wmaraci reklam

Hayat bir anda değişebiliyor.

10 Mesajlar 1.105 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Merhabalar, bu yazıyı niye yazdığımı bilmiyorum.

Geçen sene hayatın en kötü dönemleriydi. Ya tabii ki beterin beteri vardır fakat işte bunalımlar içindeydim. Kafayı yiyordum intiharı bile düşündüm. Sonra intiharı düşündüm dedim etceğim sebebler bunlar mı millet bana salak der geçer etceğim sebep te sebep olaydı. Birde bunun öbür tarafı var.
Her neyse başladım tedavi görmeye bir çok kişiye göre anti depresanlar hayatı batırıyordu. Fakat beni mutlu ediyordu enerji veriyordu. Makale yazmaya uğraşıyordum bu arada günde 2 bin ila 3 bin kelime arası yazardım sonrasında ilacın biri yan etki yaptı. Ara vermek zorunda kaldım her neyse tekrar başladım tabi tedavi başka ilaçlarla devam ediyor. Şu an fazla birşey hissetmiyorum üzülme vs duygularımı kaybetmişim. Damar şarkıyı pop şarkı niyetine dinliyorum yani eskiden dinleseydim bunalıma girerdim. Tabii geçen seneden bu yana bir çok abi, dost, kanka, düşman edindim. Hepsinden de memnunum. Şimdi etiketlemeye kalkarsam baya uzar birde unuttuklarım falan olur dargınlık olmasın. Şu an ise mutluyum Allah'a hamdolsun fazla kafama birşey takmam makalemi yazarım aileme yardım etmeye çalışırım. Yani hayatta bir zamanlar çok kötü dönemler geçirseniz bile asla pes etmeyin. Psikolojik tedavi görmek kötü birşey değildir. Her kim nederse desin. Benim tedavi gördüğümü okuldaki hocalarım arkadaşlarım bilir. Bazıları deli der kimin umrunda. Hayatı başkalarının lafına göre yaşamaya kalkarsanız sıkıntı büyük. Sizlerin de değerli vaktinizi aldım bu yazıyı niye yazdığımı bende bilmiyorum. Hayatıma giren çıkan herkese çok teşekkür ederim. Hayatta muhakkak her giren bana birşey öğretti.
3525 4u24

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Dostum aynı durum birçok kişide var. Hatta bende de aynı sıkıntılar ama kendi kendimi motive ederek bir şekilde ayakta kalmaya çalışıyorum. Ben de intiharı sık sık düşünürüm ama bunun çözüm olmadığını hepimiz biliyoruz. İş yüzündense merak etme ben de işimi kaybettim. Borçlarım da var ama neyim var neyim yok satıp ödüyorum. Beni üzen bu verimli çağımı evimde geçirmem. Gücümü toplar toplamaz yine bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Senin şu an başka şeylerle meşgul etmen durumunu düzeltiyor olabilir. Keza ben internet siteleriyle uğraşmasam herhalde kafayı yerdim.

İnsanlara karşı sitem etmene gerek yok. Günde kaç kişinin aklına gelirsen gel, kimse seni aramasa da hayat yine devam ediyor. Açıkcası ben sürekli eskileri siler, yenileri hayatıma alırım. Eğer birisi sana fiilen ya da madden zarar veriyorsa onu hayattan çıkardığında hiçbir şey kaybetmezsin.

Yaşını bilmiyorum ama benim en sık gördüğüm durumlardan birisine yakalanmışsın. Ben de bu konularda yazılar yazıyorum. Her ne kadar bugünlerde yazılanların tersini yapıyor olsam da unutmayalım insanız. Arada bir hata yapma lüksümüz var. ve şunu da asla unutma, dibe batmadan çıkamazsın.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Nasıl bir hayat ile başlayacağın senin elinde olan bir şey değildir. Ama onu değiştirmek senin elinde :)
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
hayat kötüdür. hayatı iyi kılan şey ise, kişinin ta kendisidir. benimde bir sürü derdim var, yazsam 1 sayfa tutar. ama hüzünlü bir şarkı dinledikten sonra açacaksın oyun havasını "yıkılmadım ulan!" diyeceksin ve böyle kendi kendini motive edeceksin. çünkü bazen şanssızlıkların ardı kesilmeden gelip seni buluyor.

çözümsüz kaldığında aç komik bir video izle, kendini mutlu et. dua et. ne yaparsan yap ama yıkılma. çünkü yarının kime ne getireceğini bilmezsin. insanı yaşatan umuda sarıl ve yoluna devam et.

en azından ben böyle yapıyorum.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ben de geçen sene bunalımdaydım. Senin benim gibi hayatı fazla ciddiye alan insanlarda oluyor böyle :)

Gelecek kaygısı çok ağır basıyordu. Aklıma geldikçe mideme ağrılar giriyordu, saçlarım da bayağı döküldü o dönem. Şimdi önümü görebiliyorum neyse ki.

Sana tavsiyem spor yap. Ben basketbola sardım çok faydası oldu.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
İsa Bende de vardı gelecek kaygısı falan da ne bileyim şimdi kafam alkolikten beter güzel dereceye gelebiliyor bazen de intihar edecek biri gibi olabiliyorım tıpkı şı an oldıgı gibi ı_ı harfim bozık kısıra bakmayın.

Ek Olarak:

yakupqqq adlı üyeden alıntı

hayat kötüdür. hayatı iyi kılan şey ise, kişinin ta kendisidir. benimde bir sürü derdim var, yazsam 1 sayfa tutar. ama hüzünlü bir şarkı dinledikten sonra açacaksın oyun havasını "yıkılmadım ulan!" diyeceksin ve böyle kendi kendini motive edeceksin. çünkü bazen şanssızlıkların ardı kesilmeden gelip seni buluyor.

çözümsüz kaldığında aç komik bir video izle, kendini mutlu et. dua et. ne yaparsan yap ama yıkılma. çünkü yarının kime ne getireceğini bilmezsin. insanı yaşatan umuda sarıl ve yoluna devam et.

en azından ben böyle yapıyorum.

Aynen öyle. sigara kıllanmazdım normalde geçen bir yakayım dedim yaktım içiyorım ılan dert düşnüüyorım dert yok yani intihar edilecek bişi bile yok bide olsa ben dayanamam herhalde. Hüzünlü şarkıda açsam pop niyetine takılıyorım.

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
Geçmiş olsun aynı sorunlar uzun süredir bendede baş göstermeye başladım doktor'a gittim fakat görüşmedik kendisi amerika'ya gitmiş 3 ay sonra gelecekmiş gelsin gidecem :D
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 350 / 215
  • Ticaret 64, (%100)
Kotil seni iyi tanırım bende gördüm tedavi bunda kötü bir şey yok intiharı çok kişinin düşünmüştür belki de 6 yıla yakın ilaç ve kullandım psikolog maceram uzun sürdü.ortalama 10 yıl üstü gibi
Anti depresamla insan duygularını kaybetmez kendimden biliyorum :) Ayrıca seni yakın tanıyan biri olarak çok panik ve olumsuz olduğunu gözlemliyorum hayat uzun kardeşim bu günlerinde geçer ama hiçbir şeyi büyütme gözünde inan değmez oluruna bırak kafamda soruna odaklanıp içinde boğulma herşey geçer
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

SEO 

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Hiçbir şey insanın tatlı canını üzmeye değmez.

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
seni birtek ben anlarım. ben 3 psikolog değiştirdim gene faydalı olmadı.herşey beyinde bitiyor kardeşim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al