wmaraci reklam

iOS 7.1 ve 7.1.1 için UNTETHERED Jailbreak Çıktı!

16 Mesajlar 2.588 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Bir çok iPhone kullanıcısının beklediği haber en sonunda geldi ve iOS 7.1 ve 7.1.1 için UNTETHERED Jabilbreak çıktı.

iOS'un bundan önce ki sürümü olan 7.0 ve 7.0.x için Jailbreak hazırlayan evasi0n ekibinin 7.1.1 bir türlü jailbreak hazırlayamaması tam bir fiyasko ile sonuçlanmıştı.

Ama Çinli arkadaşlarımız bu durumdan faydalanarak 7.1.1 için JB aracı olan Pangu'yu yayınladılar.

Pangu şuan için sadece Windows işletim sisteminde çalışıyor. Mac versiyonu yakında eklenir diye ümit ediyoruz. :)

Jailbreak işleminin nasıl yapıldığını anlatmadan önce şunu belirtmekte fayda var. Cihazınızın tarihini başlamadan önce 2 Haziran'a almanız gerekmekte. Bunun nedeni de sanırım o zaman dilimi içerisinde buldukları açıktan faydalanarak bu işlemi gerçekleştirdiler.

Notumuzuda verdikten sonra kurulum adımlarına geçelim. Hali hazırda bu yazıyı yazarken aynı zamanda Windows bilgisayarda Jailbreak işlemini kendim gerçekleştiriyorum.

Öncelik olarak; http://pangu.io sitesine gidip gerekli JB uygulamasını (şimdilik sadece Windows için) indiriyoruz.

Tabii ki başlamadan öncede Windows bilgisayarımızda yani Jailbreak bilgisayarımızda bulunan iTunes yazılımının en güncel sürümü olduğuna dikkat edelim.

İndirme işlemi bittiği zaman cihazımızı USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz ve indirmiş olduğumuz Pangu_v1.0.exe programını çalıştırıyoruz.

Açılan programın altında ki kutucuğu kaldırıyoruz.

En başta hatırlattığım gibi cihazımızı 2 Haziran tarihine alıyoruz.

Pingu uygulamasında ki "????" şeklinde ki siyah butona tıklıyoruz ve cihazımıza gelen uygulamasını açıp "Sürdür" diyoruz. Bazı cihazlarda otomatik olarak kendi açılıyor ve burada "Sürdür" kısmına tıkladığımızda JB işlemimiz başlamış oluyor.

İşlem sıraları bittiği zaman cihazımız iki kere kendini kapatıp açacak ve JB işlemimiz sorunsuz şekilde tamamlanmış olacaktır.

Şimdi gelelim ayarlara :)

Ekrana gelen Cydia uygulamasnı çalıştırın ve Cydia'nın kendisini yapılandırmasını bekleyin. Yapılanma bittiği zaman Cydia cihazı hızlı bir şekilde baştan başlatma yapacaktır. Bu işlemden sonra Cydia'yı tekrar çalıştırıp kullanıma başlayabilirsiniz.

Ek olarak güvenlik bakımından Cydia içinde repo ekleme alanında yani "Kaynaklar" alanında http://cydia.angelxwind.net kaynağını ekleyin ve eklediğiniz kaynak altında ki Complete PPSync Remover tweak kurulumunu yapın. Tweak'i bulmak için arama kısmınıda kullanabilirsiniz. Tweak kurulumu bittiği zaman cihaz kendini baştan başlatacaktır.

Ve Jailbreak'li cihazınız hayırlı olsun. :)

Bu yazıyı yazarken eş zamanlı kendim yaptım ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şuan :)

wmaraci
reklam

ugurylmz2121 ugurylmz2121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek bilgisayar programcısı
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
iphone 5 telefonuna uygunmudur

• Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)

ugurylmz2121 adlı üyeden alıntı

iphone 5 telefonuna uygunmudur

Uygundur.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
root edilmiş android cihaza yüklenir mi bu?

.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)

mfrkn adlı üyeden alıntı

root edilmiş android cihaza yüklenir mi bu?

iOS sadece Apple tarafından üretilen iPhone cihazlara göre çıkarılmış bir mobil işletim sistemidir.

Jailbreak; iOS cihazların sistem dosyalarını erişilebilir hale getirilen uygulamanın, olayın adıdır.
isousluer UtkuBrs FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Kaplan adlı üyeden alıntı

iOS sadece Apple tarafından üretilen iPhone cihazlara göre çıkarılmış bir mobil işletim sistemidir.

Jailbreak; iOS cihazların sistem dosyalarını erişilebilir hale getirilen uygulamanın, olayın adıdır.

jailbreak'ı ben yanlış anlamışım hocam sağolun.

Ek Olarak: hocam bir arkadaşım ipad 4'ünü root etmek için bana verdi. Cihazın içinde bir sürü notları ve bilgileri var. Hayatında ilk kez jailbrak edecek biri olarak bu işlemin risk taşıyıp taşımadığını bilmek istiyorum?
Kaplan

kişi bu mesajı beğendi.

.

• Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Risk her zaman vardır tabii ki. Siz cihazı jailbreak yapmadan önce mutlaka yedek alın. Bu acemiler içinde geçerli, çok iyi bilenler içinde geçerli.

Cihaza bir zararı olmaz ancak en kötü restore etmek zorunda kalırsınız. Bu noktada da almış olduğunuz yedek(backup) ile eski haline gelebilirsiniz.

Kemancilar Kemancilar Kemancilar.net Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Müzisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
jailbreak yapıp repoları da ekledim. Bir zamanlar installous vardı. Onun yerine kullanacağımız program hangisi? Uzun süredir jailbreaksiz kullanıyordum. Çok uzak kaldım bu işlerden

kemancilar.net - Kemancıların buluşma platformu

• Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)

Kemancilar adlı üyeden alıntı

jailbreak yapıp repoları da ekledim. Bir zamanlar installous vardı. Onun yerine kullanacağımız program hangisi? Uzun süredir jailbreaksiz kullanıyordum. Çok uzak kaldım bu işlerden

Burada ki yazımda zaten anlatmıştım. AppAddict uygulamasını kurabilirsiniz.

AppAddict kullanımı içinde; buraya tıklayabilirsiniz.

Kemancilar Kemancilar Kemancilar.net Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Müzisyen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler

kemancilar.net - Kemancıların buluşma platformu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al