wmaraci reklam

Joomla da Seo ayarlarımı yapamıyorum

7 Mesajlar 1.170 Okunma
wmaraci reklam

greencheapnet greencheapnet GreenCheap CMS Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 31 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Joomla tabanlı bir web sitem var www.yanyangider.com Seo Hocası Kaan Gültekinin dediğine göre Google artık keywordlerle ilgilenmiyor hatta span olarak görüyor. Girmeme rağmen Googleda her geçen gün düşmeye başlıyor sitem. Arama dostu tüm bağlantılarını aktif ettim. Joomla destek sitelerinin anlattığı şekilde. Googledan hiç bir şekilde de ceza almadım ama site indexlenmiyor site-map de var xml + html Google analize ve web master'a da entegreli gel görki düşüyorum paso

Şimdi diyeceksiniz ki bırak Joomlayı wp geç. Zira joomla benim için çok iyi bir yazılım wp saatlerce uğraşacağın şeyleri joomlada saniyeler içersinde gerçekleştiriyorsun.
Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Robot.txt dosyanızı kontrol ettiniz mi hocam ? Search Console'dan robot.txt'de sorun var mı bir kontrol edin.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 13.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 31 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Ettim hocam hiç bir sorun yok search consolda

• Üyelik 13.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 31 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Guncel

VFD 600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wmaraci
wmaraci

uzmanabi uzmanabi Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 220 / 77
  • Ticaret 3, (%100)
Şimdi güzel kardeşim "Seo Hocası Kaan Gültekinin" bir şey iddea etmiş olabilir. SEO konusunda herkes bişey söyleyebilir. Ben de söyleyebilirim. Ama ispat etmesi zordur. Şimdi o arkadaş neye göre söylemiş bunu?

Ben katılmıyorum. Arama motoru içeriğimin ne olduğunu anlamasına yardım etmek gerekiyor. Tabi ki uzun Title, Açıklama, Keywords spama neden olabilir. Abartılmadığı müddetçe en önemli seo kriteri üste saydığım üç önemli meta taglarıdır.

Sen nasıl bir hata yapmış olabilirsin?

1- Yazdığın yazıların açıklama ve anahtarlarını silmiş olabilirsin ve bunu da web master tools'ta getir ve oluştur demiş olabilirsin. Google'nin hoşuna gitmeyen bir durumdur. Sen açıklama ve anahtarları silerek hata yapmış olursun.

2- Konuların az aranan konular. Böyle konuları ancak büyük hit siteleri takip edenler için anlamlıdır. Google'den çok fazla arama bekleme. Bu yüzden sıralamaya çıkman çok uzun olur. Bir konu ne kadar çok araştırılıyorsa o kadar hızlı yükselirsin. Ne kadar az aranıyorsa o kadar geç çıkarsın. O yüzden trend konulara çalışmalısın.

3- Eğer joomla'da keyword ve açıklama koymazsan, eğer menü ögesi ise genel ayarlardaki açıklamaları ve anahtarları alır, title sayfa içeriği değişmez kalır. Eğer kategori bloğuna bağlı bir makaleye içerik girmezsen kategorinin anahtar kelimesini ve açıklamasını alır. Çok fazla incelemedim. Sen bunu bir incele istersen.

• Üyelik 13.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 31 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Yazinizi çok beğendim evet bu konuyu detaylica araştiricam

VFD 600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iltekmer iltekmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek webmaster, hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 50 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
joomla için hangi seo eklentisi kullandığın çok önemli Eskiden xmap vardı ama yeni sürümle beraber osmap kullanmalısın. xmap ın hiçbir hükmü kalmadı.
Bu durum sitelerinin performansına etki eder diye düşünüyorum.
Google web master tools a mutlaka bakmalısın. site haritanda indexleme hataları varmı. Zaten sana uyarı göndermiş olmalı.
Ayrıca robot.txt yeni sürümle beraber değişti. ftp den girerek yeni robot.txt.dist i hazırlamalı öncekini silip yeni yaptığını dist ini silerek ueniden yayınlamalısın.

www.bagcilarmeydan.com | Güncel Bağcılar Haberleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al