wmaraci reklam

Div genişliği otomatik ayarlama

8 Mesajlar 1.769 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorum var.2 adet divim var birisi sag birisi sol diye.Şimdi sag class'lı divim 300px.Benim istediğim sol class'lı div sagdan artan yeri komple kaplasın.Yani diyelimki ekran 1200px 300px sag geriye kalan 900px sol div olsun ekran küçüldükçe otomatik olarak sol divde küçülsün ama sag div hep sabit kalsın.Ne yaptıysam olmadı.Sol dive 100% verince genişliği sag divi aşağı atıyor.Sizce nasıl yapabilirim bunu?

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
reklam

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
.sag{width:300px}
.sol{width:calc(100% - 300px);}

www.ontedi.com
www.cizgi.site

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
pozLOYm

https://codepen.io/tehet/pen/pozLOYm

sercanjok sercanjok WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Hocam. Bootstrap kullan elle css gir gir bitmez bu hayat col-sm-2 yaz col-sm-6 yaz bak keyfine kolay gelsin herkese sevgiler saygılar. :)
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
ontedi hocam soruyu sorduğum gün width:100% - 300px; diye denemiştim.Bilmiyordum böyle bir şey olduğunu oluyor mu diye denemiştim cidden varmış.Sadece eksik yazmışım cevabınız için çok teşekkür ederim.İşe yaradı.

TEHET Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk cevaptaki arkadaşın yöntemi daha kolay geldi.Ama sizede teşekkür ederim ilginiz için.

sercanjok Hocam inanın bootstrap öğrenmeyi denedim ama normal css'den daha karışık geldi bana.Bir türlü beceremedim kullanmayı.Ama ilginiz için teşekkür ederim.

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

yazilimsoru adlı üyeden alıntı

ontedi hocam soruyu sorduğum gün width:100% - 300px; diye denemiştim.Bilmiyordum böyle bir şey olduğunu oluyor mu diye denemiştim cidden varmış.Sadece eksik yazmışım cevabınız için çok teşekkür ederim.İşe yaradı.

TEHET Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk cevaptaki arkadaşın yöntemi daha kolay geldi.Ama sizede teşekkür ederim ilginiz için.

sercanjok Hocam inanın bootstrap öğrenmeyi denedim ama normal css'den daha karışık geldi bana.Bir türlü beceremedim kullanmayı.Ama ilginiz için teşekkür ederim.

Bootstrap zaten sizin yazdığınız yazmaya çalıştığınız css kodlarını içeren bir kütüphane karışık gelen nedir en iyi tasarımları en iyi responsiveliği bootstrap kütüphanesiyle alabilirsiniz.

• Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
RespectionS Bilmiyorum hocam gridler falan onları hiç anlayamadım.Belki şimdi oturup videoları yeniden izlesem anlarım ama yakında weble ilgilenmeyi bırakıp mobille ilgilenmeye başlamayı düşünüyorum.

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

yazilimsoru adlı üyeden alıntı

RespectionS Bilmiyorum hocam gridler falan onları hiç anlayamadım.Belki şimdi oturup videoları yeniden izlesem anlarım ama yakında weble ilgilenmeyi bırakıp mobille ilgilenmeye başlamayı düşünüyorum.

grid olaylarına felan hiç bişeye bakıp kafanızı karıştırmanıza gerek yok aynı şekilde yazdığınız css kodlarında mesela genişlik ayarlamak için bir class oluşturdunuz .genislik bu bootstrapta .col-sm .col-md .col-lg vb. olarak ayrılmış ve genişlik değerleri yükseklik değerleri otomatik olarak ayarlanmış biçimde bulunuyor yani sizin yaptığınız tüm işlemler içinde hazır bulunuyor içinde ne olduğunu ne olmadığınıda zaten example docs kısmından bakarsınız dersiniz ki bana şurda şu lazım bir bakayım ne olarak class ekli kopyala yapıştır yaparak bile responsive yaparsınız mobil programlama webden daha karmaşık bunlarda zorlanıyorsanız o sizi bitirecektir kolay gelsin :) yakında dersler çekmeye başlayacağım hayırlısıyla ozaman her şey kolay ve öğrenilebilir olacak :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al