wmaraci reklam

Hayatım sarpa sardı gibi :D

9 Mesajlar 978 Okunma
wmaraci reklam

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar başlık biraz komik gelebilir fakat bu site de bulduğum sıcaklığı ve ortamı hiçbir forumda duymamıştım şimdiye kadar. O yüzden bütün içimdekileri döküyorum genelde buraya.

Şimdi konuya gelirsem, ben 20 yaşında bir insanım :D . Liseyi endüstri meslek web programcılığı bölümü okuyarak bitirdim. Ygs/Lys çalışamadım ailemin ekonomik sıkıntılarından dolayı...
Arkadaşlarım dershaneye giderken ben evde düzenli olarak çalışamıyordum. Bu yüzden sınavım iyi geçmedi ve okulun bana tanıdığı yatay geçiş hakkını kullandım. Sakarya üniversitesi adapazarı myo bilgisayar programcılığı(uzaktan eğitim) bölümüne gittim.

İçimde okuma aşkı olduğundan dolayı okulu gayet iyi bir ortalama ile bitirdim. Fakat hayat bu ya vardır herşeyde bir hayır, 4 yıla tamamlamak için dgs'ye girmek istedim.

Fakat gelin görün yine ekonomik sıkıntılar baş gösterdi ben malesef ne kursa ne de bir dershaneye gidebildim, kimse de bana yardımcı olmak istemedi, eski öğretmenlerime bile gittim fakat nafile...

Matematiğim biraz kötü çünkü liseden başka örgün ders göremedim bir türlü...
Neyse dgs'ye girdim umudum yoktu ki umduğum gibi oldu ne bir mühendislik ne de istediğim bilişim bölümünü tutturamadım. Dedim madem bir faydası olması açısından açıköğretim yazayım bari askerliğime yarasın, yarım dönem yapıp gelirim. Benim önlisanstaki okuduğum bölüm arasında dağlar kadar fark olan Maliye bölümü geldi aöfte :D .

Okumak istiyorum, derslere girmek istiyorum ama bir türlü şansım olmadı. malesef ...

Şimdi sizler bana ne önerebilirsiniz? Hayatıma nasıl bir yön vereyim ? :D şu mağdur ve mazlum kardeşiniz ne yapsın ?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)
İçinde okuma aşkı olan ya da bu yolda çaba harcayan birisi için Öğretmenlerden umduğu desteği görememek... Hayal kırıklığı resmen.
FatalRhymeR bekirbulut

kişi bu mesajı beğendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK!

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Askerliği aradan çıkarıp önünü aç kardeş. Yapacağın en güzel hareket bu olur. Daha sonra yoluna bakarsın. İster çalışıp mesai dışında kendini geliştirirsin, ister okula gidersin. Ama inan bana askerlik şuan önündeki en büyük engel. Hayatın için yapacağın tüm planlarda hemen karşına çıkar.
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
Ben özel okulda burslu bilgisayar müh. okudum bitirdim ve okulda öğrendiklerimin %10 unu bile kullanmıyorum.öğrenmeyi bir okula bağlı düşünme seninde mesleğin benimkinin aynısı kendini yazılım konusunda eğitebilirsin istersen sana kaynakta gösterebilirim.yazılımda her öğrendiğin para olarak sana geri döner açık öğretim okurken de para kazanıp 4 yıllık için para biriktirebilirsin.askerliği ertele bence yaşın düşük okuma zamanın varken oku.5.5 ay yapar gelirsin.
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

werfection werfection WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 69 / 83
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba, başlık dikkatimi çektiği için okuma gereksinimi duydum. Ben 19 yaşındayım. Yaklaşık 4 yıldır bilgisayar sektöründe ticaret yapıyorum. 15 yaşımda başladım online oyunlar üzerinden para kazanmaya daha sonra lise son sınıfta(Web Programcılığı E.M.L) staj yaptığım firmada HTML,CSS ve SEO üzerine bilgiler edindim. Daha sonra freelance olarak SEO hizmeti sundum. Bir miktar paralar kazandım. Daha ilerisinde programlamaya yönelerek kendimdeki eksiği tamamlamam gerektiğini düşünüp PHP dilini öğrenmeye başladım. 1,5 YIL sonunda istediğim seviyeye tam olarak gelemesem de kendime göre yeterli bir konumdayım. Şuanda yazılım departmanında hizmet verdiğim ofisten size yazıyorum. Ve şunu asla unutmayın ben lise mezunuyum. Açık öğretimden 2 yıllık bölüme bu yıl yazıldım. İş tamamen sizde bitiyor. Diplomanın önemi büyük şirketler haricinde pek etkili değil. İşi iyi derecede bilirseniz rahatlıkla bu sektörde yürürsünüz. Şöyle örnek verebilirim size, eğer iyi bir yazılımcı veya tasarımcı olmayı başarırsanız insanlar sizinle iş yapmak için peşinizden koşacaktır. Bu noktaya gelmeyi başardığınız zaman diplomanın bir önemi kalmayacaktır. Şunu da asla unutmayın insanlar diplomaya değil işe bakarlar. Sağlıcakla...
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
werfection katılıyorum.Ve sizi tebrik ediyorum.İnsan önce kendini geliştirmeli herşey ders okul değil.Ülkemizdeki verilen eğitimi kıyaslayacak olursak. ortalama 4.sınıftan üni son sınıfa kadar ingilizce görüyoruz tek öğrendiğimiz şey haw ar yu ne var yu :D demekki sistemde bi yanlışlık var 16 senede eşek olsa anlar.

Demek istediğim ingilizceyi örnek verdim tüm dersler öyle.Bizim bölümde mesela programlama dersinde hesap makinesi yapmayı öğreniyoduk.

Kişi kendini geliştirmeli.Okula yada hocaya öğretmene güvenilmemeli.Artık herkes rahatına ve aldığı paraya bakıyor.Ben anlatır geçerim hesabı.Diplomada bir işe yaramıyor.Bende 2 yıl myo mezunuyum açık öğretime tamamladım kamuyönetimine öyle gidip geliyorum sınavlara bi kaç seneye biter heralde.

Konu sahibi arkadaşa tavsiyem biran önce bir iş bulun bi sektöre atılın.Önce bi evden uzaklaşın gününüzün çoğu iş yerinde geçsin düşünmeye vaktiniz kalmasın.Yavaş yavaş hem psikoloji olarak hem ekonomi olarak durumlar düzelecek.Yeni insanlar yeni bir kapı açılacak hayatınız çok değişecek.

Şuan sizin yaşadığınızı ben dahil çoğumuz yaşadık zor dönemler ama bir şekilde geçiyor.
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Askerliği uzat. Gir bir işe çalış 1-2 sene para biriktir. Yurtdışına zıpla. Durumum iyi değil deme gittiğinde kaçak göçek çalış. İleride bana çok dua edersin hayatın düzelince.
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Askerliği aradan çıkarıp önünü aç kardeş. Yapacağın en güzel hareket bu olur. Daha sonra yoluna bakarsın. İster çalışıp mesai dışında kendini geliştirirsin, ister okula gidersin. Ama inan bana askerlik şuan önündeki en büyük engel. Hayatın için yapacağın tüm planlarda hemen karşına çıkar.

Hocam bende aynen o şekilde düşünüyorum. Şuan önümde tek engel askerlik o yüzden bu işi en kısa yoldan da olsa bir şekilde gideceğim. Teşekkür ederim.

balporsugu adlı üyeden alıntı

Ben özel okulda burslu bilgisayar müh. okudum bitirdim ve okulda öğrendiklerimin %10 unu bile kullanmıyorum.öğrenmeyi bir okula bağlı düşünme seninde mesleğin benimkinin aynısı kendini yazılım konusunda eğitebilirsin istersen sana kaynakta gösterebilirim.yazılımda her öğrendiğin para olarak sana geri döner açık öğretim okurken de para kazanıp 4 yıllık için para biriktirebilirsin.askerliği ertele bence yaşın düşük okuma zamanın varken oku.5.5 ay yapar gelirsin.

Hocam dün gümrük bakanlığı eleman alımı için bir link açmış gireyim dedim. Programcı olarak 3 kişi alacaklarmış bütün kriterler beni karşılıyor fakat bir tek diplomadan dolayı giremiyorum. Sadece 1 kağıt parçası yüzünden olmuyor...
Sirvaliente

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Ek olarak şunu da söyleyeyim. Büyüklerimiz hep der de biz dalga geçeriz çoğu zaman yada siz ne biliyorsunuz deriz içimizden. Ama bir erkeğin hayattaki yapacağı en iyi adım askerliğini biran önce tamamlayıp sigortalı bir işe girmektir. Yaş geçtikten sonra sigorta peşinde koşmak, prim doldurmayla uğraşmak ölümden beter. Memurlar vs için konuşmuyorum tabii. Gidersin askere, girersin bir işe. Evlenene kadar ailenin yanında o maaş herşeyine yeter. Biriktirip veya harcayıp kafandaki herşeyi hayata geçirebilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al