wmaraci reklam

avukat veya aranızda hukuk okuyan var mı ?

8 Mesajlar 1.489 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)
Elimdeki makinaları günlük kiralamaya vermek istiyorum. Çalınma vs gibi durumların nasıl önüne geçebilirim . Hukuki süreçte kendimi en sağlam nasıl garantiye alabilirim.
Kimlik veya fotokopisi kira süresi boyunca tarafımca rehin tutulması doğru olurmu .
Oluşabilecek zararları minumum zarara nasıl indirebilirim.

Aklıma daki yollar ;
1- Sözleşme yapmak
2- Cihazın ederi kadar senet imzalatmak.

bunlar ne kadar etkili olur.Ve bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı ?

Şimdiden teşekkür ederim...
kahramann43

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Evet bir sözleşme yapabilirsiniz. Aynı şekilde senet de imzalatılabiliyor, bir engel yok.
Kimlik fotokopisini ve adresini de bulundurun, aksi bir durumda icraya verirken gerekiyor.
İsterseniz makine bedelinin bir kısmını makineleri geri aldığınızda iade edilmek üzere depozito da alabilirsiniz sözleşmede belirtirsiniz bunu. Kolay gelsin.

• Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)

Gukuk adlı üyeden alıntı

Evet bir sözleşme yapabilirsiniz. Aynı şekilde senet de imzalatılabiliyor, bir engel yok.
Kimlik fotokopisini ve adresini de bulundurun, aksi bir durumda icraya verirken gerekiyor.
İsterseniz makine bedelinin bir kısmını makineleri geri aldığınızda iade edilmek üzere depozito da alabilirsiniz sözleşmede belirtirsiniz bunu. Kolay gelsin.

Örnek sözleşme bulamadım bir türlü hocam. Kendimde oluşturmaya korkuyorum açıkçası bir püf noktadan açık çıkar da haksiz kalmayalim diye. Örnek bir sözleşme varmıdır yada bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Maalesef elimde örnek bir sözleşme bulunmuyor. İnternette “taşınır kira sözleşmesi” olarak arama yaparsanız örnek metinler bulabilirsiniz. Makinelerin değeri yüksekse mağdur olmamak için bir avukattan profesyonel destek almanızı tavsiye ederim. Buradan sınırlı olarak yardımcı olabiliyorum maalesef. İyi çalışmalar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam makineler ne makinesi bilmiyorum ama maalesef kimlik senet vs caydırıcı olmuyor. O yüzden siz kiralayacağınız makineyi kredi kartı ile kiralayıp belli bir oranda depozito tutun örnek kira 200 ise 150 de depozito alın

• Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Hocam makineler ne makinesi bilmiyorum ama maalesef kimlik senet vs caydırıcı olmuyor. O yüzden siz kiralayacağınız makineyi kredi kartı ile kiralayıp belli bir oranda depozito tutun örnek kira 200 ise 150 de depozito alın

3000 tl lik makina playstation ve canon hocam. Günlüğü 150 tl den kira ya vereceğim. 500 de alsam kurtarmaz makina gittikten sonra. Fakat sözleşme ve senet yapılsa diyelim . Tabi işin tarafı şu fikrim şu 4000 binlik senet imzalatmak. Kimse 3000 lik makina için 4000 ödemek istemez. Fikrim bu fakat işte sozlemede hukuki yönde açık vermek istemediğim için fikir almaya çalışıyorum.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam işiniz mecburen güvene dayalı olacak malesef ülkemizde "getir milyonluk senete imza atayım" ülkesi. Çünkü Türkiye'de "icra borcu" cenneti
Demem o ki foto makinesi zaten hasas alet bir iki soru sorarsınız baktınız anlıyor verirsiniz. Aynısı ps içinde geçerli en azından ben öyle yapardım.

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

ozers159 adlı üyeden alıntı

3000 tl lik makina playstation ve canon hocam. Günlüğü 150 tl den kira ya vereceğim. 500 de alsam kurtarmaz makina gittikten sonra. Fakat sözleşme ve senet yapılsa diyelim . Tabi işin tarafı şu fikrim şu 4000 binlik senet imzalatmak. Kimse 3000 lik makina için 4000 ödemek istemez. Fikrim bu fakat işte sozlemede hukuki yönde açık vermek istemediğim için fikir almaya çalışıyorum.

Bu şekilde kiralayamazsiniz ki araba kiralarken 60 bin lik arabaya 70 bin teminat mi bırakılıyor ? Sözleşme de katı kurallar koymanız zaten kullanıcıyı caydirir
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al