wmaraci reklam

Yurtdışı firmadan dedicated server arıyorum

9 Mesajlar 1.579 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

abdullaharslan abdullaharslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilg
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba
Bir windows sunucuya ihtiyacım var. Yurtdışı firmadan kiralama yapmak istiyorum.
Yeterli performans verdiği sürece VPS veya VDS olabilir.
Kendi yaptığım bir yazılım çalışacak.
32gb RAM, 250gb storage (SSD veya SAS), orta üstü bir işlemci olmalı (>= 8core). Sunucuyu RDP ile bağlanıp yöneticem. Herhangi bir windows sürüm olabilir.
Bütçe olarak aylık 50$ 60$ civarı verebilirim.

Hetzner vs gibi birkaç firma buldum webden. Genelde windows için çok fazla lisans ücreti istiyorlar. Benzer özelliklerde türkiyede sunucularım da var. 40 50 dolar ödüyorum, işletim sistemi için ek para almıyorlar. Yurtdışı firmalardan benzer bir seçenek bulamadım bir türlü.

Linux bi suuncu kiralayıp daha sonra kendim windows kurabilir miyim bilmiyorum. Windows lisansım da yok. Trial 3 aylık falan windows varsa ve kurabilirsem o da işimi görür. Açıkçası sunucu yönetmek falan pek anlamam. Yazılımcıyım ama sistem yönetimi pek bilmem.

Tavsiyeye veya yardıma ihtiyacım var. Direk windowslu sunucu yada linux sunucu+windows kurulumu şeklinde tavsiye verebilirseniz çok sevinirim

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Hetzner ile çalışın istediğiniz makinayı 25 euroya şu linkten https://www.hetzner.com/sb alırsınız. Windows kurmak içinde supporta yazın makinaya uzaktan kurabilmeniz için ISO atıyorlar. 5 dakikada kurabilirsiniz. Para vermenize ilk aşamada gerek yok.(kendi lisansınızı atarsınız yada öyle kullanın sorun olmaz)
ontedi Kodespa

kişi bu mesajı beğendi.

turk5 turk5 turk5.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Internet ve Medya
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 766
  • Beğeniler 93 / 185
  • Ticaret 2, (%100)
Burdaki fiyatlara bakin bir de: https://www.ovh.de/virtual_server/vps-cloud-ram.xml

Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform : turk5.com

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Vultr firmasını öneririm. Kendim de bu firma ile çalışıyorum, Dünyanın en iyileri arasında.

Linkimden üye olup kartınızı tanımlamanız durumunda bir aylık 50$ hediye bakiye vermektedir. Ayrıca Twitter sayfalarını beğenmeniz halinde ise kalıcı olarak 3$ daha bakiye ekliyor. Network gücü çok iyi.

https://www.vultr.com/?ref=7814960-4F

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GAMSIZ GAMSIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 63 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
online.net i de inceleyin

QuiTR QuiTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 26 / 23
  • Ticaret 11, (%64)
Google Cloud araştırın hocam 1.500TL Değerinde hediye bakiye veriyor size forumda bir arkadaş paylaşmıştı ben şuan sorunsuz şekilde kullanmaktayım.

abdullaharslan abdullaharslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilg
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Hetzner ile çalışın istediğiniz makinayı 25 euroya şu linkten https://www.hetzner.com/sb alırsınız. Windows kurmak içinde supporta yazın makinaya uzaktan kurabilmeniz için ISO atıyorlar. 5 dakikada kurabilirsiniz. Para vermenize ilk aşamada gerek yok.(kendi lisansınızı atarsınız yada öyle kullanın sorun olmaz)

ISO icin windows sürüm bilgisi vs istiyorlar mı? Windows lisansım yok. Lisans olmadan kurup kullanabileceğim sürüm hangisidir? İlerde rasgele kapanma falan yapar mı?

online.net e baktım. Start-2-L paketini sectim, odeme ekranına geldim ama işletim sistemi secimi gelmedi. Sanırım bu da KVM arayuzu verip ne istersen kur diyor. Bi cok firma bu şekilde, KVM ye windows kurabilir miyim bilemediğimden hazır windowslu secenek aradım.

KVM arayuzu üstünden lisanssız windows kurmak kolay mıdır? Lisans olayı, iso dosyasını bulma, kurulum sonrası rdp yi firewall ı ayarlama vs detaylı bilgi verebilir misiniz?

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

abdullaharslan adlı üyeden alıntı

ISO icin windows sürüm bilgisi vs istiyorlar mı? Windows lisansım yok. Lisans olmadan kurup kullanabileceğim sürüm hangisidir? İlerde rasgele kapanma falan yapar mı?

online.net e baktım. Start-2-L paketini sectim, odeme ekranına geldim ama işletim sistemi secimi gelmedi. Sanırım bu da KVM arayuzu verip ne istersen kur diyor. Bi cok firma bu şekilde, KVM ye windows kurabilir miyim bilemediğimden hazır windowslu secenek aradım.

KVM arayuzu üstünden lisanssız windows kurmak kolay mıdır? Lisans olayı, iso dosyasını bulma, kurulum sonrası rdp yi firewall ı ayarlama vs detaylı bilgi verebilir misiniz?

Sistemdeki ISO'lar şuan hetznerde şunlar

Windows server 2012 yada 2016 sürümlerinden birini seçin, lisanssız kullanmanız sorun çıkartmaz sadece güncelleme yapamıyorsunuz hepsi bu, Ücreti ödediğiniz sürece kapanmaz. Öyle random bir durum olmuyor yani

diğer firmalarda ise genelde durum aşağıdaki gibi oluyor.

KVM ile windows kurulabiliyor lakin ISO'yu network üzerinden boot edeceğiniz için kurulum aşamasında %100 görmeniz için saatler geçebilir. O yüzden genelde supportdan direk hazır iso boot etmelerini isteriz.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Bu konu güzel, açıkcası yabancı sağlayıcılardaki windows lisans ücretleri nedeniyle askıya almıştım.

İmzam bulunsun ilerleyen zamanlarda yardımcı olur bana bu konu.

www.ontedi.com
www.cizgi.site
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al