wmaraci reklam

Oluşturmayı önleyen JavaScript ve CSS kodlarını Hk.

12 Mesajlar 1.758 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

VNexusTR VNexusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Lise mezunuyum ve şuan boştayı
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Bana bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı? CSS'de ki hiçbir şeyi HTML'ye gömemem daha doğrusu istemiyorum. İnternette çözümler var ama wordpress üstüne çözümler gördüm. Ben düz kendi blog ve admin panelimi kodluyorum. Hemde kendimi geliştirmek için yapıyorum bunu bir nevi hobi olarak. Canım sıkıldıkça kod yazmakla uğraşıyorum ve veritabanına geçtim ama bu google pagerank olayını da baya düzelttim. Sadece şu altta ki fotoğrafta belirtilen hata kaldı. Aslında hiçbir sorun yok ama google bunu sorun ediyor sanırsam. İnternette bir kaç gündür wordpressten hariç bir çözüm bulamadım. Bana CSS'yi HTML'ye gömmeden yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim. :confused:

wmaraci
reklam

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)
VNexusTR

Sitene baktım JavaScript dosyan yok sadece css düzenlemesi yapman gerekiyor onun için de : CSSCompress

style.css dosyandaki kodları buraya yazıp sıkıştırırsan o uyarı gelmiyecektir büyük ihtimal.

Ayrıca JS kullanırsan bu kodları tagları içine değil de sayfanın alt kısmına footer'dan sonraki alana yazabilirsin.

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumunuz için teşekkür ederim dediğinizi yaptım ama maalesef olmadı sonuç yine aynı. Başka bir şekilde bir yolu yok mudur?

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)

VNexusTR adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için teşekkür ederim dediğinizi yaptım ama maalesef olmadı sonuç yine aynı. Başka bir şekilde bir yolu yok mudur?

html tagları içine

Bu şekilde yaparsanız olur sanırım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bu seferde ekstra olarak şu hatayı alıyorum ve puan düşüşü oldu. :(

Extra: Wordpress'e bağlı bir blog kodlamakta istemiyorum. Kendi admin panelimi kodlamak istiyorum. Admin panelini de siteden ayrı tutacam gerekirse localhosttan veritabanına bağlayacağım önlem olarak. Ayrıca dediğim gibi kendimi geliştirmek için canım sıkıldıkça kodlama ile uğraşıyorum sıfırdan yapmayı istiyorum her şeyi ve birazda hedefimi yüksek tutuyorum. Oldukça başarılı bir proje olmasını istiyorum. Şuanlık tek takıldığım yer burası bunun haricinde ki şeyleri internette ingilizce/türkçe bir çok kaynaktan yararlanarak yapmaya çalışıyorum. Eğer gerçekten bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim. :)

asinan asinan ... Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Emin değilim ama;

Css inline olarak head kısmına ekleyince sorun çözülüyor. Tabi googla göre çözülüyor.
Peki neden? Çünkü ayrı bir css dosyası head kısmından kalkmış oluyor.

Yani bir deneme olarak: Css dosyasını head kısmından kaldırıp footer a ekleyip bir test edebilirsen google böyle bir sorun göstermeyebilir.

Denemek lazım tabi.

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
İnline olarak tam olarak neden bahsediyorsunuz biraz açıklarsanız sevinirim. Footer kısmına eklememde de sonuç değişmedi o yüzden burada konu açma gereksinimi duydum. İnternette bir çok sitede onlarca kaynakta dolaştım ama pek bir çözüm bulamadım.

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Sorun çözülmüştür, teşekkürler. CSS kodlarını direk HTML yazınca bir hata vermedi. Daha önce yaptığımda puanda yükselme olmamıştı oldukça tuhaf...

Extra: Tuhaf olan şu ki ben bunu istemiyordum yine de css dosyasını ile çektiğimiz halde bu soruna bir çözüm bulabilecek varsa konuya bakıyor olacağım.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Performans 100 olduğu zaman responsive görünümde hata alırsınız.

Zaten 80 üzerine çıkıldığında yeterli gelmektedir.
Siz 90 üzeri yapmakla zaten fazlası ile yerine getirmişsiniz.

Ayrıca js dosyalarını sıkıştırmanızı tavsiye etmiyorum, ileride hata verme riski
var çünkü.

Kolay gelsin.
DenizOZTURK VNexusTR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Anlıyorum. Şöyle bir şey yapsam tüm her şeyden sonra ama responsiveden önce CSS dosyasında ki kodlara göz gezdirip style.css ve style2.css oluştursam. Yalnız bu style.css sitenin temel açılması için gereken kodları head kısmında yüklese ve style2.css'de hover gibi bir çok görsel ve işlevsel kodları barındırsa. Bu style2.css dosyasını da footer kısmında çağırsam sorun çıkmadan 100/100 puan alır mı? Ya da site girişine 2 ile 3 saniye bir yükleme ekranı koysam ve arkaplanda site yüklense style.css ile hiç oynamasam 100/100 alır mı? Bunu mantıken şuanda aklımda oluşturdum birazda zahmetli gibi duruyor ama aslında pekte öyle sayılmaz. Demek istediğimi anladınız umarım. Ne kadar fazla şekilde bir kod bilgim olmasa da ben biraz mükemmeliyetçiyim. Birde ilk göz ağrım olacağı için böyle ufak şeylere çok takılıyorum. :o

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al