim.

KalitesoftCOM adlı üyeden alıntı

kesinlikle katılıyorum hayatta 1 defa aldım daha asla almam özel degilse hangi firmadan aldınız pm atabilirmisiniz.? paket fiyat özellik vs
pm gönderdim. İyi akşamlar dilerim.

Fatihcan88 Fatihcan88 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilişim teknolojileri
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
İhs Hakkında diyeceğim tek şey tok Satıcı olduğudur.

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Piyasada artık köklü falan olmak bir şey ifade etmiyor (en azından bu piyasada). Eğer teknolojiye, çağa vs. ayak uyduramazsanız yok olup gidersiniz. Belirttiğiniz özellikler performans açısından önemli. Umarım firma yakın zamanda bir yeniye, değişime gider.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al