wmaraci reklam

Adım ve Soyadımla Yapılan Yorum

14 Mesajlar 1.560 Okunma
wmaraci reklam

Eiffel Eiffel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Senior Backend Dev
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)
Merhaba,

Adım ve soyadım ile "ensonhaber .com" ve "sanalbasin .com" siteleri üzerinden siyasi bir haber hakkında benim bilgim ve alakam olmadan yorum yapılmış. Bu yorumları kimin yaptığı hakkında hiçbir fikrim yok. Muhtemelen bu iki site bütün verilerini birbirinden botla çekiyor. İki siteye de mail göndermeme rağmen cevap gelmedi. Bu gibi konulara takılan bir kişiyim. Hukuki yollara başvurmak dışında daha az zahmetli bir işlem var mıdır? Şikayetçi olmam durumunda nasıl bir süreç izlenir? Yorumum silinir mi ve bu yorumu yapan kişi/kişileri bulabilir miyim?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Aynı isim ve soyad ile birisi yorum yapmış olabilir. Maillere cevap vermeleri için başlığa reklam, sponsorluk vs yazın hocam.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

deryaerdil adlı üyeden alıntı

Aynı isim ve soyad ile birisi yorum yapmış olabilir. Maillere cevap vermeleri için başlığa reklam, sponsorluk vs yazın hocam.

Deneyeceğim bunu. Whois ile baktığımda iki sitenin de bilgileri gizli çıkıyor... Önüne gelen haber sitesi teması alıp yapıştırıyor botu, ceremesiyle biz uğraşıyoruz.

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)

Eiffel adlı üyeden alıntı

Deneyeceğim bunu. Whois ile baktığımda iki sitenin de bilgileri gizli çıkıyor... Önüne gelen haber sitesi teması alıp yapıştırıyor botu, ceremesiyle biz uğraşıyoruz.

https://destek.ensonhaber.com/index.php?a=add&category=5 bunu denediniz mi hocam

wmaraci

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Eiffel adlı üyeden alıntı

Yalnız ensonhaber sitesi baya bilinen ve ziyaret edilen bir site . Diğerini duymadım galiba ama sanmıyorum öyle yapacaklarını . Birçok kişi bir habere yorum atarken ya saçma sapan isimler kullanıyor ya da başkasının ismini . Sizin takıldığınız nokta, ilerde hakkınızda başlatılabilecek yasal süreç ise arkadaşın dediği gibi başlığını ilginç bir şey koyarak mesaj atabilirsiniz yöneticiye . Ben kendim de denedim iki ayrı başlıkla bu olayı . Ama eğer öyle bir kaygınız yoksa, Türkiye’de sizin adınız ve soyadınızla sadece sizin olduğunu sanmıyorum

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
sadece size mi ait isim soyisim? soyadınız nedir? kimsede olmayan bir soyisim mi

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
tek bu isimde sizmi varsınız? sizin isim ve soyisminiz özel mi? eğer böyleyse tamam ama değilse boş konu.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

Fou adlı üyeden alıntı

tek bu isimde sizmi varsınız? sizin isim ve soyisminiz özel mi? eğer böyleyse tamam ama değilse boş konu.

İki adet adım var ve ikisi de çok çok az bilinen isim. Soyadım da aynı şekilde.

PhonexPHP PhonexPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Geliştiricisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 8 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
aynı isim soy isime sahip o kadar çok kişi var ki kendi üstünüze alınmanız çok saçma olmuş. Zaten bahsettiğiniz site şuan iktidara oldukça yakın bir site. Yorum yapanların IP istendiğinde hemen bilgi sunacak bir ekibe sahipler. Siz yapmadıysanız yorumu IP adresi sizinle bağlantılı değildir ve size hiç bir şekilde gelmezler. Böyle komplekse girmeniz tuhaf biraz.

Ayrıca ensonhaber önüne gelen bir haber sitesi demişsiniz ama bu sitenin sahibi forumlarda 300 liraya tema alıp 200 liraya host alıp 100 liralık seo çalışması yaptıran bir adam değil. RTE'nin yurtdışı uçuşlarında bile uçakta yer alan basın ekibi arasında yer alan biri. Çok ilginç bir konu gerçekten.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

PhonexPHP adlı üyeden alıntı

aynı isim soy isime sahip o kadar çok kişi var ki kendi üstünüze alınmanız çok saçma olmuş. Zaten bahsettiğiniz site şuan iktidara oldukça yakın bir site. Yorum yapanların IP istendiğinde hemen bilgi sunacak bir ekibe sahipler. Siz yapmadıysanız yorumu IP adresi sizinle bağlantılı değildir ve size hiç bir şekilde gelmezler. Böyle komplekse girmeniz tuhaf biraz.

Ayrıca ensonhaber önüne gelen bir haber sitesi demişsiniz ama bu sitenin sahibi forumlarda 300 liraya tema alıp 200 liraya host alıp 100 liralık seo çalışması yaptıran bir adam değil. RTE'nin yurtdışı uçuşlarında bile uçakta yer alan basın ekibi arasında yer alan biri. Çok ilginç bir konu gerçekten.

Böyle bir komplekse girmemin mantıklı bir açıklaması olur veya olmaz. Konu tamamen şu adımı soyadığımı aradığımda hiçbir sosyal medya vs ile bağım olmadığından ilk sayfada bu yorum çıkıyor. Yorum ise pek hoş bakmadığım bir kişiyi över nitelikte. Bu kişi şuanda da hapiste. Benim hakkımda birisi arama yaptığında direkt bu yorum çıkıyor üstelik iki farklı sitede ve ilk sayfada. Yorumu da genel olarak ortaya attım “ensonhaber bot bir sitedir” gibi bir yorum yapmadım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al