wmaraci reklam

Site Taşıma

4 Mesajlar 1.039 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba WM misafirleri,

Elimde bir proje var ve çok sıkıntılı gidiyor, acil fikirlerinize ihtiyacım var.

Bir müşterim, j2.5 sitenin içerikleriyle birlikye 3.x e yükseltilmesini istiyor. Bende kendimce bir gidiş yolu oluşturdum şöyle ki:

1. yeni bir joomla 2.5 boş Test sitesi kurdum
2. Yükseltilecek sitenin databese 'sini bir yedeğini alıp, yüseltilecek sitedeki content ve categori tablolarını test sitesine ekledim. Tüm içerikler ve kategoriler görünüyor şuan ama ?????

Test sitemde makaleleri bir makale menüsü oluşturup eklemek istediğimde;

"Not Found
The requested document was not found on this server."

hatası alıyorum, çektiğim hiç bir içeriği yayınlayamıyorum.

Bu sorunun nasıl çözmem gerektiği konusunda fikirlerinizi bekliyorum. Yada başka bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebileceğim bir yönteminiz varsa lütfen bildirin, Şİmdiden teşekkür ederim

wmaraci
reklam

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
eğer bulabilirsiniz joomla bir bot bulursanız direk 3x sürümünü kurup bot ile çekimi yapılabilir.

cetinkan cetinkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Hımm joomla bot nasıl bulabilirm acaba?

Ek Olarak: Sorun çözülmüştür:

joomla 2.5 yüklü sitenin veritabanındaki _content ve _categori tablolarını, joomla 3x sürümü kurulu başka bir test veriyabanımdan ayni isimdeki tabloları bularak tablo değerlerini ve satırlarını eşleştirdim. Aralarında satır ve değer farkları var. Bu sayede jooomla 2.5 veri tabanı tablolarını joomla sürüm yükseltme yapmadan j3x veri tablolarına eşlemiş oldum. Şuan gayet stabil kullanıyorum.

Ha tabi bu işlemi yaptıktan sonra kullanıcı id hatası alabilirsiniz. Bunun için j3.x deki kullanıcılarınızın "id" değerini hata aldığınız kısımda yazan "id" değeri ile j3.x veritabanında _user , _usergroup ve _usermap tablolarından değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Tada tek tek içeriğin kullanıcısını değiştirin.

Kolay gelsin

iltekmer iltekmer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek webmaster, hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ü**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 50 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
joomla için boot bulmaya gerek. joomla uptade admin panelden otomatik olarak joomla 3.x.x sürümüne yükseltebilirsiniz.
Bunun için tek kural 2.5 ile oluşturduğununzbütün eklentileri biryere yazın sonra kaldırın. 3.x.x sürümüne geçirdikten sonra yazdığınız eklentilerin 3.x.x sürümlerini kurun
Bu kadar kolay.
Bu işlemler toplam en fazla yarım saatinizi alır.
guneydesign

kişi bu mesajı beğendi.

www.bagcilarmeydan.com | Güncel Bağcılar Haberleri
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al