wmaraci reklam

JOOMLA'nın WORDPRESS'ten üstünlükleri nelerdir ?

50 Mesajlar 8.543 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Nefes Nefes Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
çok daha profesyonel ve bir o kadar da sinir bozucu :)
guncelnet panteist

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

guncelnet guncelnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek iktisat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 50 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
joomla da sorun yaşarsanız çözüme ulaşması wordpress kadar kolay olmuyabiliyor.:(:mad:

Sakulta Sakulta antakyabilgisayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 196 / 96
  • Ticaret 4, (%100)
Ben wordpress ve joomla kullanıcısıyım her iki sistemin de kurulu olduğu ayrı ayrı iki sayfaya sahibim Edinmiş olduğum sıkıntıları anlatayım öncelikle joomladan başlamak istiyorum.

1.Türkçe destek sayfalarının adı sadece destek.
2. Bir hata ile karşılaştığınızda hatanın nedenini bulmanız neredeyse çok zor istediğiniz kadar profesyonel olun bilgili olun bazen öyle bir içinden çıkılmaz duruma düşüyorsunuz ki tekrardan kurmaya kadar gidiyorsunuz.
3. Bir çok modülü Türkçe değil ve desteklemiyor buda ayrı bir sıkıntı.
4. Temalarına diyecek yok ama temada istediğiniz rahatlıkta oynamalar yapamıyorsunuz.
5. Yükseltmelerde her defasında sorun yaşadım.

Wordpress:
Şuana kadar sadece tema sıkıntısı yaşadım yanı güzel temaları yok onuda kendim yaparak çözüyorum artık.

Türk Türk'ü korumazsa, Tanrı Türk'ü korumaz!...

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Nefes adlı üyeden alıntı

çok daha profesyonel ve bir o kadar da sinir bozucu :)

Sakulta adlı üyeden alıntı

Ben wordpress ve joomla kullanıcısıyım her iki sistemin de kurulu olduğu ayrı ayrı iki sayfaya sahibim Edinmiş olduğum sıkıntıları anlatayım öncelikle joomladan başlamak istiyorum.

2. Bir hata ile karşılaştığınızda hatanın nedenini bulmanız neredeyse çok zor istediğiniz kadar profesyonel olun bilgili olun bazen öyle bir içinden çıkılmaz duruma düşüyorsunuz ki tekrardan kurmaya kadar gidiyorsunuz.
4. Temalarına diyecek yok ama temada istediğiniz rahatlıkta oynamalar yapamıyorsunuz.

Wordpress:
Şuana kadar sadece tema sıkıntısı yaşadım yanı güzel temaları yok onuda kendim yaparak çözüyorum artık.

eskiden cmsturk.net vardı. baya destek veriyorlardı.
sonra akar ve grubu ayrıldı ve joomla.gen.tr'de devam eti. yine destk veriyorlardı. şimdi bilemiyorum durum nedir.

ayrıca wordpress de premium temalar çok harika. arşivinizde 20 tema olsun. her türlü siteye uydurursunuz. (klasik müşterileriniz için)

joomlanın bu kadar sıkıntı olduğunu bilmiyordum.

kapsamlı bir makale yazmaya çalışıyorum. drupal-joomla-wordpress

hadi bakalım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)

panteist adlı üyeden alıntı

bir araştırma için bilgi alıyorum. geçmem zaten

Ek Olarak:

işte o özellikler üstünlükler nelerdir. keşke bir özet geçseydiniz.

Ek Olarak:

wordpress^den üstünlüklerini sordum siz genel joomla tanıtımı yapmışsınız. hocam. :)

Üstünlük derken sizin , üstün kelimesinden ne anladığınız önemli.

Üyelik yönetim sistemi demişim ,

Wp de de üyelik sistemi var joomla da da

Hangisi daha gelişmiş , diğerinden üstün ?

Yönetim paneli demişim

İkisinde de bir panel var değil mi ? Hangi panel daha üstün ?

Bileşen sistemi demişim

İkisinde de var hangisi daha üstün ?

Joomlanın tanımı bumudur yani ? :D

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Joomla bence çıktığı günden beri hala 1 numara gözümde.

Wp, hammallık yaptırıyor... Siteye 1 hafta bakmayınca ne olacağı belli olmuyor.
kaderebak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)

Sakulta adlı üyeden alıntı

Wordpress:

Bu yorumlarınıza katılmıyorum , joomla hakkında o kadar çok makale varki , artık destek verenler de bıktı , bizim kullanıcılarımızın en önemli sorunu arama yapmayı bilmemeleri. Aynı konu hakkında 10 larca başlık açılıyor ve cevap bekleniyor. Halbuki destek forumlarını aratsa cevabını bulacak.

Bir hata ile karşılaştığınızda Error Reporting özelliğini açtığınızda hatayı size ayrıntılı bir şekilde gösteren özelliği bilmiyorsunuz sanırım.

Modülün türkçe olması , modülü yazan kişi ile alakalı bir durum , bunun joomla ile ne alakası var. Ayrıca her modülün içerisinde .ini dil dosyası berebarinde gelir, google ile çevirip atması çoz zor olmasa gerek. Bunun için wp gibi bir programa ihtiyacınız yok , not defteri ile aç değiştir.

Tema lar genellikle bir framework alt yapısına sahiptir ve bu sistemi bilen her kullanıcı temalarda istediği değişikliği yapar , ki çoğu tema yönetim panelinde o kadar ayrıntılı ayarlar koymuşturki şaşar kalırsınız.

Yükseltmelerde joomla tek tık ile işlemi bitirir. Ayrıca joomla nın bir yol haritası vardır , bu haritayı takip ettiğinizde hiç bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

kaderebak adlı üyeden alıntı

Üstünlük derken sizin , üstün kelimesinden ne anladığınız önemli.

Üyelik yönetim sistemi demişim ,

Wp de de üyelik sistemi var joomla da da

Hangisi daha gelişmiş , diğerinden üstün ?

Yönetim paneli demişim

İkisinde de bir panel var değil mi ? Hangi panel daha üstün ?

Bileşen sistemi demişim

İkisinde de var hangisi daha üstün ?

Joomlanın tanımı bumudur yani ? :D

tag sistemi
menü sistemi
temaların çokluğu / yönetimi / yönetim kolaylığı

bu konularda wordpress'in üstün olduğu görülüyor forumlarda.

yani demek istediğim şöyle bir makalede joomlanın dürüst ve tarafsızca övülmesini sağlamak için gerçekten işe yarar özellikleri nelerdir.
örnek makale:
JOOMLA'NIN WORDPRESS'DEN ÜSTÜNLÜKLERİ
WORDPRESS'İN JOOMLA'DAN ÜSTÜNLÜKLERİ.

Umarım anlatabilmişimdir.

Ek Olarak:

Bu yorumlarınıza katılmıyorum , joomla hakkında o kadar çok makale varki , artık destek verenler de bıktı , bizim kullanıcılarımızın en önemli sorunu arama yapmayı bilmemeleri. Aynı konu hakkında 10 larca başlık açılıyor ve cevap bekleniyor. Halbuki destek forumlarını aratsa cevabını bulacak.

Bir hata ile karşılaştığınızda Error Reporting özelliğini açtığınızda hatayı size ayrıntılı bir şekilde gösteren özelliği bilmiyorsunuz sanırım.

Modülün türkçe olması , modülü yazan kişi ile alakalı bir durum , bunun joomla ile ne alakası var. Ayrıca her modülün içerisinde .ini dil dosyası berebarinde gelir, google ile çevirip atması çoz zor olmasa gerek. Bunun için wp gibi bir programa ihtiyacınız yok , not defteri ile aç değiştir.

Tema lar genellikle bir framework alt yapısına sahiptir ve bu sistemi bilen her kullanıcı temalarda istediği değişikliği yapar , ki çoğu tema yönetim panelinde o kadar ayrıntılı ayarlar koymuşturki şaşar kalırsınız.

Yükseltmelerde joomla tek tık ile işlemi bitirir. Ayrıca joomla nın bir yol haritası vardır , bu haritayı takip ettiğinizde hiç bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

siz hiç wordpress kullandınız mı ?
öyle geliyor ki wordpressten bihaber yorumluyorsunuz. :)

• Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)

tag sistemi
menü sistemi
temaların çokluğu / yönetimi / yönetim kolaylığı

bu konularda wordpress'in üstün olduğu görülüyor forumlarda.

yani demek istediğim şöyle bir makalede joomlanın dürüst ve tarafsızca övülmesini sağlamak için gerçekten işe yarar özellikleri nelerdir.
örnek makale:
JOOMLA'NIN WORDPRESS'DEN ÜSTÜNLÜKLERİ
WORDPRESS'İN JOOMLA'DAN ÜSTÜNLÜKLERİ.

Umarım anlatabilmişimdir.

Kime göre, neye göre üstün görülüyor , bunu makale ile , forumda araştırmalar yaparak bulması zor. Deneyip kullanmadan bunu göremezsin.

Wp kullanan adam , joomla kullanamadığı için wp yi över.

Tema çokluğuna gelince , hangi verilere göre wp de daha çok tema yada joomlada daha çok tema var diyebiliyoruz ?

İşte sana yukarıda yazdım , üstün olduğu gözle görülür şeyleri. Ben hem wp hem joomla kullanıcısıyım. Wp yi basit ve önemsiz işlerimde kullanırım. Kaliteli işlerde joomla tercih ederim.

2003 ten beri cms ler ile ilgilenirim. Şimdiye kadar ki tüm işlerimi joomla ile yaptım , wp nin joomla tarafında üstün olduğu hiç bir kategori göremiyorum.

Bu benim görüşüm , kişilerin görüşlerinede saygı duyarım ama yanlış bildiklerinide yazmak zorundayım. Yanlış bilgi adamı dinden bile çıkarır :D

Ek Olarak:

siz hiç wordpress kullandınız mı ?
öyle geliyor ki wordpressten bihaber yorumluyorsunuz. :)

Sanırım siz joomla kullanmadınız ? Yanılıyormuyum.

http://www.sivasportal.com/
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Kime göre, neye göre üstün görülüyor , bunu makale ile , forumda araştırmalar yaparak bulması zor. Deneyip kullanmadan bunu göremezsin.

Wp kullanan adam , joomla kullanamadığı için wp yi över.

Tema çokluğuna gelince , hangi verilere göre wp de daha çok tema yada joomlada daha çok tema var diyebiliyoruz ?

İşte sana yukarıda yazdım , üstün olduğu gözle görülür şeyleri. Ben hem wp hem joomla kullanıcısıyım. Wp yi basit ve önemsiz işlerimde kullanırım. Kaliteli işlerde joomla tercih ederim.

2003 ten beri cms ler ile ilgilenirim. Şimdiye kadar ki tüm işlerimi joomla ile yaptım , wp nin joomla tarafında üstün olduğu hiç bir kategori göremiyorum.

Bu benim görüşüm , kişilerin görüşlerinede saygı duyarım ama yanlış bildiklerinide yazmak zorundayım. Yanlış bilgi adamı dinden bile çıkarır :D

Ek Olarak:

Sanırım siz joomla kullanmadınız ? Yanılıyormuyum.

http://www.sivasportal.com/

Sorduğum soruyu bana yönelterek cevap vermiş sayılmazsınız.

yorumlarınıza teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al