Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Konu Dışı

GS Bana Suç Duyurusunda Bulundu ! Dava Açıldı...

Okunmamış 25 Mayıs 2019, 16:33
melankolia Adlı Üyenin Avatarı
Uzun Yollara Devam

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Ad, Soyad: Ca... Ko...
Ticaret: 3, 100%
Alıntı:
enerjiveguc Adlı Üyeden Alıntı
Hayır değildir. Logosunu çıkar/kazanç amaçlı kullanmak telif hakkına girer.
Hocam ben gs ürünlerini logosunu cıkartıp ortaya bi aslan figürü koyuyorum ama renkler orijinal renkleri.
Okunmamış 25 Mayıs 2019, 16:35
enerjiveguc Adlı Üyenin Avatarı
Street Engineer

Yaş / Cinsiyet: 47 / Erkek
Ad, Soyad: Be... Ak...
Ticaret: 0, 0%
Alıntı:
melankolia Adlı Üyeden Alıntı
Hocam ben gs ürünlerini logosunu cıkartıp ortaya bi aslan figürü koyuyorum ama renkler orijinal renkleri.
Kullandığınız aslan figürü eğer GS tarafından tescillenmiş ise (aynısı ise) logoya girer, Ama aslan da aslında evrenseldir. Renkler de evrenseldir, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz...
Okunmamış 25 Mayıs 2019, 16:37
melankolia Adlı Üyenin Avatarı
Uzun Yollara Devam

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Ad, Soyad: Ca... Ko...
enerjiveguc hocam bu işle uğraşan bi kaç kişiyede sordum sıkıntı olmaz diyor aynı renkler aslan figürü shutterstock tan indridiğim bir görsel idi gs tarafından kullanılan bir görsel değil.
Benim anlamadığım aynı işi yapan diğer firmaların sitesinde çatır çutur gs logolu ürünleri paylaşıyor işin tuhaf yanı ellerinde lisanslarıda yok
Okunmamış 25 Mayıs 2019, 16:43
enerjiveguc Adlı Üyenin Avatarı
Street Engineer

Yaş / Cinsiyet: 47 / Erkek
Ad, Soyad: Be... Ak...
Alıntı:
melankolia Adlı Üyeden Alıntı
enerjiveguc hocam bu işle uğraşan bi kaç kişiyede sordum sıkıntı olmaz diyor aynı renkler aslan figürü shutterstock tan indridiğim bir görsel idi gs tarafından kullanılan bir görsel değil.
Benim anlamadığım aynı işi yapan diğer firmaların sitesinde çatır çutur gs logolu ürünleri paylaşıyor işin tuhaf yanı ellerinde lisanslarıda yok
Shutterstock tan "alınan" çalışmalar lisanslıdır, grafiker tarafından lisanslanmıştır.
Bakın siz galatasaray ile ilgili objeleri revize ederek kullanabilirsiniz. Bu şekilde ki çalışmalar yeni tasarıma girer. Ama GS ile ilgili Turk Patent kurumunda kayıtlı olanı kullanmak sıkıntı yaratır. Hele ki ticari kazanç sağlıyorsanız.

Aslında konuyu açan arkadaşın başına gelen birazda boş kalmış bir avukatın yada birinin işine benziyor. Can sıkıntısından böyle bir kazanç kapısı oluşturmaya çalıştığı belli. Yoksa halka mal olmuş olan kuruluşların marka değerleri sanırım 5-10 yıl sonra düşüyor. Marka olurlar, ama herkesin kullanımına sunulmuş bir marka olur.

CocaCola şişelerini atmıyoruz değil mi, içine başka içeçek koyuyoruz mesela. Bunu yaparak kazanç elde etmek suçtur aslında. Marka itibarını zedelemeye girer. Ama CocaCola nın buna ihtiyacı olmadığı için uğraşmaz.
melankolia bunu beğendi.
Okunmamış 25 Mayıs 2019, 20:53
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: E Ticaret
Ad, Soyad: Ka... Ec...
Ticaret: 1, 100%
Alıntı:
yilmaz70 Adlı Üyeden Alıntı
''uzlaşılamadı'' ibaresini nasıl eklediler peki? Mutlaka sizinle irtibat kurulduğuna dair bir kanıt eklemeleri gerekir dosyaya.

Marka sahibinin sizden şikayetçi olma hakkı var elbet. Ama izlenecek prosedürler de var. Prosedüre aykırı bir durum tespit edilirse marka sahibi avukatından şikayetçi olma hakkına sahipsiniz. Hepsi ayrı şeylerdir.
Kesinlikle bana ne telefonumla nede mail yoluyla yada herhangi bir posta/kargo yoluyla irtibata gecmediler . Dediğim maillerimi her zaman kontrol ederim sadece sanal pazar yerlerinden sipariş yada mesaj atan olduğunda mail geliyor spam mesajlarında zaten gerçek spamlar . Uzlasilamadi diye de eklenmiş dosyaya
https://www.seceavm.com // Windows 10 Pro Lisans Anahtarı 10₺
Okunmamış 25 Mayıs 2019, 20:56
WM Aracı

Alıntı:
enerjiveguc Adlı Üyeden Alıntı
Shutterstock tan "alınan" çalışmalar lisanslıdır, grafiker tarafından lisanslanmıştır.
Bakın siz galatasaray ile ilgili objeleri revize ederek kullanabilirsiniz. Bu şekilde ki çalışmalar yeni tasarıma girer. Ama GS ile ilgili Turk Patent kurumunda kayıtlı olanı kullanmak sıkıntı yaratır. Hele ki ticari kazanç sağlıyorsanız.

Aslında konuyu açan arkadaşın başına gelen birazda boş kalmış bir avukatın yada birinin işine benziyor. Can sıkıntısından böyle bir kazanç kapısı oluşturmaya çalıştığı belli. Yoksa halka mal olmuş olan kuruluşların marka değerleri sanırım 5-10 yıl sonra düşüyor. Marka olurlar, ama herkesin kullanımına sunulmuş bir marka olur.

CocaCola şişelerini atmıyoruz değil mi, içine başka içeçek koyuyoruz mesela. Bunu yaparak kazanç elde etmek suçtur aslında. Marka itibarını zedelemeye girer. Ama CocaCola nın buna ihtiyacı olmadığı için uğraşmaz.
Coca Cila örneği iyi olmuş bakicaz durumu burdan tekrar dan bildiricem en azından tecrübe yada başkalarına bilgi kaynağı olabilir
enerjiveguc bunu beğendi.
Okunmamış 27 Mayıs 2019, 10:08
Kimlik Onayı Bekliyor

Yaş / Cinsiyet: 37 / Erkek
Ad, Soyad: Ca... Ağ...
meydanlarda alenen bir sürü çakma forma satıyorlar onlara niye işlem yokmuş o zaman
Okunmamış 27 Mayıs 2019, 14:11
WM Aracı

Cancan2905 onu bilemiyorum :/ ona bakılırsa n11 dolu o satışları yapan insan var
Okunmamış 27 Mayıs 2019, 15:35
WM Aracı

Meslek: Serbest
Ad, Soyad: Al... Ok...
R10da da buna benzer konu vardı. Maalesef davayı kaybetmişti. Bir okuyun derim. https://www.r10.net/bilisim-hukuku/1...lik-oldum.html
Okunmamış 27 Mayıs 2019, 19:17
WM Aracı

lukama daha öncesinde aramışlar , ürünün tedraigini kendi stoklariyla sağlıyor , sonuç itibariyle ne olursa olsun masraflar bana kitlenicek galiba
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Konu Dışı