wmaraci reklam

Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

2 Mesajlar 866 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

LiveStorm LiveStorm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 51
  • Ticaret 3, (%67)
1. Eğer hala Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız artık Windows 10 işletim sisteminize geçiş yapmanız performans açısından fark yaratacaktır. Bilgisayarınızı açtığında Windows 7 sisteminde bu açılma süresi Windows 10 işletim sistemine göre daha düşüktür, bunu görebilirsiniz. Windows 10 işletim sistemine geçerek bilgisayarınızın hızlandığını göreceksiniz.

2. Katı hal depolama birimi yani SSD kullanmanızı tavsiye ediyorum. Katı hal depolama birimleri normal Harddiskler’den biraz daha pahalı olabilmektedir fakat daha hızlı performansla çalışmaktadırlar.

3. Son seçenek olarak Windows Booster kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Bu üç seçenek dışında bilgisayar performansını artırmayı sağlayan diğer bir çok programları bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bilgisayar açılış süresini hızlandırmak istiyorsanız, Speed Up programlarından faydalanabilirsiniz.
Bilgisayarınızın çalışma hızı performansından hiç memnun değilseniz size Registry Easy programını tavsiye ediyoruz. Registry Easy programı sayesinde; bilgisayarınızın hız performansını 2-3 kat artırabilirsiniz. Başlangıç programları hızı etkiliyorsa bunları devre dışı bırakilirsiniz. Güvenilirliği tartışılmaz birçok kez denenmiş lisanslı bir programdır.

Eğer ücretsiz programlardan faydalanmak istiyorsanız piyasada birçok program mevcuttur. Fakat kullanım açısından en çok tercih edilen programlar; Advanced SystemCare 10 ve Glary Utilities programlarını tavsiye edebiliriz.

Advanced System Care 10 programı normalde full sürüm olarak ücretlidir fakat Demo sürümü birçok işini görebileceği şekilde tasarlanmıştır. Glary Utilities programı Full sürüm olarak hem ücretsizdir hem de birçok alternatif seçeneği bulunmaktadır. Bu program sayesinde bilgisayarınızın donanım özelliklerini öğrenme fırsatına sahip olursunuz. Aynı zamanda silinmiş olan dosyaları kurtarma imkanı elde edebilirsiniz.

Kaynak: https://enestalha.com/bilgisayar-hizlandirma-yontemleri/

wmaraci
reklam

seokoz seokoz Yazılım ve Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 40 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
asc baya kötü bir program tavsiye etmem eskiden kayıt defterini temizlesin diye işlem yaptım ardından yeni klasör oluştur gibi seçenekler kaybolmuştu aynı zamanda 1000 adet gizlilik sorunu olduğunu söylüyor ve birkaç gün yine tarama yaptığımda yine gizlilik sorunu olduğunu söylüyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al