wmaraci reklam

Instagram butik açmak için ne kadar gerekli?

10 Mesajlar 1.717 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sergennaslan sergennaslan Razer Gold %80 Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
Merhabalar,

Instagram üzerinden sweat, ceket vs. satmak istiyorum. Öyle yüksek rakamlarda gözüm yok ayda 10-20 ürün çıkarsam benim için ilk aşamada yeterli. Bunu sermayesiz şekilde nasıl yapabilirim? Ürün toptancılarına veya satış ortaklığı yapan kişilerle nasıl iletişim kurabilirim?

Deneyimli arkadaşların yorumunu bekliyorum.

wmaraci
reklam

UmitUzun UmitUzun Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 26 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Üniversitedeyim ve arkadaşımla bir butik hesabı açtık ayakkabı ve sweatshirt satıyoruz 2000₺ gibi bir ücret yatırım yaptık en büyük sorun ürünü az alamıyorsunuz toptancılardan ve serili şekilde XXL a kadar geliyor

Kargoyu shopierle hallettik PTT öğrenci indirimi ile de 5₺ ye falan geliyor ama kapıda ödememiz Yok

Butik sayfamıza komisyon alarak başka bir kişinin ürününü de koyduk o istedi etkileşimi fazla olduğu için toptancılara Facebook gruplarından kolaylıkla ulaşabilirsin arama motoruna toptan imalat fazlası vs yazdığınızda bulursunuz

Bence bu sektöre yazın girin tişört çok karlı olacaktır veya iç giyim de olabilir

• Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
ÜmitUzun hocam bir iki gruba baktımda cidden çok ucuz ürünler var ama dediğiniz gibi toplu veriyorlar.

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Butik sektörüne giriş yapmayacağım için kendimce daha önce uyguladığım yolu sunmuş olayım. Etrafınızda muhakkak kafa dengi bir bayan arkadaşınız vardır. Butik mağazanız da satışını yaptığınız ürünlerin bayan üzerinde gösterimini ve aynı şekilde videolu sunumunu sağlatırsanız çok olumlu yönde geri dönüş alırsınız. Bayan kullanıcıların dikkat ettiği şey karşısında muhattap bulabilmektir. Bu noktada videoda ürünü tanıtan bayan sizin reklam yüzünüz olacaktır.

Düşük sermayeli , az bütçeli bir iş yapayım güzel temiz kitle oluşturayım derseniz bu yolu izleyebilirsiniz. Kendim girmeyeceğim için daha öncesinde bizzat tarafımdan başka bir müşterime denediğim yoldur. Güzel dönüşler aldı, hatırı sayılır müşteri portföyü oluşturdu.

Başarılar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
AliTasc1 hocam benim mağazam yok, ürünümde yok :D vergi levham bile yok. Sadece bu işin nasıl döndüğü hakkında fikir almak istiyorum. Neler gerekli, neler yapılmalı, ürün nasıl temin edilir, vergi levhasını almalı mıyım yoksa başka birinin üzerinden mi fatura kesmeliyim vs. vs.
Ceyov

kişi bu mesajı beğendi.

batuhan745 batuhan745 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek e ticaret
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 25 / 24
  • Ticaret 2, (%100)
hocam inanın sizin düşündüklerinizi belki yıllardır düşünüyorum. Ama kapıda ödeme olmadan yapamıyorsunuz eliniz kolunuz bağlı. ben size güzel bir fikir vereyim. eğer oturduğunuz ilde toptancı varsa git konuş ben böyle iş yapmak istiyorum elimde yeterli naktim yok. sipariş geldikçe ben sizden almak istiyorum. toptan fiyatına verir misin de . sorun kalmaz kapıda ödeme sorun. istanbulda otursaydın senin yerine kapıda ödeme sağlayan firma vardı. %10 komisyonla çalışıyordu. dropshopping yapsan dicem ödeme alman sorun.
sergennaslan

kişi bu mesajı beğendi.

ya bugün adım at ya da ömür boyu emekle

• Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)

sergennaslan adlı üyeden alıntı

AliTasc1 hocam benim mağazam yok, ürünümde yok :D vergi levham bile yok. Sadece bu işin nasıl döndüğü hakkında fikir almak istiyorum. Neler gerekli, neler yapılmalı, ürün nasıl temin edilir, vergi levhasını almalı mıyım yoksa başka birinin üzerinden mi fatura kesmeliyim vs. vs.

Sizin üzerinizden genel cevaplamış oldum o halde :) Bu iş için tabi ki vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Sonuç olarak satış yapıyorsunuz. Ben saman altından su yürüteyim derseniz alışveriş yaptığınız birisi sizin kuyunuzu da kazabilir. Türkiye burası herşey olabilir.

En temizi şahıs şirketi açmanızdır. Eğer ben şirket derdi ile uğraşmıyım ama yine de fatura keseyim diyorsanız da bu nokta da Rimuut senin işini görecektir. Freelance olarak belli komisyon karşılığın da fatura kesmene yarayan bir aracı firma. Fakat komisyon ödedikten sonra senin kâr marjında aynı oranda düşecek. Bunun yanın da bir de kargo var. Shopier üzerinden kargonu 5 TL'ye halledebilirsin eğer PTT ile görüşebilir, nazını geçirebilirsen 2.5 TL gibi bir rakama da gönderim sağlaman mümkün.

Bunun dışında bir de shopier kesintileri var. Onlar da bildiğim kadarı ile her alışverişe 0.35/50 krş. aralığında bir ücret alıyor.

Yukarıdakileri bir şekilde hallederim, bunların üstesinden gelirim diyebilirsiniz ki bu işi düşünüyorsanız yukarıdakileri pek göz önünde bulundurmayın. Asıl dikkat etmeniz gereken ve sorunsuz ticaret sağlamanız gereken nokta - albenisi olan malzemeler bulmak ve iadeyi minimum seviyede tutmak. Yoksa gönder, geri gelsin olursa sadece kargo masraflarına çalışırsınız :)

• Üyelik 17.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 784
  • Beğeniler 251 / 253
  • Ticaret 102, (%100)
AliTasc1 Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

• Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)

sergennaslan adlı üyeden alıntı

AliTasc1 Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

Rica ederim hocam umarım faydalı olabilmişimdir. :)
sergennaslan

kişi bu mesajı beğendi.

MoKoK0 MoKoK0 Kader. Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek e ticaret
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 17 / 35
  • Ticaret 2, (%100)
Bizim gibi firmadan dropshopping tarzı satış yapsanız daha rahat edersiniz ürünlerimiz hakiki deriden temizsoyayakkabi.net

www.temizsoyayakkabi.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al