wmaraci reklam

Neden dünyadayız cennet cehennem olayı neden var neden bılgısayar oyunundakı sanal karakterler gıbıyız ?

27 Mesajlar 3.408 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

nicksizbela2 nicksizbela2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek seo
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 83 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
MERHABA ARKADAŞLAR ÖNCELIKLE MÜSLÜMANIM AMA KAFAMA TAKILAN BİR DURUM VAR ARAŞTIRDIM FAKAT TATMİN EDICI CEVAPLAR BULAMADIM SIZ DEĞERLI FORUM ÜYELERINE SORAYIM DEDIM

ARKADAŞLAR ŞİMDİ NEDEN DÜNYADAYIZ BİZ NEDEN İMTİHANDAYIZ KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN BILGISAYAR OYUNU DÜŞÜNÜN ONUN IÇINDEKI KARAKTERLERMIŞIZ GIBI HISSEDIYORUM DÜNYANIN KANUNUNDANMIDIR YOKSA ALLAH C.C BÖYLE ISTEDIĞINDENMIDIR BILMIYORUM AMA NEDEN BIR OYUNUN IÇERISINDEYIZ ALLAH C.C NEDEN şeytan gibi bir iblisi hesaba alıyor TAMAM ALLAHIN VARLIĞININ MUCIZELERI VAR HER ŞEKİLDE KANITLARSIN ALLAHIN VARLIĞINI AMA ASIL SORU ŞU NEDEN BİZİ YARATTI NEDEN CENNET CEHENNEM OLAYI VAR NEDEN BİZİ CEHNNEMDEN FARKSIZ DÜNYADA SINIYOR BİLGISAYARDAN YÖNETILIYORUZ GIBİ HISSEDIYORUM BİR AKVARYUM DÜŞÜN İÇİNDE BALIKLAR, KÖTÜ BALIĞI ALIP CEZALANDIRIYORSUN IYI BALIĞI ÖDÜLLENDIRIYORSUN AMA O BALIĞA SORULMUYOR YARATILMAK ISTIYORMUSUN DIYE IMTIHAN ISTIYORMUSUN DIYE BALIKLARI İSTEDIĞIN GIBI YÖNETIYORSUN SANA KARŞI GELENI CEZALANDIRIYORSUN HAŞA CANIMIZ ALLAHIN AMA VERDİĞİ CANI İSTEDIĞI ZAMAN GERİ ALIYOR BU DURUM KAFAMI ÇOK KURCALIYOR ÇOK DERİNE INMEKTE ISTEMIYORUM AMA DİN ZATEN ARAŞTIRMAK DEĞILMIDIR KAFAMDAKİ SORULARI ÇÜRÜTMEK İSTİYORUM
88644

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kur'an-ı Kerim Türkçe mealini bir okuyun derim.

Cevaplarını aradığınız hemen her bilgi mevcuttur.

Kısacası: her an bir sınav veriyoruz.
sterk alperi nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek seo
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 83 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
Arapçasını okudum fakat türkçesını hıç okumadım en yakın zamanda okuyacağım

• Üyelik 24.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek seo
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 83 / 15
  • Ticaret 6, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

kur'an-ı kerim türkçe mealini bir okuyun derim.

Cevaplarını aradığınız hemen her bilgi mevcuttur.

Kısacası: Her an bir sınav veriyoruz.

ama bırde bu taraftan duşunun wm aracıyı kuruyorsun üyler gelıyor kötü üyeyi banlıyorsun ıyı üyeyı tutuyorsun fakat iyi üyede kötü uyede bunları bılerek foruma katılıyor ama bızımki neden zorla neden zorla bır sınava gırıyoruz

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

nicksizbela2 adlı üyeden alıntı

ama bırde bu taraftan duşunun wm aracıyı kuruyorsun üyler gelıyor kötü üyeyi banlıyorsun ıyı üyeyı tutuyorsun fakat iyi üyede kötü uyede bunları bılerek foruma katılıyor ama bızımki neden zorla neden zorla bır sınava gırıyoruz

Zorla olduğunu düşünmüyorum.

İyi ve kötü apayrı bir durum. Kötü olmak kolaydır ama iyi olmak zordur.

Bu sadece inanç ile alakalı bir durum değil aslında. İnsan olmakla ilgili bence.
nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek seo
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 83 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
İMTİHAN OLMASAYDI, İTİRAZ HAKKI OLURDU

Hem şu da unutulmamalıdır ki; mesela tecrübeli bir öğretmen sınıfındaki öğrencilerin hallerine bakarak onları imtihan etmeden bazısına düşük not, bazısına da yüksek not verse, elbette düşük not alan öğrenciler itiraz edip, “Eğer biz imtihan edilseydik, zayıf not almazdık” diyerek öğretmeni suçlayacaklardı. Aynen bunun gibi, Cenab-ı Hak bizleri şu dünyada imtihan etmeden cennete veya cehenneme gönderseydi, o zaman cehenneme giden insanlar bu karara karşı çıkıp “Eğer imtihan edilseydim, cehenneme gitmeyecektim” diye itiraz etme hakları olacaktı.

İşte Cenab-ı Hak ezelî ilmi ile bizim akıbetimizi bildiği halde bu neticeyi bizlere de bildirmek ve hesap gününde itiraza mahal bırakmamak için şu dünyayı bir imtihan yurdu olarak yaratmış, bizleri de bu âleme bir memur olarak göndermiştir.

Sonuç olarak, bizim yaratılış gayemiz başka, sonumuzu bilmek başka meselelerdir. Yaratılış amacını anlayan bir insan da bu soruyu sorma ihtiyacı duymayacaktır.

AZ ÖNCE ŞU YAZIYI GÖRDÜM DAHADA ÇOK SORU ÇOGALDI KAFAMDA :) NEDEN BÖYLE BIRŞEY YAPILIYOR HİÇ YARATMASAYDI BÖYLE DURUMLAR OLMAYACAKTI NEDEN BIZIMLE BILGISAYAR OYUNUYMUŞ GIBI OYNANILIYOR

KESINLIKLE YANLIŞ ANLAMAYIN SORULARIMA CEVAP ARIYORUM

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
İslam'da iki harklı irade var. Bunlardan biri külli irade diğeri cüzi irade.

Külli irade seçemeyeceğimiz değiştiremeyeceğimiz şeyler.

Cüzi irade ise seçebileceğimşz değiştirebileceğiniz şeyler. İnsan sadace seçebileceği şeylerden sorumlu tutuluyor İslam'da.

Ayrıca İslam'da dünyaya insan olarak gelmekte bir nimet sayılıyor. İnsandan canının kıymetini bilmesi ve ona göre yaşaması isteniyor. Sana sınırsız nimet veriliyor ve karşılığında neredeyse sadece 5 vakit isteniyor.
nicksizbela2 Arwenn

kişi bu mesajı beğendi.

borderking borderking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 27 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Okursan cevaplara değil başka sorulara ulaşırsın
nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

Arwenn Arwenn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 527
  • Beğeniler 212 / 119
  • Ticaret 11, (%100)
Allah, bizimle bilgisayar oyunuymuş gibi oynamiyor sen o sekilde dusunuyorsun ama yaptigin seyleri verdigin kararlari sen yapiyorsun sen veriyorsun. Zorla da bir sınava girmiyoruz zaten hayatın her anında bir sınav var simdi 9 gun sonra yks sınavı var ona girmeden basarili sonuç almadan ben yazilim muhendisi olabilirmiyim ? Veya doktor ? O yuzden hayatın her anı bir sınavdır en büyük sınav ise öldükten sonraki sınavdır.
nicksizbela2

kişi bu mesajı beğendi.

Gorevcim.com ile Hemen Para Kazanmaya Başla

Thetis Thetis XLR Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Eğitim Öğretmenliği
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 37 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Kuranı Kerimin mealini 5-6 kez okudum, daha da okuyacağım. Şu an incili okuyorum. Hiçbir dine inancım yok. Hiçbir dinin kutsal kitabı tüm soruların cevabını veremiyor.
Şöyle güzel bir söz vardır:
"Din zenginlerin rahatı bozulmasın diye fakirlere uydurulmuş bir yalandır."

Bu söze kesinlikle katılıyorum. Herkesin inancı kendinedir. Yukarıda imtihandan bahsettiğinizi gördüm. Adaletli bir öğretmen olsaydı bir kesimi açlıkla diğer kesimi doğuştan zengin olarak sınamazdı.
ciplakyazar nicksizbela2 88644

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al