wmaraci reklam

Bügün Bağış ve Sadaka Günü

6 Mesajlar 812 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Merhaba Değerli Wm Ailesi Geçen Haftalarda Okuyan Oğlum bana İHH tarafından Okullara yollanan bİr Yardım Kumbarası Getirdi Bu yardım kumbarasını bende iş yerine götürüp doldurmaya çalıştım ve sonraki gün teslim ettim. Bu hafta ise Kızım bir Yardım kumbarası getirdi gene İHH yardım kumbarası bunuda gene getirdim inşallah dolduracağız Sizlerde Bugun İsterseniz https://online.ihh.org.tr/ Bu adresten Bağış yapabilirsiniz yada yakın çevrenizdeki Sadaka kutularına Atabilirsiniz Bugun Herbirimiz Bütçemiz yettikçe Bir SADAKA Verelim. Allah Sadakalarınız Kabul etsin.

SADAKA İle ilgili bazı ayet ve Hadisler

BAKARA 271. Eğer sadakaları (zekât ve benzeri hayırları) açıktan verirseniz ne âlâ! Eğer onu fakirlere gizlice verirseniz, işte bu sizin için daha hayırlıdır. Allah da bu sebeple sizin günahlarınızı örter. Allah, yapmakta olduklarınızı bilir.

HADİD 18. Sadaka veren erkeklere ve sadaka veren kadınlara ve Allah’a güzel bir ödünç verenlere, verdiklerinin karşılığı kat kat ödenir ve onlara değerli bir mükâfat vardır.

(Ölmeden önce tevbe ediniz. Hayırlı işleri yapmaya mâni çıkmadan önce acele ediniz. Zekât ve sadaka vermekte acele ediniz. Böylece Rabbinizin rızıklarına ve yardımına kavuşunuz!) [İbni Mâce]

Heuristic ErdemDnmz TekilCPM

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
SizinWeb valla hocam ben kim gelir ne ister se istesin "Her gördüğünü hızır bil" diyor ya ona uyarak geri çevirmeyim elimden geleni yapıyorum. Burada bir de insanlık dersi vermek istiyorum.

Geçen günlerde üniversiteden çıktım ve çok karanlık bir sokaktaydım her akşam geçerim.Tekinsizdir fazlasıyla. Neyse artık o sokakta giderken 2 kişi önümü kesti 35-40 yaşlarında 2 adam içmişler çekmmişler her türlü pislik. Bana dediği Selamın aleykum kardeşim dedim Aleykum selam kardeşimdedi sana zahmet sen korkma bizden sana zarar gelmez 1 sigara verebilirmisin sokakta kalıyoruz 8 yıldır dedi. O anda ne korku ne kaçmak vs gibi aklıma düşünce bile gelmedi tek bildiğim şey üzüldüğümdü bunu o da anladı ve kardeşim dedi okuyor musun okuyorum dedim abi tamam dedi kardeşim sen her gün bu sokaktan geç arka sokaktakiler vermezsen vuruyorlar bu sokaktan geçersen ben sana göz kulak olurum allah yardımcın olsun okumana çok sevindim felan baya konuştuk yani burada çıkarılabilecek sonuç şu.

Kim ne olursa olsun hor görmeyin bir gün gelir sizde onun durumuna düşersiniz her çıkışın bir inişi olduğu gibi o yüzden İnsan ayrımı yapmayın herkesi Rabbim yarattı Fikirlerinden dolayıda hor görmeyin herkesin fikri kendinedir. Önemli olan İyi olmak , İnsan olabilmek...
SizinWeb ErdemDnmz AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Katılıyorum Crewx Peygamber efendimiz kendisinden birşey isteyeni geri çevirmezdi kendisinde yoksa işini görecek kadar birinden borç alır isteyene vermeye çalışırdı. Bir Aliminde Sözü Şudur Biri Senden yardım istiyorsa para felan Güven veriyorsa sana ve imkanın varsa çokça ver güven vermiyorsada gene ver ama az ver boş gönderme en azından boş gitmesin diyor.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
SizinWeb katılıyorum hocam.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Bir olay yaşamıştım çok dalgındım o sıralar sıkıntım var dı karşım dan yaşlı bir teyze gelmiş ti oğlum dolmuş param yok verirmisin dedi bende birşey diyemedim tedirgindim bir olay yaşamıştım.

Döndüm arkama tam verecektim bir baktım ki teyze ortada yok yürüyemiyor da.
Heral de orada yardımı yapsaydım ya sağlığım yerinde olacak tı yada rızkım artacaktı onun için böyle tür olaylar yaşarsanız diye diyorum yardım yapın en kısa zaman da yardımı yapacağım Paypal hesabım açılsın.

Yada bulundugum alan da sadaka kutusu varsa yapacağım.

Konuyu açtığınız için teşekkürler insanlık ölmemeli ki insanlık devam etmeli.

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Konuya Katılım sağladığınız ve yaşadığınız bu olayı paylaştığınız için ben teşekkür ederim ErdemDnmz Herkesin muhakak bu tür olaylardan yaşanmışlığı vardır muhakak Rabbim Güzel Niyet ve Güzel şekilde karşılık vermeyi nasip etsin. Bizler Müslüman olarak İyilik olarak birşeylere niyetlendiğimiz zaman Rabbim onuda yazıyor ne büyük bir Nimet Bu Şükürler olsun Tekrar teşekkür ederim
ErdemDnmz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al