WM Aracı

WM Aracı (https://wmaraci.com/forum/)
-   Konu Dışı (https://wmaraci.com/forum/konu-disi.html)
-   -   GS Bana Suç Duyurusunda Bulundu ! Dava Açıldı... (https://wmaraci.com/forum/konu-disi/gs-suc-duyurusunda-bulundu-dava-acildi-574841.html)

SeceAVM 25 Mayıs 2019 02:36

GS Bana Suç Duyurusunda Bulundu ! Dava Açıldı...
 
Merhaba arkadaşlar e ticaret ile uğraşıyorum n11.com a gerek kendi ürünlerim gerek dropshipping ürünleri mevcut bir tane toptancidan excel ile ürün yüklüyorum ve gelen siparişi ürün ismiyle birlikte toptanciya atıyorum o kargoluyor gönderiyor klasik dropshipping mantığı yani.
Bu ürünlerin içinde yapışkanlı GS armalı Zippo çakmak varmış bütün takımların vardı geçen ay ilk defa GS nin kini sattım. Alan kişi GS avukatı sanırım aynı ürünün kargo çıktısını vs kargo gelişini paket açılışını falan video ya çekmişler ve suç duyurusunda bukunmuslar.

Dün polisler geldi ifadeni almak için büroya geçeceğiz dediler . Gittim dosyayı açıkladılar verdiler baktım dosyada supheliyle uzlasilamadi diye bı ifadede vardı ama beni ne arayan oldu ne kaldır diyen bendr anlattım işte ifade de falanca kişiden exel alıp siteye yüklüyorum ürünlerin orijinalliği ile alakalı bir bilgim yok ürüne kesinlikle temasim falan yok diye anlattım .bu şekilde ifadeye geçti . Sonra ne olacak dedim büyük ihtimal para isticekler anlasamazsaniz dava acicaklar savcı ceza verecek erteleyecek 5 sene içinde başka vukuat olmaması şartıyla falan dediler.
Avukat amcama sordum ifadeyi güzel vermişsin dedi bı dava daha açacaklar falan dedi duruma bakacağız dedi .
Acaba başına böyle bir şey gelen oldu mu badka bir firma tarafından falan işleyiş ne olacak ?


Edit ; geçen ay uzlaşmacı aradı 10 bin TL istediklerini söyledi ben de avukat ile görüşüp döneceğimi ilettim avukat ile konuştum benim ifademde aldığım yerin adresini kişinin telefonunu falan vermiştim durumu izah ettim avukat ona bulastilarsa senden sadece para isteyecekler dedi uzlasmiyiyorum dememi istedi bakalim herhangi bi dönüş vs olmadı . Bekliyorum.
(12.08.2019)

Edit; evet arkadaşlar bu olayın güncelliğini aktarmak için konuya ekliyorum gelişmeleri.
Uzlaştırmacıya kabul etmediğini söyledikten sonra bugün Adalet bakanlığından mesaj geldi e devlete baktığımda dava açılmış gözüküyor . Dava tarihi 12. Ayin 9unda birde mesaja eklenmiş gelmediğinin takdirde zorla getirileceksiniz diye sanki adam doğradım memlekette teröristler cirit atıyor katiller cirit atıyor bizim yaptığımız devede pire ama göze battı. Gelişmelerden haber vermeye devam edeceğim (17.9.2019)

ŞenolK 25 Mayıs 2019 02:42

Bir şey olmaz dostum daha bu gün bir adama tecavüz eden 2 kişiyi serbest bıraktılar burası türkiye 1 çakmak sattın diye sana binlerce lira tazminat ödettirmezler.

SeceAVM 25 Mayıs 2019 02:43

Alıntı:

ŞenolK Adlı Üyeden Alıntı (Mesaj 3265225)
Bir şey olmaz dostum daha bu gün bir adama tecavüz eden 2 kişiyi serbest bıraktılar burası türkiye 1 çakmak sattın diye sana binlerce lira tazminat ödettirmezler.

Sirunda orda işte burası Türkiye

joyned 25 Mayıs 2019 02:56

Uyarı göndermemeleri yanlış.

SeceAVM 25 Mayıs 2019 02:58

joyned sanırım tek avantajımız bu hatta geçen hafta biri daha mesaj attı n11 üzerinden yaptigin ayıp falan diye hayırdır dedim dedi tasarım bana ait basmissin falan toptanciya dedim oda kaldırdı hatta adres istedi adama özür mahiyetinde hediye gönderelim dedi adama yolladik konu kapandi.

Escalous 25 Mayıs 2019 03:33

Bu davayı takip edeceğim. Ülkede ki önemli, hatta en önemli olaylardan. Ne kadar güzel ki bu ülkede başka bir problem yok. Bu problemde halloldumu tamamdır. Hırsızlık,gasp,tecavüz,cinayet hiçbirşey yok süper. Haa çakmak satıyorsan, hele birde üstünde GS arması varsa bu sorun tez zamanda çözülmeli. Dostum sevinmelisin ki idam yok.

oguzhan6161 25 Mayıs 2019 04:00

Bizim ülkemizde malesef işleyiş bu şekilde sürüyor. Hocam webmailini kontrol et. Tüm maillerini kontrol et hatta. Bir uyarı var mı yok mu diye. Tecavüzcü tacizci olan ülkemizde ceza almadan elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Sen daha al sat yapmadığın, eline geçmeyen bir ürünü dropshipping mantığıyla sadece aracılık yaparak satmaya kalktığın bir ürün yüzünden ifade veriyorsun acziyete bak! Hukuk sistemimiz tıkır tıkır işliyor ne kadar güzel. Bir gün internette bir yazı okumuştum... "1 ekmek çaldı diye hapse düşersin ve devlet sana her gün ekmek verir". Değişik bir sistemimiz var. Davanı takip edeceğim.

PatikaBilişim 25 Mayıs 2019 05:07

Geçmiş olsun dostum. Galatasaray sırf internet işin ayrı bir hukuk komisyonu kurdu diye biliyorum. Hem lisanslı ürünleri kontrol hem sosyal medya da ismini terör örgütleri ile anıp marka değerini itibarsızlaştırmaya çalışanlara sürekli dava açıyorlar
Bir arkadaşım Twitter da fetöcüsünüz dediği için mahkemelik oldu. Dikkat etmek gerek.

MRCBOX 25 Mayıs 2019 08:12

Gs yi şampiyonluk parası kurtarmıyor sanırım garibanin 3 kuruşuna göz dikmişler :)

enerjiveguc 25 Mayıs 2019 09:06

Güzel bir konu, BAŞKASINA AİT OLAN MARKA, PATENT, TELİF HAKLARINA TABİ her türlü kişisel sanatsal çalışmalar, ürünler, tasarımların yetkilisiöolmadan satmak PARİS ANLAŞMASINA göre aykırıdır. Bu sebeple patentli bir ürünü, Marka kpeuöası altında olan her ürün için Marka Patent sahipleri telif ödemekle yükümlüdür.
Aklınızda bulunsun, Fransa ya giderken bavulunuzda yada özellikle üzerinizde NIKE, ADIDAS vb Marka değeri taşıyan forma, ile giderseniz FATURAnızı yanınızda mutlaka bulundurun. Gümrükte el koyma haklarıma sahipler.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 06:14.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.