wmaraci reklam

Avukatlar bakabilir mi? İkinci el satışı sonrası sorun

2 Mesajlar 416 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Clay Clay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba, yaklaşık 3 ay önce laptopumu sahibinden üzerinden diyarbakırda yaşayan birine sattım. Laptopun ekranında bir iki ölü piksel vardı, klavyesinde 4 tuş eksiktiı ve bataryası hızlı bitiyordu. Bunları alıcıya belirttim ve güven konusunda şöyle bir anlaşma yaptık. Dedim ki eğer bu söylediklerim haricinde bir sorun çıkarsa şartsız iade alırım. Daha sonra kargoyu gönderdim adama. Adam kasada çok çizik var, ayrıca laptopu gönderdiği bilgisayarcı kasada kırık var demiş iç tarafında. Sadece klavye için bile 30 dolar civarı tamir masrafı çıkarmışlar. Bu arada adama ufak tefek çizikleri söylemeyi unutmuştum ve sonradan anlaştık. 150 göndereyim anlaşalım dedim tamam dedi. Kısacası adam bilgisayarı alırken klavye fiyatını sormamış, fiyatı öğrenince kasada çizik var, kasada kırık var bunları söylememiştiniz iade istiyorum diyor. Birincisi ben alıp satmaya falan uğraşmak istemiyorum. İkincisi de adam içinden parça almış olabilir. Bilgisayarcı içini açmış. Geçenlerde iade almazsan savcılığa başvuracağım dedi. Yazın Polonyaya üniversiteye gitmek istiyorum, savcılığa giderse dava yurtdışına gitmeme engel olur mu? ayrıca böyle bi durumda savcılığa gitse haksız çıkar mıyım?

wmaraci
reklam

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
İkinci el alım satımlarda şahıs kişilerde garanti de olmaz iade de olmaz ilkkez sizden duydum 🙄
Clay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al