wmaraci reklam

Günün Büyük Bir Bölümü Bilgisayar Başında Geçiyor

19 Mesajlar 2.588 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

isolmaz isolmaz Will Be a Grafic Designer Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek isolmaz.om
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 70 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkaşlar;
Günün Büyük Bir Bölümü Bilgisayar Başında Geçiyor ve dolayısıyla en önemli organlardan olan göz çok yoruluyor.Benimde ciddi şekilde gözümde sıkıntı var.Monitörden kaynaklı dedim monitörü değiştirdim fakat sorun değişmedi doktora gitmek istemiyorum gözlük vs olayı olmasın diye önerdiğiniz birşey varmı ?

Monitör: http://www.hepsiburada.com/liste/philips-227e3lhsu00-215-5ms-analogdvihdmihoparlor-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd300145&categoryId=3002879

wmaraci
reklam

ismailBayram ismailBayram Hatır işi yapma! Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 432
  • Beğeniler 93 / 90
  • Ticaret 7, (%71)
bilgisayar başından kalk :D
Karyotip

kişi bu mesajı beğendi.

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Doktora git ya da yukarıda iyi bir öneri var. :D

sosyalme.com

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Sürekli bilgisayar başında durmak en büyük nedenler arasında var , bunu saatte bir 10-15 dk bilgisayar başından uzak olmaya yada monitöre bakmamaya çalışın.Bu zaman aralığında video izleyebilirsiniz...

Monitörden kaynaklanabilir.Bilgisayar kullanırken monitöre olan mesafeniz , monitörün büyüklüğü vs.

Diğer bir neden ise ailenizden gelen kalıtsal hastalık olabilir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Benim uykudan geri kalan bütün günüm bilgisayar başında geçiyor, bazen uyumadığım bile oluyor. Gözümde miyop ve astigmat vardı zaten uzun zamandır, bilgisayarda yoruyor tabii. Doktora git, en iyi cevabı o verecektir. Doktor bana sürekli gözlüğü alırken bilgisayar için de filtre taktırmam gerektiğini söylemişti. Filtre daha çok zararlı ışınlardan koruyor ancak o da birşeydir.

Göz yorgunluğu yaşamamak için karanlık odada monitör karşısına geçme, geçeceksen de ya gece moduna al yada parlaklığı düşür. CRT (tüplü) monitör de kullanmamak gerekiyor.
isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Benim uykudan geri kalan bütün günüm bilgisayar başında geçiyor, bazen uyumadığım bile oluyor. Gözümde miyop ve astigmat vardı zaten uzun zamandır, bilgisayarda yoruyor tabii. Doktora git, en iyi cevabı o verecektir. Doktor bana sürekli gözlüğü alırken bilgisayar için de filtre taktırmam gerektiğini söylemişti. Filtre daha çok zararlı ışınlardan koruyor ancak o da birşeydir.

Göz yorgunluğu yaşamamak için karanlık odada monitör karşısına geçme, geçeceksen de ya gece moduna al yada parlaklığı düşür. CRT (tüplü) monitör de kullanmamak gerekiyor.

banada doktor gözlük veri iki senedir gözlüklüyüm ama onuda her zaman takamıyorum sıkıyor bazen filtreli yazmış doktor gözlüğü alırken gözlükçü doktor filtreli yazmış ama biraz pahalı filtreli cam normal takalım dediler bende doktor nde dediyse onu ver dedim gözlük takıpta pc kullanırken iyi ama bazen sıkıyor gözümü burnumdada yara yapıyor çıkartıyorum
Batuhan isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

ermann ermann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafiker tasarımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 32 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Doktora gidersin sana dinlendirici gözlük ve göz damlası verir.Göz damlası gözün kurumaması için monitöre bakarken göz kırpmayı unutuyoruz.Buda gözün kurumasına yol açıyor.Monitör seçimini de iyi yapman lazım.Özellikle ekran kartı olmayan monitörler daha çok göz yoruyor.
isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Dijital ürün satış eğitimleri >>www.shopier.com/beislo

isolmaz isolmaz Will Be a Grafic Designer Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek isolmaz.om
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 70 / 23
  • Ticaret 1, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Anladım dostum, doktora görünmek gerek ozaman

FriedeKind adlı üyeden alıntı

banada doktor gözlük veri iki senedir gözlüklüyüm ama onuda her zaman takamıyorum sıkıyor bazen filtreli yazmış doktor gözlüğü alırken gözlükçü doktor filtreli yazmış ama biraz pahalı filtreli cam normal takalım dediler bende doktor nde dediyse onu ver dedim gözlük takıpta pc kullanırken iyi ama bazen sıkıyor gözümü burnumdada yara yapıyor çıkartıyorum

Gözlük takmak istemiyorum dostum o yüzden doktora gitmiyordum.Fakat başka yol gözükmüyor galiba

ermann adlı üyeden alıntı

Doktora gidersin sana dinlendirici gözlük ve göz damlası verir.Göz damlası gözün kurumaması için monitöre bakarken göz kırpmayı unutuyoruz.Buda gözün kurumasına yol açıyor.Monitör seçimini de iyi yapman lazım.Özellikle ekran kartı olmayan monitörler daha çok göz yoruyor.

Göz damlası kullanıyordum geçici faydası oluyor sürekli faydası olmuyor malesef

Monitör: http://www.hepsiburada.com/liste/philips-227e3lhsu00-215-5ms-analogdvihdmihoparlor-full-hd-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd300145&categoryId=3002879

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
gözlüğü bende tavsiye etmem ama mecbur kalınca birde burunda yara yapıyor deli oluyorum ona
isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

demreli demreli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 47 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
gözünde sorun var doktora gitmek istemiyorsun.

biz napalım mübarek demezler mi ? :D
isolmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al