wmaraci reklam

2015 meslek lisesi 2018 meslek yüksek mezunuyum askerlik tecil ?

19 Mesajlar 2.026 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Şimdi 2 Yıllık bir üniden mezun olduktan sonra farklı bir alanda 2/4 yıllık bir üniye başlarsak askerlik tecil olur mu? Farklı bir konu açmim merak ettim.
iMonster

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

iMonster iMonster Old Kid 🔥 Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
PoineTR hocam o kısımı araştırıyorum bende 4 yıllık okuyorsan sıkıntı yok ama tekrar 2 yıllık okuyosan tam bir muamma şuan

www.mustafaozturk.kim

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
iMonster Peki Açıktan okuma fark ediyor mu? Benim bildiğim şöyle ; 2 Yıllık Bilgisayar Programcılığı Mezunu Olduğunda Farklı bir Alan üzerinde (bilgisayar teknolojileri bölümü dışında) okursan uzar ama tekrar aynı alan üzerinde okursan uzamıyor diye biliyorum. En mantıklısı askerlik birliğine gidip sormak tabi orada da cevabı bilen var mı?

• Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

turion adlı üyeden alıntı

2 yıllık mezunlarının 2 sene tecil hakkı vardı. 2011 yad 2012 yılında askere gidesim vardı çalışmaya karar verip tecil ettirdim 2014 ocak ayına kadar tecil ettirip şubat 2014 de askere gidip 2015 de gelmiştim.
Öyle ki tecil için şubeye gittiğimde memur hanım acami birliğimin belli olduğunu, iskenderun deniz er eğitim alayına çıktığını söylemişti. Ben tecil ettirip arkadaşlarla askerliğin çıkacağı yer ile ilgili iddiaya girip hepsini giderayak 10-20 lira tokatlamıştım.
Şubeye gidip 2 yıllık mezunuyum tecil hakkım var mı diye sormalısın.

Hocam şubeye gittim şan mevcut tecilin bitmeden (mezun olduğum ön lisans nedeniyle) hiç bir işleme bakamam dedi görevli

www.mustafaozturk.kim
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)

PoineTR adlı üyeden alıntı

iMonster Peki Açıktan okuma fark ediyor mu? Benim bildiğim şöyle ; 2 Yıllık Bilgisayar Programcılığı Mezunu Olduğunda Farklı bir Alan üzerinde (bilgisayar teknolojileri bölümü dışında) okursan uzar ama tekrar aynı alan üzerinde okursan uzamıyor diye biliyorum. En mantıklısı askerlik birliğine gidip sormak tabi orada da cevabı bilen var mı?

Hocam şöyle bir hurafe dolaşıyor ortada "önlisans mezunu tekrar ön lisans okuyorsa tecili etkilemez" ama resmi gazetede bununala ilgili bir yazı göremedim

www.mustafaozturk.kim

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
a) Bitirdiği okulun dengi veya daha alt seviyedeki bir öğretim kurumuna kayıt yaptıranların askerlikleri ertelenmez

a) Lise veya dengi okuldan mezun olduğunu belgeleyenlerin askerlikleri istekleri hâlinde mezuniyet tarihinden itibaren üç yıl, mesleki ve teknik lise mezunları için ilave üç yıl, fakülte veya yüksekokul ile meslek yüksekokulundan ilişikleri kesilenler ile yüksekokul ve meslek yüksekokulu mezunlarının askerlikleri ise mezuniyet ya da ilişik kesme tarihinden itibaren iki yıl süreyle ertelenir. Bu erteleme süreleri lise veya dengi okul mezunları için 22, mesleki ve teknik lise mezunları için 25, fakülte veya yüksekokul ile meslek yüksekokulundan ilişikleri kesilenler ile yüksekokul ve meslek yüksekokulu mezunları için 28 yaşını tamamladıkları yılın sonunu geçemez.

Dört yıl ve daha uzun süreli yükseköğretim kurumlarından mezun olan yükümlülerin askerlikleri istekleri hâlinde iki yıla, yüksek lisans eğitimini tamamlayanların ise bir yıla kadar ertelenir. Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlara, talepleri hâlinde, denklik işlemlerini tamamlayabilmeleri için ayrıca bir yılı geçmemek üzere erteleme hakkı tanınabilir. Bu bent gereğince yapılan erteleme süreleri 32 yaşını tamamladıkları yılın sonunu geçemez.

Erteleme süresi içerisinde yükseköğretim kurumuna kayıt yaptıranların askerlikleri öğrencilik nedeniyle ertelenir.

Bunları Buldum. Bir arkadaşa sordum. arkadaşı 2 yıllıktan 2 yıllığa gitmiş erteleme olmuş tam bir bilgi vermedi öğrenince yazacağım.

• Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
PoineTR hocam bu maddeler resmi gazetede geçiyor ama kafa karıştran durum ise ben hem meslek lisesi mezunuyum hemde şuan gecen sene mezun olduğum eğitim dengi bir eğitim alıyorum bu durumda hangi husus geçerli oluyor onu öğrenemedim bir türlü

www.mustafaozturk.kim

• Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
iMonster Hocam Önceki mesajda söylediğim arkadaş anlattı "daha önce 2 yıllık bir bölüm okuyan tanıdığım biri şuan farklı alanda 2 yıl okuyormuş tecil ettirmiş" problem olmamış dedi. fakat öğrendiğim kadarı ile farklı alan olmak zorundaymış. Tabi bana güvenerek iş yapmayın ben duyduğumu aktardım. (Bende okumaya devam edeceğim zaten)
iMonster

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 131 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Tamamdır hocam bilgisayar programcılığı mezunuyum şuamda sosyal medya yöneticiliği okuyorum umarım olur yıl başından sonra konuyu hortlatırım

www.mustafaozturk.kim
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al