wmaraci reklam

'Çay, kek bedava olacak' denilen Millet Bahçesi'nde otopark ücretli oldu

27 Mesajlar 3.160 Okunma
wmaraci reklam

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)

carasar adlı üyeden alıntı

darknov4 sen de at gözlüklerini çıkar artık. Yaşın daha 21 açtığın her konu sadece hükümete muhalefet. Bu adamlar hiç mi iyi bir şey yapmadı.
Haberlerin hepsini Cumhuriyet'ten alıp kopyala yapıştır yapıyorsun. Ben de açarım inanmadığım halde A Haberin haberleriyle doldururum burayı ama senin gibi at gözlükleriyle bakmıyorum. Eleştirilecek yerde eleştirip desteklenecek yerde destekliyorum.

Sayın hocam,

Mevcut hükümetin iyi yaptığı şeylerden bir iki örnek verin de moralimiz yerine gelsin akşam akşam... yanlış anlaşılmasın mesajım, farklı görüşteki arkadaşlar belki ortak bir noktada buluşur...
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
aries örnek göstermeye gerek var mı? 2001 öncesi Türkiye ile 2001 sonrası Türkiye'yi siz kıyaslayın neler yapmış sosyal devlet anlayışı ile. Yanlışları mutlaka var. Ben yanlışlarının eleştirilmesine karşı değilim. Ama sadece eleştiri insanı bıktırır. Bir öğrenciye bile tembelsin, şunu şöyle yapmamışsın derseniz o çocuk çalışmayı bırakır. Aferin de demeniz gerekiyor. Ama bizim Türklerdeki mantık ben yaptıysam on numara olmuştur, başkası yaptıysa mutlaka hatası vardır. İş bilmezler ama iş buyururlar. Eleştirdikleri konuma gelseler bin kat fazlasını yaparlar. Örnekler tarihte mevcut.

Benim demek istediğim ne A Haber gibi sürekli yalayacaksın, ne de Halk Tv gibi at gözlüğüyle yanlışlarına odaklanacaksın.

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
carasar hocam sonuna kadar katılıyorum size haklısınız.... fanatizme sonuna kadar karşıyım... sırf sevdiği, sempatizanı olduğu için bir fikri körü körüne destekleyenleri de anlayamıyorum... İlla ki mevcut otoritenin yaptığı iyi şeyler vardır mutlaka... Ki var zaman zaman desteklediğimiz... Alıntı yapmışsınız ancak bir örnek vermemişsiniz... Yaşadığımız, çok sevdiğimiz ülkemizde insanları birleştiren milli (sağcısı, solcusu, muhafazakarı, ateisti, kürdü, türkü, alevisi, sünnisi... vs vs vs) bir fikir/görüş çıktı mı ?

Bizi (hepimizi) ortak noktada buluşturan bir fikir/düşünce/proje ortaya koydu mu ? bu arkadaşlar, iktidar olduğu sürece... Kaçırdığımız şeyler varsa bilgilendirin lütfen bizi...
mert29

kişi bu mesajı beğendi.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)

carasar adlı üyeden alıntı

aries örnek göstermeye gerek var mı? 2001 öncesi Türkiye ile 2001 sonrası Türkiye'yi siz kıyaslayın neler yapmış sosyal devlet anlayışı ile. Yanlışları mutlaka var. Ben yanlışlarının eleştirilmesine karşı değilim. Ama sadece eleştiri insanı bıktırır. Bir öğrenciye bile tembelsin, şunu şöyle yapmamışsın derseniz o çocuk çalışmayı bırakır. Aferin de demeniz gerekiyor. Ama bizim Türklerdeki mantık ben yaptıysam on numara olmuştur, başkası yaptıysa mutlaka hatası vardır. İş bilmezler ama iş buyururlar. Eleştirdikleri konuma gelseler bin kat fazlasını yaparlar. Örnekler tarihte mevcut.

Benim demek istediğim ne A Haber gibi sürekli yalayacaksın, ne de Halk Tv gibi at gözlüğüyle yanlışlarına odaklanacaksın.

Hocam 2001 öncesine girmeyin, altında kalırsınız sonra. İnsanlara at gözlüğünü öıkarın demek te ayıp, karşıdakini hayvan yerine koyuyorsunuz.

Konuya gelirsek "bedava" olmasın hiç birşey, ne çektiysek "bedavacılıktan, beleşçilikten çektik"

Satış konusu açarsın -ref var mı
İş alım açarsın -ücretsiz destek lazım
Konu açarsın -adsense kodu nereye konuyor

Yani baya baya beleşçi olduk.

Makarna, kömür, sucuk ekmek, 400gr çay,

Ne geldiyse bedavacılıktan ve bedavacılardan geldi başımıza.

Unutmadan

Bedava peynir fare kapanında olur

wmaraci

• Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Browland ben bedavacığı savunmadim. Nerden bağladınız?
Sosyal bir işletme halka belli hizmetleri uygun ücrete verebilir.
Mesela kütüphane ders çalışırken çay içmek hoşuma giderdi üniversitede. Ücretliydi. Ve bardağın dibinde bırakmazdım. Her ne kadar ücret fazla olmasa da cebimden çıkmadığı için israf etmezdim yani.

Ama bir de final sınavları haftası belediye geldi sabahları ücretsiz çorba dedi. İnanır mısınız bırakın çorbayı bitirmeyi, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ (Geleceğin sözde mimarları ) çöplerini bile kamelyalarda bırakır oldular.

Dediğim gibi ücretsiz bir sey vermeyeceksin. Sosyal devlet olacaksa karşılığında bir sey alacak ki değeri bilinsin yoksa suistimal etmek bazi insanlar içten bile değil .

At gözlüğü meselesi de deyimdir. Hayvan yerine koymakla ne alaka. Deyim kullanmayi bilmiyor musunuz? Sabit olarak bir görüşte , bir özelliğine odaklananlar için kullanılır. Konu acan arkadaşa da bu bağlamda söylenildi. İşletmeyle otopark aynı birim tarafından yonetilmiyorsa otoparkın ücretli olması kadar doğal birsey yok. Eleştirmek için eleştiri yapmışsın manasinda söylenildi.

Bir deyimi de açıklamak zorunda kalıyoruz ya. Gerçekten ülke olarak eğitimde durumumuz içler acısı.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
carasar size cevabım ilk paragraftır. Sonraki paragrafta "konuya gelirsek" diyerek size vermiş olduğum cevabı noktalıyorum.

Evet bedavacılığa karşıyım ben de. Herhangi bir isim (zorunlu haller dışında) altında olursa olsun bedava kelimesi kötü anlam içerir. Çünkü bedava değildir.

Senin içtiğin çay, çorba benim param arkadaşım, bedava değil, senin o an cebinden çıkmadığı için bedava sanıyorsun.

İki şey hastalıktır

Şükür etmek,
Bedava istemek

Deyim nedir biliyorum, bir sözün birden fazla anlamı olabileceğini unutmayın.

Ozaman ben de size "koyun" desem "hayvan" olarak algılamazsınız değil mi?

• Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Browland ya zaten kullanıyorsunuz. Hiç de umrumda olmuyor.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al