wmaraci reklam

Türk Telekom Rezilliği, bıktım..

40 Mesajlar 5.446 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mask Mask Mazeretsiz Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba,

Biraz uzun olacak ama okuyup yorum yaparsanız çok sevinirim.

Bir konu hakkında danışmak ve çözüm bulmak istiyorum. Yaklaşık bir buçuk ay kadar öncesinde yeni eve taşındım ve ilk iş olarak internet başvurusu yapmaya Turkcell'e gittim. İzmir'de yaşıyorum bulunduğum konumda en iyi Superonline olacağını belirttiler. İzmir'in göbeğinde, Superonline bölgenizide şuan port bulunmuyor, Türk *******'a başvurmanız gerek dedi. Bizde napalım el çare Türk *******'a gittik ve başvuruda bulunmak istediğimizi söyledik. Ancak yine aynı şeyi söylediler:
"Şuan o mahallede port bulunmuyor ama biz başvurunuzu alalım, port boşaldığı anda sizinkini bağlamaya gelecek ekiplerimiz." okey tamam dedik, başvuruyu yaptık. Sonra sordum en geç ne kadar süre içinde gelir bu diye. Biz umutlandırmak istemiyoruz ama normalde 2-3 hafta içinde en geç 1.5 2 ay içinde gelir dediler. 1 aya kadar dayanırım dedim, saçmalık değil mi, Türkiye'nin en büyük üçüncü şehrinde göbekte bir yerde yaşıyorum yanımda üniversite var, hastane var ve benim mahallemde port yok. Ya Türk *******'un yatırım yapması lazım ya da oradan birilerinin çıkması lazım falan dediler, iyi eyvallah dedim. Aradan 2 hafta geçti. Beni müşteri hizmetlerinden aradılar ve bağlantıya geleceklerini müsait olup olmadığımı sordular. Tabii ki müsaitim dedim bende sizi bekliyordum. Tamam hemen Cuma gününü ayarlıyorum bir kaç dakika bekleticem dedi. Okey dedim, daha sonrasında beyefendi önümüzdeki 1 ay ekiplerimiz dolu görünüyor sistemde bir hata var en kısa sürede dönüş yapacağım dedi. Deyiş o deyiş. 1 Gün sonrasında mesaj geldi telefonuma başvurunuz iptal edilmiştir diye. Gittim Türk ******* merkezine valla bilemiyoruz ama ekiplerimiz yoğun, sizin bölgede hala port yok gözüküyor, başvurunuz iptal olmuş, tekrar yapalım falan filan. Kardeşim ben bilgisayar öğrencisiyim, benim hayatım internet sizin yaptığınız şeye bak diye atara kalktım. İki üç eleman çok güzel bir dille beni yatıştırdılar ikna ettiler. İsterseniz ADSL bağlayalım ama 8mpbs hız alırsınız o da size yetmez bide çok para verirsiniz falan dediler. Neyse arkadaşlar o günün üzerinden 1 ay geçti. Hala ses yok. Elimiz kolumuzda bağlı hiçbir şey yapamıyoruz, parası neyse vereceğiz ona da eyvallah artık. Bu durumda ne yapmalı önerileriniz tavsiyeleriniz çok önemli arkadaşlar, cevaplarınızı bekliyorum.

Konu Kapanmıştır, umarım Türk ******* yetkilileri görür de, biraz utanma duyguları varsa utanırlar. Gün gelir bunların hepsi sizden teker teker çıkar unutmayın..

Mask adlı üyeden alıntı

Evet arkadaşlar, üzülerek söylüyorum, biz kaybettik.
Bugün yine gittim, bu sefer her şeyi teker teker saydım adama. Yine de bana mısın demedi. " Maalesef bizim yapacağımız bir şey yok, genel merkeze dilekçe iletin"
Kardeşim ilettim diyorum, neyin ne olduğunu biliyorum diyorum, bir saatliğine oraya eleman gönderseniz tüm sorun hallolacak diyorum yok arkadaş.
Bende dedim sözleşme imzalamıştık 3 ay önce iptal edin. Zaten o geçerli sayılmıyor demesin mi.
İyi dedim bende bir gün kapıma çıkar gelirseniz bende bekletirim sizi.
El çare gittim Turkcell Superbox 10 Mbps sınırsız kaydı yaptırdım 159TL'ye.
Artık iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum ama, bu günden sonra Türk ******* bana gelip bedavaya bağlayacağız deseler kapıyı yüzlerine kapatırım.
Aynı sorunları yaşayan arkadaşlara tek bir tavsiyem var,
Bırakın kardeşim. Sanki Allah rızası için yapıyorlar, sanki bu adamlara para ödemiyormuşuz gibi davranıyorlar. Batsın firma umrumda olmaz. Adında Türk geçmesine rağmen milletine bu kadar zararı dokunan bir firma batsın. Bir değil iki değil. Aynı olayları sadece internet için yapmıyorlar, Türk *******'dan zaten son bir kaç senedir çekmediğimiz kalmadı. Daha 5 ay önce taahhaütlü, sözleşmeli telefon hattımı net 40TL'lik faturamı benden habersiz 60'a çıkarmışlardı. Hattımı da değiştirmiştim bu yüzden. Uğraşmayın. Hatta kullanıcıysanız ve memnun değilseniz atın çöpe gitsin. Devran döner halkı düşürdükleri duruma kendileri düşerler, o gün onlar bizim peşimizden koşarlar.

Son olarak hala yılmadan devam etmek isteyen arkadaşlara tavsiyem, ne yaparsanız yapın, ne kadar araştırırsanız araştırın, affedersiniz ama ordaki eleman neticesini kaldırmadan hiçbir sonuca ulaşamazsınız. Binadaki bütün daireler aktif olarak kablolu internet kullanıyor. Açtım cihazı ellerimle kabloları kontrol ettim portta var, altyapı da. Ben bilişimciyim. En çok koyan da bunu bilmelerine rağmen beni saf yerine koymalarıydı. Gidin Superonline'e başvurun onlarda port yok desin ama emin olun TT'den daha erken dönüş yaparlar size. En azından size umut vermek istemediklerini dile getirirler başka alternatifler sunarlar. Bu konuda böyle kapansın.

wmaraci
reklam

bladekardes bladekardes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)
Yazıyı sinirlenmeyeyim diye tam olarak okumadım bile. Kardeşim topluca TürkNet'e geçiyorsunuz. Ben geçtim, çok memnun kaldım, etrafımdaki herkesi de geçirdim. Bakıyorum internete, bilinçli her kullanıcı geçmiş. TürkNet'e geçiyorsunuz tüm sorunlarınız çözülüyor, wmaracı'da bile şu saçma sapan iss'lerle uğraşan var mı ya diye içimden söylenmeden edemedim

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
7 ay boyunca Türk ******* ile mücadele ettim. En üst kafa adamından, tüm müdürlerine, direktörlerine kadar görüştüm.

Çok uzun yazmayacağım, sonuç; hattı iptal ettirdim port yok, altyapı yok vs vs bahanelerden dolayı. İstanbul'un en merkezi yeri birde.

Biraz paraya kıyıp; Superbox 4.5G kullanın başınız ağrımasın.
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

bladekardes adlı üyeden alıntı

Yazıyı sinirlenmeyeyim diye tam olarak okumadım bile. Kardeşim topluca TürkNet'e geçiyorsunuz. Ben geçtim, çok memnun kaldım, etrafımdaki herkesi de geçirdim. Bakıyorum internete, bilinçli her kullanıcı geçmiş. TürkNet'e geçiyorsunuz tüm sorunlarınız çözülüyor, wmaracı'da bile şu saçma sapan iss'lerle uğraşan var mı ya diye içimden söylenmeden edemedim

Kardeşim, türknete başvuruya giriyorum altyapı yok hatası alıyorum neyin sinirlenmesi bu.
bladekardes

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bladekardes bladekardes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)

Mask adlı üyeden alıntı

Kardeşim, türknete başvuruya giriyorum altyapı yok hatası alıyorum neyin sinirlenmesi bu.

Kusura bakma :norespond:

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Türk Telefom altyapısı olmadan hiçbir firma hizmet sağlamıyor, illa ki o altyap gelecek. Hem Belediye hem de ******* sıkıntısı ve rezilliği.

Bir tek Turkcell Superbox 4.5G cihaz iş görüyor hizmet veriyor.

Umarım bu sorunlarla Telefom birgün ilgilenir. Bıktım ve bıraktım 7 ay uğraşıp.

• Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Hermes adlı üyeden alıntı

Türk Telefom altyapısı olmadan hiçbir firma hizmet sağlamıyor, illa ki o altyap gelecek. Hem Belediye hem de ******* sıkıntısı ve rezilliği.

Bir tek Turkcell Superbox 4.5G cihaz iş görüyor hizmet veriyor.

Umarım bu sorunlarla Telefom birgün ilgilenir. Bıktım ve bıraktım 7 ay uğraşıp.

Yalnız hocam bende Türk ******* altyapısı var gözüküyor, port yok diyorlar.

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)

Mask adlı üyeden alıntı

Yalnız hocam bende Türk ******* altyapısı var gözüküyor, port yok diyorlar.

Altyapı varsa iyi bari. Altyapı gelmesi ortalama 2 seneyi bile buluyor. Port açmaları 8-9 ay fln.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Türk ******* port işlerini tamamen keyfi yapıyor. Bulunduğum şehirde daha önce port sıkıntısını 15 gün içinde halledip internetimi bağlamışlardı. Tabii 3-4 ay sürebilir demişlerdi başvuruda. Size önerim: Kablosuz 4.5 g kullanabilirsiniz. Şuan ben Türk ******* wifi kullanıyorum. Superboxa göre daha ucuza geliyor. Tabii sınırsız kotalar ne yazık ki 4.5 gde yok. Eğer kablosuz modeminiz varsa 20 GB 29 TL. Ek olarak istediğiniz kadar 10 GB 12 TLden ek paket alabiliyorunuz.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Mask

Aşağıdaki link aracılığı ile kontrol sağlarmısınız.

https://www.extranet.com.tr/altyapi/

Çıkan sonucu görsel olarak atarsanız sevinirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al