wmaraci reklam

Anasayfada yayınladığım modüller Makalelerde de çıkıyor

12 Mesajlar 3.361 Okunma
wmaraci reklam

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Joomla üzerinde bir haber teması oluşturuyorum. Ciddi bir problem ile karşı karşıyayım.

Misal anasayfada haberler için slider kullanıyorum. Menü ataması doğal olarak sadece anasayfa seçili. Gel gelelimki Menü atamasında Anasayfayı seçtiğim tüm modüller makalelerde de çıkıyor. Yani içeriklerin (haberlerin) olduğu sayfada da çıkıyor bu meretler.

Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

kenanagkurt kenanagkurt arama motoru optimizasyonu Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek arama motoru optimizasyonu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
slider modülünü bul. Modüller bölümünde . ordan sadece anasayfa hariç hiçbiryerde göstermeyecek şekilde işaretle. sorunun kalkacaktır.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

r10 - kenanagkurt | EmirWebTasarim.com

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

kenanagkurt adlı üyeden alıntı

slider modülünü bul. Modüller bölümünde . ordan sadece anasayfa hariç hiçbiryerde göstermeyecek şekilde işaretle. sorunun kalkacaktır.

Hocam zaten o şekilde ayarladım ilk defa böyle birşey görüyorum çünkü daha önce joomlanın içerik yöneticisi yerine zoo k2 fln kullanıyordum. Bu sefer normal içerik yöneticisini kullanmam lazım böyle birşeyle karşılaştım. Sırf bu yüzden proje tıkandı bi çözümde bulamadım.

• Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
farklı bir tema ile dene eğer temanı editlemiş veya özel tasarım uygulatmışsan slayt temaya gömülmüş olabilir.Görmeden birşey demem çok zor. Artı slaytı farklı bir (mesela künye) bölümde aktif diğer yerlerde pasif yap bakalım. gene aynı mı olacak problem.

wmaraci

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

farklı bir tema ile dene eğer temanı editlemiş veya özel tasarım uygulatmışsan slayt temaya gömülmüş olabilir.Görmeden birşey demem çok zor. Artı slaytı farklı bir (mesela künye) bölümde aktif diğer yerlerde pasif yap bakalım. gene aynı mı olacak problem.

Temayı kendim tasarlıyorum hocam. Slider`in olduğu konuma modül pozisyonu verdim bir sıkıntı yok yani orada. Ben işi çözdüm de çözümü nasıl olacak. İçerik kısmı hangi sayfadaysa o sayfanın modülleri ile çıkıyor hocam. Ben haberleri anasayfada gazete şeklinde atıyorum. O habere girdiğin zaman anasayfadaki diğer modüllerle beraber çıkıyor. Künye sayfasına attım slideri ve orayada içerikleri ekledim. Habere girince yine çıkıyor slider.

www.yesilincesu.tk adresinden bi bakabilirsin hocam.

buda habere girince misal : http://www.yesilincesu.tk/index.php/10-gundem/12-yollar-kesildi

Habere girdiğim zaman yukarıdaki ıvır zıvırlar çıkmasa content kısmı sadece habere kalsa tamamdır :)

• Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
üst iki modül sürekli geliyor muhtemelen mod kodunu eklerken if ile ayar çekmedin o yüzden sürekli gösteriyor. default temaya bakarsan orda modül ile ilgili ne yapman gerektiği konusunda fikir yürütebilirsin. Artı siten çok yavaş açılıyor ilk habere tıkladığımda 500 hatası verdi ama f5 yapınca bir daha yapmadı bilgin olsun.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

ostimhosting ostimhosting WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 4, (%100)
haberler kategorisini menüye bağla ve genel yapılandırmadan seo Arama Motoru Dostu Bağlantılar ı hayır işaretle
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

üst iki modül sürekli geliyor muhtemelen mod kodunu eklerken if ile ayar çekmedin o yüzden sürekli gösteriyor. default temaya bakarsan orda modül ile ilgili ne yapman gerektiği konusunda fikir yürütebilirsin. Artı siten çok yavaş açılıyor ilk habere tıkladığımda 500 hatası verdi ama f5 yapınca bir daha yapmadı bilgin olsun.

Teşekkür ederim hocam o iki modül sürekli gelmiyor sadece anasayfa altındaki bağlantılarda gözüküyor bizim yapmamız gereken makaleleri anasayfa altında çıkarmak :) Orjinal joomla temasında da misal yandaki modülleri sadece anasayfa yapıyorum onlarda makalelerde çıkıyor.
Hocam orası ücretsiz hostinge bağlı bir test yaptığım site ki hosting firmasında ciddi problemler var zaten, normal bir hostingde çok hızlı seo puanıda optimize edilmemiş hali 83 puan ben onu 90lara çıkarırım :)

ostimhosting adlı üyeden alıntı

haberler kategorisini menüye bağla ve genel yapılandırmadan seo Arama Motoru Dostu Bağlantılar ı hayır işaretle

Hocam Arama Motoru Dostu Bağlantıları kapattım birşey değişmedi, ilk dediğiniz haberler kategorisini menüye bağla olayını biraz daha açabilir misiniz hocam ? Menüdeki haberler kategorisi test amaçlı zoo bileşenini kurdum onu denedim, normal joomla makale sayfasıyla alakası yok yani.

ostimhosting ostimhosting WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 4, (%100)
hocam haberleri çektiğin bileşeni bir menüye bağlamazsan o haberler genelde anasayfa modülleriyle beraber yayınlanır detay sayfasında
halilyc omera

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

ostimhosting adlı üyeden alıntı

hocam haberleri çektiğin bileşeni bir menüye bağlamazsan o haberler genelde anasayfa modülleriyle beraber yayınlanır detay sayfasında

Hocam Allah razı olsun kaç gündür bu problemle uğraştım sayenizde çözdüm :) Dualarım sizinle, Allah bu mübarek günlerde ne istiyor ve diliyorsanız kabul etksin inşAllah :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al