wmaraci reklam

Bad sector sorun büyükmü ?

8 Mesajlar 1.290 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TRLink TRLink WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 27 / 13
  • Ticaret 6, (%100)
Beyler anlıyan bişey söylesin anlamayan yorum yapmasın çünkü eger sorun büyükse yeni hardisk alıcam almayı düşünmüyorum ama dedigim gibi büyükse alıcaz.

Sizce durum kötümü bu bölümleri kapatamazmıyız veya bi çözüm varmı lütfne yardım edin bazen pc açarken bozuluyor format atmak zorunda kalıyorum

wmaraci
reklam

Insecta Insecta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** V**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
önceki açtığınız konuyada yazdım şimdi tekrar açmışsınız düzeltme diye birşey yoktur recovery kurtarma programlarıyla veri çekmeye çalışırsınız sadece önemli bilgileriniz varsa harddiskinizin 0 piyasa değeri 180 tl ikinci elden bile bulursunuz uğraşmanın bir anlamı yok ama illa kurtarılabileceğini düşünüyorsanız technopatın forumunda da konu açıp ordaki kişilerden de düşünce alabilirsiniz

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Sorunlu sektörlerin olduğu bölümleri kullanım dışı bırakarak geçici bir çözüm sağlayabilirsiniz. Bunun iöin ayrıca format atmanız gerekir.

Örneğin diyelim ki 500 GB bir diskin ilk 60 GB bölümünde hasar var ve buraya windows kurulursa sıkıntı yaşanacak fakat format öncesi disk seçim bölümünde 60 GB alanı bölüp bırakıyoruz windows için ise 60 GB dan sonra ayrı bir bölüm oluşturuyoruz yani sağlan olan kısmı kullanıyoruz. Umarım anlata bilmişimdir. Kısacası diski bölerek bozuk olan bölümleri kullanmazsın olur biter.

• Üyelik 03.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 27 / 13
  • Ticaret 6, (%100)
cihaneken Bunu ben birkaç kere denedim epey performans aldım açıkcası mesala şöyle bişey yaptım aynı sizin dediginiz gibi yeni birim oluşturdum 300gb sizce bu 300gb baştanmı kesildi yoksa sondanmı kesildi ? neyse ben bu yeni birime yüklemedim büyük ihtimal başlangıçtan kesti ve resimde gördügünüz gibi başlangıç bölümleri çok bad var bende geri kalan diski 200gb kalan diske windowsu kurdum şuan fazla sorun yaşamıyorum ama genelde kapatıp açınca bir kaç defa gidiyor pc hata yaptıgım bir yer varmı sizce ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Evet GB lar baştan sona doğru kullanılır, diski tamamen silip o şekilde bölümlendirdiğinde hiç bozuk değilmiş gibi sağlam alanları kullana bilirsin, ama dediğim gibi bölümleri iyi ayarla mesela örnek bir görsel yapayım daha açıklayıcı olsun.

Burada 4 bölüm oluşturuyorsun.

1. bölüm kırmızı alan - Kullanılmayacak
2. bölüm mavi alan - Windows kurulacak
3. bölüm kırmızı alan - kullanılmayacak
4. bölüm mavi alan - Yedek sürücüsü

Örnek benim kullandığım disklerden birisi, siyah alan bad sector olan alan.

TRLink

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 27 / 13
  • Ticaret 6, (%100)
cihaneken Çok teşekür ederim bilgilerin işime yaradı :)

alican121 alican121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek hemşire
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 26 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
ve ufak bir bilgi. sistem çalışırken kasayı yerinden oynatmayın, hdd sarsılması sonucu oluşuyor böyle şeyler. özellikle laptoplar elden ele gezer ve laptop hdd leri daha erken çürür, sistem kasmaları olur.

Ne kadar kazanıyorsan kazan, daima 5'te birini bi kenara bırak!

• Üyelik 03.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 27 / 13
  • Ticaret 6, (%100)
Bir sorunum daha var pc cok iyi calışıyordu 3 - 5 defa kapatim gun icerisinde windows logosunda kapandi sonra format atim dedim disk sifirlanmis bicimlendirmis bu ilkez olmuyor daha oncede oldu neden oluyor bu cok sacma bisey kendi kendine diski bosaltiyor ve pc ye hic biseyde yuklemedim virus falanda yok neden boyle oluyor ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al