Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Konu Dışı

Film veya dizi ihtar alıp kaldırırsak bir şey olur mu?

Okunmamış 22 Nisan 2019, 08:34
serdar01 Adlı Üyenin Avatarı
Akıl+Bilim+Eğitim

Yaş / Cinsiyet: 34 / Erkek
Meslek: Eğitim
Ad, Soyad: Se... Er...
Ticaret: 0, 0%
Alıntı:
Beyazkilic Adlı Üyeden Alıntı
Tib ne demek oluyor ?
Merhaba.Bildiğim kadarıyla cevap vereyim.

TİB yani Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı. Bu kurum 2016 yılında kapatıldı. TİB'in görevi de BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)'ya devredildi.

Sık sık TİB diye yazılıyor forumda. Eskiden kalma bir alışkanlık olsa gerek.
Beyazkilic bunu beğendi.
Okunmamış 22 Nisan 2019, 12:11
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Ah... Tu...
Ticaret: 49, 98%
Bilinenin aksine büyük bir yanlış var. İhtar çekildikten sonra sen kaldırsan bile sana dava açabilirler.
Beyazkilic bunu beğendi.
Okunmamış 22 Nisan 2019, 18:02

Yaş / Cinsiyet: 31 / Erkek
Meslek: -
Ad, Soyad: Ar... Or...
Ticaret: 26, 100%
İhtarda belirtilen süre içerisinde kaldırmışsanız bir sorun olacağını sanmam. İhtar yollanmadan kaldırdıysanız da zaten sorun olmaz diye düşünüyorum. Şayet ihtar elinize geçer ve belirtilen süre zarfında ilgili içeriğin yayınını durdurursanız, karşı taraf mahkemeye başvursa bile çok güçlü bir yaptırım olacağını düşünmüyorum.

Alıntı:
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Ek Madde 4 – (Ek: 21/2/2001 - 4630/37 md.)
(Değişik üçüncü fıkra: 3/3/2004-5101/25 md.

"Dijital iletim de dâhil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser sahipleri ile bağlantılı hak sahiplerinin bu Kanunda tanınmış haklarının ihlâli halinde, hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserler içerikten çıkarılır. Bunun için hakları haleldar olan gerçek veya tüzel kişi öncelikle bilgi içerik sağlayıcısına başvurarak üç gün içinde ihlâlin durdurulmasını ister. İhlâlin devamı halinde bu defa, Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç gün içinde servis sağlayıcıdan ihlâle devam eden bilgi içerik sağlayıcısına verilen hizmetin durdurulması istenir. İhlâlin durdurulması halinde bilgi içerik sağlayıcısına yeniden servis sağlanır. Servis sağlayıcılar, bilgi içerik sağlayıcılarının isimlerini gösterir listeyi her ayın ilk iş günü Bakanlığa bildirir. Servis sağlayıcılar ile bilgi içerik sağlayıcıları, Bakanlıkça istendiği takdirde her türlü bilgi ve belgeyi vermekle yükümlüdür. Bu maddede belirtilen hususların uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlık tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenir."
Kaynak: Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği – YAYBİR
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Konu Dışı