wmaraci reklam

Sitedeki Popup pencerelerden veri çekmek mümkün müdür?

4 Mesajlar 836 Okunma
wmaraci reklam

anesteziker anesteziker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sağlık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, ihale takibi yapan bir firmada çalışıyorum. Bazı kurumların web sitelerini takip ederek ihale ilanlarını kayıt altına alıyorum. Takip ettiğim bazı sitelere PHP kullanarak küçük botlar yazdım ve ihale ilanları eklendikçe kendi veritabanıma çekebiliyorum. Fakat javascript ile çalıştığını düşündüğüm bir siteden veri çekemiyorum. Sitede malzeme listesindeki pencereye tıklamayınca popup içeriği yüklenmiyor. Aşağıda linkini vereceğim sitedeki popup pencereleri açarak içeriğindeki textleri çekebilmem mümkün müdür? Mümkün ise hangi yolla yapılabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Link: http://hastanelab.akdeniz.edu.tr/HbysWeb/ESatinAlma/IhaleDetayi.aspx?ihaleno=17257

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

0ktay 0ktay strdex Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım öğrencisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 25 / 155
  • Ticaret 2, (%100)
Sanırım PHP'de $_SESSION ile bu işlemi gerçekleştirebilirsin. (emin değilim denemedim :) )
anesteziker

kişi bu mesajı beğendi.

Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın.

Nanoripper Nanoripper Hello World! Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Computer Science
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Listenin sağ tarafında bulunan Şartname sütununa tıklandığı zaman açılan pencereden bahsediyorsunuz sanırım. Javascript ile açılan ve açıldıktan sonra yüklenen popup benzeri pencereler çoğunlukla içeriğini o anda post request atarak çekiyor (ajax vb.) ve pop-up içerisine yerleştiriyor

Aynı request'i taklit ederek siz de aynı cevabı alabilir ve pencerenin içeriğini çekebilirsiniz. Tarayıcı konsolunun Network sekmesi altından atılan request'i görebilir ve benzerini atacak şekilde yazılımı hazırlayabilirsiniz. Biraz önce kontrol ettim verdiğiniz linki ve söz ettiğim şekilde çalışıyor yani gerekli şartlar sağlandıktan sonra verinin çekilmemesi için bir sebep yok ancak biraz uğraştırıcı olacaktır onu söyleyeyim.

Ekleme: Request atılırken yollanan datayı kontrol edip birebir aynısını yollamanız gerekir yoksa sunucu tarafında hata vereceği için response dönmeyebilir veya hatalı dönebilir. Request datasına ek olarak header'ların da ayarlanması gerekebilir. Session kısmını da unutmamak gerekiyor.

3rdi91 3rdi91 Alonebusinessman Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 101 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba yaptığınız botlar arasından ekap sitesinden veri çekebiliyor musunuz? Ben de kendime özel bir script yapmak istiyorum.

http://accastay.com
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al