wmaraci reklam

A'dan Z'ye iPhone Deneyimlerim

7 Mesajlar 1.178 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Merhabalar arkadaşlar. 2012 yılında iPhone serüvenine başladım ve bu süre içerisinde;

iPhone 5
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6s
iPhone SE
iPhone 7
iPhone 8
iPhone x(10)

Bunların tamamını en az 4 ay olacak şekilde kullandım. Öncelikle oyun kullanıcısı olmadığımı ve telefonla batak dışında oyun oynamadığımı belirteyim.

Son bir yıl içerisinde ise iPhone 8, x, 6s ve şimdiki telefonum olan iPhone 6 kullandım.

Bazı sorulara şu şekilde cevap verebilirim;

Bu dönem de artık iPhone 6 alınır mı?
Kesinlikle evet! Bakın iPhone 8 ve x kullandım, gündelik işlemlerde fotoğraf hariç aynı performansı aldım. Kamera ve uygulamaların açılış hızlarında ki mili saniye farklarını saymazsak hiçbir fark yok! Bu dönemde iPhone 6 alınır mı diyerek gidip aldım, iyi ki almışım. Piyasada ki bir çok pahalı telefonlara oranla ekrana kırılmaz cam, telefona kılıf falan takmadan kullanıyorum ve çok keyif alıyorum bu telefonu kullanmaktan.

iPhone 8 ile X arasında kaldım hangisini tercih etmeliyim?
Önceliğiniz performans ben görünüşe önem vermem diyorsanız tabiki iPhone 8. Performans olarak kesinlikle X'i aratmaz, kamera olarak aratır. Benim için gösteriş önemli kim ne derse desin marka değerini göstermeyi severim diyorsanız arada ki farkı ödeyip X alın.

Peki iPhone 6s mi 7 mi yoksa 6 mı?
Bu üçü arasında ciddi anlamda bir kamera farkı görmedim. Hepsi yüksek ışıkta çok iyi fotoğraflar çekip düşük ışıkta berbat fotoğraflar çekiyor. Performans olarak da iPhone x'den iPhone 6'ya geçmiş biri olarak hepsi üç aşağı beş yukarı aynı diyebilirim. iOS stabil çalışan bir işletim sistemi olduğu için ben olsam iPhone 7 alacağıma 6 alırım kırılmaz cam taktırmam, kılıf taktırmam kırılma korkusu olmadan telefon deneyimi yaşarım kırılırsa gider yenisini alırım.

Belki faydası olur diye, kararsız kalan kullanıcıların olabileceğini düşünerek sizlere deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Dip not: Hangi telefonu alırsan al, kırılmaz cam ve kılıf olmadan kullan, o muhteşem duyguyu tat.
senolarras1 muratgny4254

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

muratgny4254 muratgny4254 Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 405
  • Beğeniler 161 / 94
  • Ticaret 23, (%96)
hocam cok pahali ama, Android olan bir telefon xiomi de iPhone u aratmıyor :)
Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
muratgny4254 mi6'da kullandım, oda harika bir telefondu. :) Orta ve üst segmentler içerisinde yer alan telefonlar artık aynı performansı veriyor kamera dışında. Artık önemli olan ekonomik ve uzun süreli olması olacak sanırım. :)
muratgny4254

kişi bu mesajı beğendi.

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Dipnota bayıldım vallahi. :) Fakat 1 kere çıkartıp kullanmıştım ekran direk kırıldı KVK'da garantide 630 TL'ye patladı bana...

Bu yüzden kullananlar dikkatli olsun.

prestij
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
FurkanOYMAK nasıl bir duyguydu? :)

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Iphone 7 kullanıyorum.çok fazla telefonu yere düşüren birisi olduğum için kılıf+nano jelatin kullanmaya karar vermiştim fakat birkaç gün önce kılıfı çıkardım. Sadece nano jelatin ile birlikte kullanıyorum. Bu yüzden alabileceğim en ince jelatini aldım. Arka kapağın ve kenarların çizilmesi benim için önemli değil. Sadece beni 3-4 yıl bu performansa yakın götürsün yeter diye düşünüyorum. (Tabi en fazla batarya değişikliği yaparım.)
Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Ahmet 'i dinlemeyin arkadaşlar.Telefonunuzu kılıf ve kırılmaz cam ile kullanın.Kesin telefon tamircisi(!) :)
Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al