wmaraci reklam

BİTTİ - GS Bana Suç Duyurusunda Bulundu ! Dava Açıldı...

81 Mesajlar 12.634 Okunma
wmaraci reklam

SeceAVM SeceAVM Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
DROPSHİPPİNG PİŞMANLIKTIR

Merhaba arkadaşlar e ticaret ile uğraşıyorum n11.com a gerek kendi ürünlerim gerek dropshipping ürünleri mevcut bir tane toptancidan excel ile ürün yüklüyorum ve gelen siparişi ürün ismiyle birlikte toptanciya atıyorum o kargoluyor gönderiyor klasik dropshipping mantığı yani.
Bu ürünlerin içinde yapışkanlı GS armalı Zippo çakmak varmış bütün takımların vardı geçen ay ilk defa GS nin kini sattım. Alan kişi GS avukatı sanırım aynı ürünün kargo çıktısını vs kargo gelişini paket açılışını falan video ya çekmişler ve suç duyurusunda bukunmuslar.

Dün polisler geldi ifadeni almak için büroya geçeceğiz dediler . Gittim dosyayı açıkladılar verdiler baktım dosyada supheliyle uzlasilamadi diye bı ifadede vardı ama beni ne arayan oldu ne kaldır diyen bendr anlattım işte ifade de falanca kişiden exel alıp siteye yüklüyorum ürünlerin orijinalliği ile alakalı bir bilgim yok ürüne kesinlikle temasim falan yok diye anlattım .bu şekilde ifadeye geçti . Sonra ne olacak dedim büyük ihtimal para isticekler anlasamazsaniz dava acicaklar savcı ceza verecek erteleyecek 5 sene içinde başka vukuat olmaması şartıyla falan dediler.
Avukat amcama sordum ifadeyi güzel vermişsin dedi bı dava daha açacaklar falan dedi duruma bakacağız dedi .
Acaba başına böyle bir şey gelen oldu mu badka bir firma tarafından falan işleyiş ne olacak ?

Edit ; geçen ay uzlaşmacı aradı 10 bin TL istediklerini söyledi ben de avukat ile görüşüp döneceğimi ilettim avukat ile konuştum benim ifademde aldığım yerin adresini kişinin telefonunu falan vermiştim durumu izah ettim avukat ona bulastilarsa senden sadece para isteyecekler dedi uzlasmiyiyorum dememi istedi bakalim herhangi bi dönüş vs olmadı . Bekliyorum.
(12.08.2019)

Edit; evet arkadaşlar bu olayın güncelliğini aktarmak için konuya ekliyorum gelişmeleri.
Uzlaştırmacıya kabul etmediğini söyledikten sonra bugün Adalet bakanlığından mesaj geldi e devlete baktığımda dava açılmış gözüküyor . Dava tarihi 12. Ayin 23ünde birde mesaja eklenmiş gelmediğinin takdirde zorla getirileceksiniz diye sanki adam doğradım memlekette teröristler cirit atıyor katiller cirit atıyor bizim yaptığımız devede pire ama göze battı. Gelişmelerden haber vermeye devam edeceğim (17.9.2019)

Edit;

Öncelikle duruşma toplamda 7 dakika falan sürdü sanırım . Hakim hakkindkai suçlama için ne diyeceksin dedi ; bende emniyette verdiğim ifadeyi tekrarlıyorum ek olarak sizede anlatmak isterim dedim ürünü excel ile bana ulastirdigini excel dosyasında yaklaşık 3000 ürün var dedim bunları tek tek girmem nerden baksanız 2 3 ayı alır dedim ama n11 in yaptığı sistem sayesinde dosyayı seçip yüklemem 5 dakika sürüyor dedim . Denetim konusunda da n11 in gelistirdigi sistem mevcut (elimde n11 in yasaklayın kapattığı ürün mailleri vardı avukatım söz aldı) avukat a çıktıları verdim kendisi de şu şekilde anlatti. N11 çukur logolu yüzük vardı engell3nio satışa kapatıldı kapatma nedeni çukur amblemi ayyapim şirketine ait olduğu için satılamaz bir diğer örneğimiz ise Lamborghini logolu çakmak satışını yapamazsınız falan filan firmanın teklifi altında diye bir diğer örnek içinde Apple geçmemesine rağmen başka bir marka airpods kulaklık vardı içinde airpod kelimesi geçiyor diye satışını yapamazsınız diğeri engelledi bu şekilde 3 4 tane daha vardı binaların denetiminin zaten n11 tarafından yapılıyor ve yapıldığını düşündüğümüz için satışa devam edip kontrol etme gereği duymadık diye ifade verdik sözü tekrar ben aldım ürünü aldığım kişinin ismini sordu ifadede oda vardı bu kim dedi dedim ürünleri aldığım kişi peki elinde varmi bundan aldığına dair fatura evrak yada herhangi birşey ben de dedim kendisi zaten zaten inkar etmiyir bugün babası ameliyat olacak diye gelemedi kendisi de beyan ediyor edecek bir sonraki duruşma olursa diye kabul ediyor yani ürünün sana gelmediğini kendisi tedraik edip kargoladigini evet dedim tamam ozaman dedi Mart 16 da onuda bir dinleyelim dedi .
Uzun lafın kısası mahkeme Mart ayına kaldi

(23.12.2019)

Edit ; Evet arkadaşlar Mart ayına ertelenen mahkememiz pandemiden dolayı bugüne ertelenmişti (18.09.2020) bugün duruşmada sözde malı aldığım kişi Bursa'ya taşındı kendi mahkemesi 2. Gün önceydi ve dava düştü kendi ifadesinde bilmediğini başkasından aldığını lisanslı yada telif hakkı olabileceğini tahmin edemediğini söylediği için düştü bir daha yapmaması şartıyla vs . Benim dvama gelecek olursak gece eşinin rahatsizlandigini söyleyip tekrar Bursa'ya döneceğini yazmış bana hakim içeri girer girmez onu sordum durumu izah ettim son bir kez daha ertliyorum gelsin dedim Bursa'ya taşınmış resmi çağrı olmadan nasıl çağırıyor vs diyor dedim tamam öyleyse adresi al ver bursa mahkemesine gitsin ifade versin . Dedi ve 12. Aya erteledi mahkemeyi malaesef (18.09.2020)

Edit ;
Veee bitti mahkeme en son ürünleri aldığım kişinin taşındığı sehre gidip ifade vermesini istemişti ve gitti ifadesini verdi aynen durumu olduğu gibi anlattı " ürünleri ben gönderiyordum ona ulaşmiyordu dediği gibi dosya içinde göndermiştim ürünleri " gibi kısaca söylemişti .
Ve karar çıktı bugün izolasyon nedeniyle katılamadım mahkemeye

beraatim verildi ;
Avukatlık ücreti olarak belirlenen ücreti avukatima devlet tarafından ödenecek;
Ürünleri aldığım kişiye bir daha mahkeme açılacak;
Yapılan giderlerin hazine tarafından karşılanmasına;
Ve kısacası bu tür bir mahkemeyi araştırdım hep ceza ile bitmiş sanırım bu şekilde bir mahkemede ilk beraat benim oldu . Yinede dikkat edin sağlıklı günler dilerim.
(09/12/2020)

YORUMLARDAKİ YANLIŞ VERİLEN CEVAPLARA İSTİNADEN BUNU YAZIYORUM BEN ADAMLAR NİYE HAKLARINI ARIYOR DİYE SORMUYORUM %100 HAKLILAR BENİM LOGOMADA BİRİ İŞ KOYSA AYNISINI BENDE YAPARDIM ANCAK HEM ELİME GEÇMEYEN BİR ÜRÜN YÜZÜNDEN İÇİNDE ÖYLE BİR ÜRÜN OLUP OLMADIĞINI DA BİLMİYORUM BUNUN SAVUNMASINI YAPIYORUM BEN HEMDE
BURADA VEYA GOOGLE DA ARAŞTIRANLARIN BAŞINA GELECEKLER MUTLAKA ARAŞTIRMA YAPACAKLAR ÖNCEDEN NE OLACAĞINI VE BU DURUMDA HANGİ ADIMLARLA KARŞILAŞACAĞINI BELİRTMEK İÇİN YAZIYORUM
melankolia 10679 etedavi

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Bir şey olmaz dostum daha bu gün bir adama tecavüz eden 2 kişiyi serbest bıraktılar burası türkiye 1 çakmak sattın diye sana binlerce lira tazminat ödettirmezler.
Drozturk zangess Storyman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)

ŞenolK adlı üyeden alıntı

Bir şey olmaz dostum daha bu gün bir adama tecavüz eden 2 kişiyi serbest bıraktılar burası türkiye 1 çakmak sattın diye sana binlerce lira tazminat ödettirmezler.

Sirunda orda işte burası Türkiye
melankolia Heisenberg0133 Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Uyarı göndermemeleri yanlış.
vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek E Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
joyned sanırım tek avantajımız bu hatta geçen hafta biri daha mesaj attı n11 üzerinden yaptigin ayıp falan diye hayırdır dedim dedi tasarım bana ait basmissin falan toptanciya dedim oda kaldırdı hatta adres istedi adama özür mahiyetinde hediye gönderelim dedi adama yolladik konu kapandi.
joyned

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Bu davayı takip edeceğim. Ülkede ki önemli, hatta en önemli olaylardan. Ne kadar güzel ki bu ülkede başka bir problem yok. Bu problemde halloldumu tamamdır. Hırsızlık,gasp,tecavüz,cinayet hiçbirşey yok süper. Haa çakmak satıyorsan, hele birde üstünde GS arması varsa bu sorun tez zamanda çözülmeli. Dostum sevinmelisin ki idam yok.
Heisenberg0133 Vesselam61 seokoz

kişi bu mesajı beğendi.

oguzhan6161 oguzhan6161 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Satınalma Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Bizim ülkemizde malesef işleyiş bu şekilde sürüyor. Hocam webmailini kontrol et. Tüm maillerini kontrol et hatta. Bir uyarı var mı yok mu diye. Tecavüzcü tacizci olan ülkemizde ceza almadan elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Sen daha al sat yapmadığın, eline geçmeyen bir ürünü dropshipping mantığıyla sadece aracılık yaparak satmaya kalktığın bir ürün yüzünden ifade veriyorsun acziyete bak! Hukuk sistemimiz tıkır tıkır işliyor ne kadar güzel. Bir gün internette bir yazı okumuştum... "1 ekmek çaldı diye hapse düşersin ve devlet sana her gün ekmek verir". Değişik bir sistemimiz var. Davanı takip edeceğim.
68136 SeceAVM

kişi bu mesajı beğendi.

"Çok bildim"lik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,
"Yok derdim"lik yaparsan dert görünce saparsın..

PatikaBilisim PatikaBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 2 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Geçmiş olsun dostum. Galatasaray sırf internet işin ayrı bir hukuk komisyonu kurdu diye biliyorum. Hem lisanslı ürünleri kontrol hem sosyal medya da ismini terör örgütleri ile anıp marka değerini itibarsızlaştırmaya çalışanlara sürekli dava açıyorlar
Bir arkadaşım Twitter da fetöcüsünüz dediği için mahkemelik oldu. Dikkat etmek gerek.
SeceAVM burak851907

kişi bu mesajı beğendi.

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Gs yi şampiyonluk parası kurtarmıyor sanırım garibanin 3 kuruşuna göz dikmişler :)
melankolia Heisenberg0133 hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir konu, BAŞKASINA AİT OLAN MARKA, PATENT, TELİF HAKLARINA TABİ her türlü kişisel sanatsal çalışmalar, ürünler, tasarımların yetkilisiöolmadan satmak PARİS ANLAŞMASINA göre aykırıdır. Bu sebeple patentli bir ürünü, Marka kpeuöası altında olan her ürün için Marka Patent sahipleri telif ödemekle yükümlüdür.
Aklınızda bulunsun, Fransa ya giderken bavulunuzda yada özellikle üzerinizde NIKE, ADIDAS vb Marka değeri taşıyan forma, ile giderseniz FATURAnızı yanınızda mutlaka bulundurun. Gümrükte el koyma haklarıma sahipler.
SeceAVM Talip68 burak851907

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al