wmaraci reklam

tutarsız döngü sorunu

3 Mesajlar 554 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tarkan3261 tarkan3261 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar, başlık ne kadar açıklayıcı oldu bilemedim çünkü çok ilginç bir sorunum var: aşağıdaki "divKisiler" adlı divime , php den çekilen kayıtları sıralıyorum; 3 tane 5 tane vesair... bir de onun altında, her kaydı attığı an o kaydın html özelliğini yani rengini label etiketi üzerinden kırmızı yapan kodum var, normalde tüm kayıtların kırmızı olması beklenmez mi? ama benim sadece ilk kaydım kırmızı oluyor gerisi aynı kalıyor, sanki o kırmızıya çeviren kod bir kere çalışıyor gibi, oysa her döngüde her kaydı kırmızı yapması lazım. şimdi diyeceksiniz ki "direkt etiketin içine , rengi kırmızı yapan attribute özelliğini ekle" .... hayır işte benim amacım farklı, amacım şu, çalıştığım kuruma mesajlaşma ve dosya paylaşım programı yapıyorum ki yapmak istediğim şey tam olarak sadece o an online olanların rengini kırmızı yapmak, yani o kişinin session bilgisi varsa o kişiyi kırmızı olarak göstermek istiyorum, sizden sadece istediğim şey yazımın ilk cümlelerinde bahsettiğim sorun,yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

<script>

//kisiListele.php sayfasından tüm verileri çeken kod bloğu
$(document).ready(function(){
$("#birimSecKisiListele").change(function(){
var birimGonder=$(this).val();
//var oturum=

$.ajax({
url:'kisiListele.php',
type:'POST',
data: {birimGonder:birimGonder},
success:function(kisiler){
console.log(kisiler);

var gisiler = JSON.parse(kisiler);

$("#divKisiler").empty();

$("#divKisiler").append('secGonderadiSoyadiunvan')
for (var i = 0; i < gisiler.length; i++) {

$("#divKisiler").append('
');

document.getElementById("labelKisiler").style.color="red";

}

}

});

});
});

</script>

wmaraci
reklam

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Sorunuzun cevabı çok basit, siz for döngüsünde id si hrefKisiler, labelKisiler ve radioKisiler olan elementleri çoğaltıyorsunuz, bir sayfada id unique yani tek olmalıdır. Bu durum radio inputlar için de geçerlidir. Birden fazla olunca ve elrmanı id değeri ile seçmeye çalışınca sadece ilk eleman okunur gerisi hesaba katılmaz. Öncelikle ya id kullanmayın class kullanın ya da her id için benzersiz bir ad oluşturun. Mesela sonuna döngüden gelen i harfini ekleyebilirsiniz.

Bir de konu dışı bir şey ekleyeyim, javascriptte string içine bir veri yazmak için backtik işaretini kullanmanız daha kolay olacaktır, backtik olayını araştırın
tarkan3261

kişi bu mesajı beğendi.

tarkan3261 tarkan3261 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2021
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam çok teşekkür ederim, backtik konusunda da uyardiginiz için çok teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.
Abdullahx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al