wmaraci reklam

iOS 6 ile iCihazınız Yenilenecek

15 Mesajlar 4.426 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

OkanSaglam OkanSaglam www.okansaglam.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 101 / 72
  • Ticaret 15, (%100)

Her gününüzü daha güzel yapmak için iOS 6 Size yeni özellikler sunuyor.

Apple Bugün WWDC 2012 Konferansında tanıttığı iOS 6 ile gerçekten büyük bir ses getirecek gibi.iCihazlarına iOS 6 ile birlikte 200′den fazla yeni özellik ekleyen Apple’ın bu sürümde en çok konuşulanlarından birisi de yeni oyuncağı olan Siri’ye getirdiği muhteşem yenilikler.Siri artık bize maçın kaç kaç olduğunu söyleyebilecek mesela Sabri reyiz ile Alex in kullandığı korner sayısını karşılaştırabilecek,bu cuma vizyona girecek filmleri söyleyebilecek hatta “Play Temle Run” dediğimizde bize Temple Run’ı açıcak ve bununla da kalmayıp Restoran Rezervasyonu,Sinema Bileti Alıcak Spor ile ilgili içerikleri Yahoo’dan sağlayan Siri’nin Ülkemizde Spor aktivitelerini başarıyla tamamlayıp altın madalyasını alacağını düşünmekteyim.Restoran ve sinema bileti ise iOS 7 baharına kalır gibi.

Ayrıca artık Siri bize “Sorry,I can’t Look for Restaurans in Turkey” demiyecek Dünya çapında location servisleri faal hale getirip yakınlardaki mekanlar için Siri’den tavsiye alabileceğiz.Siri’nin diğer yenilikleri ise Yeni iPad’e gelecek olması ve artık 15 Dil Bilmesi.

Facebook Entegrasyonu
Bildiğiniz gibi Fotoğraflarımızı Sosyal Ağlarda paylaşmak istediğimizde ilk iş olarak fotoğraflar uygulamasına başvurup orada Facebook’u göremeyince böyle bir şaşırırdık Sonra çıkıcaksın da,Facebook’u açıp upload ediceksin fotoğrafı.. Ölme eşşeğim ölme.. Ve Apple sesimizi duydu iOS6′ya Facebook entegrasyonu getirdi.Artık iOS’daki uygulamalara Facebook ile giriş yaparken Facebook uygulamasına yönlenmemize gerek kalmıyacak,Fotoğraflardan fotoğrafımızı paylaşıp,Siri ile durumumuzu güncelleyebiğeceğiz.

Apple Store'daki uygulamaları ve iTunes'deki müzikleri beğenip arkadaşlarımızla paylaşabileceğiz.

Haritalar
iOS 6 ile birlikte gelmesi beklenen en önemli özelliklerden birisi de Haritalar uygulamasıydı.Apple Tarafından geliştirilen Haritalar uygulaması 3 Boyutlu ve Sesli Navigasyon özelliğini barındırıyor.Kullanıcılardan anonim olarak topladığı güzergah ve hız bilgileri sayesinde Trafik noktalarını belirleyip Trafikten kaçınmanızı sağlıyor.

Ayrıca Haritalar açıkken kilit ekranında kullanılabiliyor.

3G FaceTime
Bildiğiniz gibi Facetime kullanıcıları birbirleriyle görüşmek istediğinde Wi-fi kullanmak veya jailbreakli cihazlarına Facetime Over 3G adlı tweak’i yüklemeleri gerekiyordu.

iOS6 ile beraber Facetime 3G üzerinden kullanılabilir hale getirildi.

Telefon
Telefon uygulamasında yapılan yenilikler sonucunda telefonu açamayacak durumda olduğunuzda yanlızca kaydırın ve kolayca kurtulun.

Ve bunlar gibi 200′ün üzerinde yepyeni bir özellik iOS 6 ‘da bizleri bekliyor.Developer hesabı olanlar cihazlarının UDID’sini kayıt ederek iOS 6 betayı kurup deniyebilirler.

Kaynak: Elma Canavarı

wmaraci
reklam

mazula mazula ITU CE Student Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 19 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel bir konu olmuş , iOS 6 Beta'yı denemek istiyorum. Mümkünse link verirseniz sevinirim.

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
çıktımı bu link varsa bende alayım heycan yaptım bi an :)

Yazılım güncellemeye baktım henüz daha cıkmamış

mazula mazula ITU CE Student Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 19 / 20
  • Ticaret 0, (%0)

luxfm adlı üyeden alıntı

çıktımı bu link varsa bende alayım heycan yaptım bi an :)

Yazılım güncellemeye baktım henüz daha cıkmamış

iOS 6'nın Sıradaki iPhone ile birlikte tahminen 2013'te çıkacağı söyleniyor. Yazılım güncellemede görünmeyebilir. Beta versiyonuna bir şekilde ulaşmaya çalışıyorum.

Ek Olarak: Download linkini buldum galiba ; http://youtu.be/dmJ_DPO8iT4

bu videonun detayları kısmında indirmek için linkler mevcut. Şu an indiriyorum.

Not: İndirip kullanan kişi , cihazına olacak her şeyden kendi sorumludur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 101 / 72
  • Ticaret 15, (%100)
iOS 6 Betayı kullanmak için cihazınızın UDID'si bir developer tarafından test cihazları arasına eklenmelidir aksi takdirde iOS 6 Betayı Test edemezsiniz.

SabahKemalCansu SabahKemalCansu ♣ SKC Graphic ♣ Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik & Tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1245
  • Beğeniler 545 / 284
  • Ticaret 2, (%50)
İşte bu en güzel haber!

mobdizayn mobdizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mobilya ve dekorasyon mağazacılık
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 18 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
En güzel özelliği bence eksik olan arama sırasında mesaj atabilmek ve arayanı hatırlatıcıya kaydetmesi ve hatırlatması. Ancak maps'ın 3d özelliğini İPHONE4 e getirmemesi oldukça tuhaf ki zaten Google Earth uygulamasını İ4 rahatlıkla çalıştırıyordu.

Ev Dekorasyonu

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 101 / 72
  • Ticaret 15, (%100)

mobdizayn adlı üyeden alıntı

En güzel özelliği bence eksik olan arama sırasında mesaj atabilmek ve arayanı hatırlatıcıya kaydetmesi ve hatırlatması. Ancak maps'ın 3d özelliğini İPHONE4 e getirmemesi oldukça tuhaf ki zaten Google Earth uygulamasını İ4 rahatlıkla çalıştırıyordu.

iOS 6'yı çok geniş bir şekilde inceleme fırsatımız oldu, size şunları söyleyebilirim. iOS 6 gerçekten çok güzel yeniliklerle geliyor. Ve bir çok şeyde kolaylık sağlayan yeni özellikler gelmiş.
Biri sizi ararken sonra hatırlatması ve mesaj gönderme özelliği gerçekten çok güzel ve yerinde bir yenilik olmuş. Sonrasında, yeni Maps incelememizde gerçekten çok güzeldi. 3D özelliği olsun kilit ekranında Navigasyon özelliği gibi bir çok özellik gelmişti. Ama şöyle bir sorun var diyebilirim, yeni Maps iPhone 4S'te bile çok kasıyordu ve çok yavaştı, 4'ü düşünmek bile istemiyorum. :)
mobdizayn

kişi bu mesajı beğendi.

mobdizayn mobdizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mobilya ve dekorasyon mağazacılık
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 18 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Ama şöyle bir sorun var diyebilirim, yeni Maps iPhone 4S'te bile çok kasıyordu ve çok yavaştı, 4'ü düşünmek bile istemiyorum

Bak ozaman Okan Bey bazı makalelerde apple'ın bilerek iphone ları eskittiğini okudum bu analizinizle mukabil o kanıya varıyoruz.

İphone 4s gl benchmark testlerinde yani grafik testlerinde bütün telefonlardan daha güçlü olmasına rağmen apple maps ta nasıl kasar anlamıyorum. Muhtemelen iphone 5 çılgınlığı için...

Neden dersek, iphone 4'te örnek olarak race driver, infinty blade 2 ve gibi oyunları sorunsuz oyanayabiliyorken, ios 5'te geçişlerde kasıntıların olması oldukça garip değilmi. Uygulama kapanışlarda, kamera kapanışlarında kasma hissiyatı insanda telefonun yavaşladığı izlenimini uyandırıyor. Bu da bir üst modele yönlendiriyor.

Anladığım kadarıyla apple gerçekten eski telefonları yavaşlatıyor...

Ya da bu ios 6 beta olduğu için kasıyordur ben yanlıyorumdur artık bilemiyorum...

Ev Dekorasyonu

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 101 / 72
  • Ticaret 15, (%100)

mobdizayn adlı üyeden alıntı

Bak ozaman Okan Bey bazı makalelerde apple'ın bilerek iphone ları eskittiğini okudum bu analizinizle mukabil o kanıya varıyoruz.

İphone 4s gl benchmark testlerinde yani grafik testlerinde bütün telefonlardan daha güçlü olmasına rağmen apple maps ta nasıl kasar anlamıyorum. Muhtemelen iphone 5 çılgınlığı için...

Neden dersek, iphone 4'te örnek olarak race driver, infinty blade 2 ve gibi oyunları sorunsuz oyanayabiliyorken, ios 5'te geçişlerde kasıntıların olması oldukça garip değilmi. Uygulama kapanışlarda, kamera kapanışlarında kasma hissiyatı insanda telefonun yavaşladığı izlenimini uyandırıyor. Bu da bir üst modele yönlendiriyor.

Anladığım kadarıyla apple gerçekten eski telefonları yavaşlatıyor...

Ya da bu ios 6 beta olduğu için kasıyordur ben yanlıyorumdur artık bilemiyorum...

Maps'in kasmasinin sebebi buyuk ihtimal Beta 1 surumunde yeni yeni gelistirildigi icindi. Beta 2 miydi beta 3'muydu hatirlamiyorum tam ama maps icin gelistirilmeye gidildi. En son beta 3'u kullandigimda kasmalar giderilmisti. Aslinda eski cihazlarin yavaslamasi normal bir durum. iPhone 3gs eski bir telefon durumunda su anda ama hala bir cok seyi destekliyor. Microsoft'un XP donemini bitirme cabalari gibi Apple'da eski cihazlari kullanimini sollandiriyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al