WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Hosting (https://wmaraci.com/forum/hosting.html)
-   -   İnode Limiti Nedir ve Aşılırsa Ne Yapılmalıdır? (https://wmaraci.com/forum/hosting/inode-limiti-nedir-asilirsa-yapilmalidir-427238.html)

Erhanyavuz91 22 Nisan 2017 17:53

Alıntı:

ismail Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2439992)
Ben de siliyor diye biliyorum. Denemek lazım.

Şimdi denedim, var olan küçük resimleri yeniden oluşturuyor.
Düzeltme : Evet tam olarak aradığım eklenti buymuş,eskilerini siliyormuş. Teşekkür ederim.

CÇağlayan 23 Nisan 2017 10:05

Aksine o ekenti temaya uygun yeni boyutlar oluşturuyor :) temanın kullandığı boyut hariç diğer boyutları silen bir eklenti var image claner mi tam bilmiyorum kullanmıştım faydası oldu

Erhanyavuz91 23 Nisan 2017 14:04

Alıntı:

CÇağlayan Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2440907)
Aksine o ekenti temaya uygun yeni boyutlar oluşturuyor :) temanın kullandığı boyut hariç diğer boyutları silen bir eklenti var image claner mi tam bilmiyorum kullanmıştım faydası oldu

Benzer iki eklenti var. Regenerate Thumbnails ve Force regenerate thumbnails şeklinde.
İkinci linkteki eklenti siliyor. İmage Cleaner adlı eklentiyi de kullandım ama o eklenti öne çıkarılmış görselleri de gereksiz gösteriyor ve siliyor.
Teşekkürler yorumunuz için.

sedat5453 14 Nisan 2018 07:36

Alıntı:

Erhanyavuz91 Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2439715)
Tema ayarlarında öyle bir ayar vardı ve geçte olsa kapadım. Geçmişe yönelik dosya silme işlemini nasıl yapacağımı araştırıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.
Ek olarak bahsettiğiniz eki aratarak silme işlemini düşünemedim :) Tekrar teşekkür ederim.

Temadan nasıl kapattınız yardımcı olurmusunuz. Bende aynı sorunu yaşıyorum. Kullandığım tema fashion point/storeone teması.

Tosun 12 Mart 2019 15:32

Erhan bey probleminizi nasıl çözdünüz bilgi verirseniz sevinirim

Tosun 12 Mart 2019 22:27

Alıntı:

erhanyavuz91 Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 2440018)
şimdi denedim, var olan küçük resimleri yeniden oluşturuyor.
Düzeltme : Evet tam olarak aradığım eklenti buymuş,eskilerini siliyormuş. Teşekkür ederim.

erhan bey web sitemde inode sınırına geldim sorunu nasıl çözdünüz bilgi verirseniz sevinirim.

bruuzh 12 Mart 2019 22:34

Dosya silerek çözebilirsiniz. Mesela inode sınırınız 100 diyelim sitenizde 100 tane dosya tutabilirsiniz isterse 1kb olsun.

Tosun 12 Mart 2019 23:29

Tek tek silmenin mümkünatı yok 200000 limit

MarshallXY 13 Temmuz 2019 11:54

Temada farklı resim boyutlandırma olayını nasıl kapattınız..

fatihbaz 14 Temmuz 2019 02:45

normalde wordpress her resmi kendisi zaten 3-5 tane yapıyordu.yaptıgım ne kadar saglıklı bilmiyorum ama :) wp-admin/options-media.php sayfasındaki degerleri 0 yapıyorum hep.fakat yinede sanırım yeni temaların hemen hemen hepsi resimleri fazla çogaltıyor.uzun zamandır sitelerimde eski bi tema kullanıyordum.amp destegi,mobilde sıkıntılar filan yüzünden yeni temalara bakıyorum ama hangi temaya baksam bi yükledigim resim en az 6 tane daha oluşturuluyor,farklı boyutlarda.merak edipde araştırmadım açıkcası ama bunlarda sanırım tablet,tv,mobil vb uyumlu olması içindir diye düşündüm.tema ayarlarında bunları kapatacak biyer filanda yok,kaç tane tema denedim böyle.güzel,hoşuma giden bi tema buldum mesela ama her resmi 9-10 tane yapıyor diye kullanamıyorum :D

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 02:35.