wmaraci reklam

DGS ile Bilgisayar Mühendisliği

4 Mesajlar 1.234 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

invalid invalid PHP Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 38 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Ben size ilk önce bir şeyler anlatmak istiyorum kendimle ilgili;

Ben endüstri meslek lisesi bilişim teknojileri bölümü teknik servis dalı mezunuyum. Lise 4'te yani 2013 yılında ygs'ye girdim barajı geçemedim o zamanlar içimde hiç istek yoktu çalışmaya okumaya karşı vs. kısacası hayatın gerçeklerini öğrenenemiştim laylaylom yaşıyordum. 2 yıllık okul tercih ettim bilgisayar programcılıgını kazandım ilk sene ortama kendimi biraz fazla kaptırdım hiç ders calısmadım yaklasık 5-6 ders'ten kaldım 2. sınıfta biraz calısmaya başladım ama okulun uzayacağını hissetmeye başladım yavaş yavaş kendimi zorladım ama okul uzamıştı. Üni'deki hocalar senin halin ne olucak nasıl bitirmeyi düşünüyorsun okulu gibi şeyler söylüyorlardı bu benim zoruma gitmeye başlamıştı. 3 . sınıf oldu artık bu sene calısıp 3. sene bitirmeliyim okulu dedim daha fazla uzatmadan. İlk dönemin vize - finalleri derken daha önce sınavlarından 10 - 40 arası aldığım sınavlardan 65 ten aşağı düşmemeye başladım bu beni daha da gaza getirdi. Daha önce ki yıllarda C# dersinin vizesinden 5 finalden 10 almıştım. 3. yıl vize 100 final 80 aldım. Bütün derslerden hep iyi geçiyordum artık sınıfta ki 3-4 arkadaşımla hep beraber calısıyordum sınavlara onlar düşük olduğu zaman hocalar bana noldu bu sefer onları calıstırmadın galiba onlar düşük aldı gibisinden şeyler söylüyorlardı 3. yılımda bitirmeyi başardım temmuz ayında hiç calısmadan dgs'ye girdim türkçe'den 46 tane soru yapabildim 60 sorudan matematik ten ise 10 tane yapabildim bilmediklerimi hiç işaretlemedim evet puanım düşük gelicek biliyorum ama sınava girince dgs nin kolay ama hız sınavı oldugunu gördüm hızlı olan kazandıgını anladım. Benim hedefim 1 yıl dgs'ye çalışıp gelecek yıl yine temmuz ayında olucak olan dgs sınavından iyi bir puan alıp bilgisayar mühendisliğine yerleşmek. Yaş 21, seneye 22 olucak temmuz ayında sınava girecem Allah nasip ederde kazanırsam çoğu üniversite 1.sınıftan başlatıyor hazırlık varsa 5 yıl oluyor hiç uzatmadan bitirdiğim takdirde benim yaş minumum 26 olucak. Daha askere gitmedim. Sizce ne yapmalıyım benim düşüncem ne olursa olsun gitmeliyim mühendisliğe. Kusura bakmayın fazla uzattım
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ahmetm ahmetm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de bu yıl Kocaeli Bilgisayar Mühendisliği kazandım. Geçen yıl kazanamamıştim bu yil istedigim bolumu kazandim. Yani diyeceğim şu kendin karar verdiysen çalışıp yapabilirsin. Ama ailen ne diyor o da önemli. Onların da görüşünü alman gerek bana kalırsa. Yaş pek önemli değil bence ona takılma. 3-4. Sefer girip tıp kazanmaya çalışanlar bile yaş olayını düşünmüyor.

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de DGS ile geçen yıl geçiş yaptım bilgisayar mühendisliğine(DEU). Bir yıl boyunca matematik çalıştım 548 sıralama geldi. Sana tavsiyem türkçe ile hiç uğraşma getirisi yok zaten sınavda türkçeye vakit kalmıyor. Bir de heyecanını kontrol etmen gerekiyor çoğu arkadaşım heyecanına yenik düşerek kaybetti. Matematik içinde basitten başla(anteremanlarla mat 1-2,yediiklim gibi yayınlar). Facebook'da matematik grupları var çok işine yaracaktır(yapamadığın anlamadığın soruları buraya atman yeter). Son olarak Allah sabır versin kardeşim oldukça zor bir dönem seni bekliyor ama değer :) (yaş hiç önemli değil 25 yaşında tanıdığım var DGS'li 30'a kadar yolu var :) )
Crewx invalid

kişi bu mesajı beğendi.

A good friend would give you the shirt off his back.

ZekaToys ZekaToys WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle inandığın değerler için yaşamalısın. Eğer gerçekten o bölümü istiyorsan. Sana çok şey katacağını biliyorsan yaş 26 da olsa 36 da olsa fark etmez. Küçük ama emin adımlarla çalış ve hayaline ulaş derim...

Ek Olarak: Şunu da belirtmeliyim ki iyi bir üniv ile çok mesafeler katedersin...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al