wmaraci reklam

Neden Herkes Vergi Kaçırma Peşinde?

32 Mesajlar 3.690 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
İnternetin her yerinde insanlar açık açık nasıl vergi kaçırabileceğini konuşuyor. Birbirlerine tavsiye filan veriyorlar. Yeri gelince de vatan, millet sevgisinden konuşabiliyorlar anlamış değilim. Tabi kimse kendisine "Vergi kaçakçısı" demiyor ama yaptıkları şey aynen bu.

Yurtdışı alışverişinde gümrük vergisinden kurtulmak, Google adsense kazançlarından vergi vermemek için yöntem aramak, YouTube - web sitesi gelirlerinde vergi ödememek için yöntemler, serbest meslek erbabının olduğundan çok düşük gelir gösterip az vergi vermesi, fatura kesmeyip vergiden muafiyet, sigortasız eleman çalıştırıp sigorta ödememek vb.

Kusura bakmayın da anlamıyorum Neden herkes devleti dolandırmak peşinde? Tamam vergiler yüksek, ekonomi kötü vb ama herkes vergi kaçırırsa, devletin vergi geliri düştükçe herşeye zam gelecek zaten. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak bu olsa gerek. Milyonlarca kişi bunu yapsa devleti kaç milyon TL zarara sokar. Hele iş adamları, ünlüler vb geri durur mu.

Devlet zarar ettikçe verdiler artacak, vergiler arttıkça daha çok kişi ödememek için uğraşacak. Böylece zarar daha da artacak. Bir kısır döngüye girmiyor mu? Hani ekonomik sebepler demek de yanlış geliyor bana. Daha 10-15-20 sene önce yazılmış yöntemler var internette. Herkes devlete zarar vermek peşinde. Bu partilik bir mevzu da değil ki. Milli menfaat meselesi. Yanlış mı düşünüyorum?
AhmetCakmak34 81137

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

frat34 frat34 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 08.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 51 / 58
  • Ticaret 3, (%67)
Hocam fikrinize saygım sonsuz
Fakat Zammin %100 maaşın %10 olduğu ülkede bunu sorgulamak bence yanlış

Örnek verim misal 100 tl bir bardak sattınız

%3 sanal pos %18 kdv %30-40 tedarikçiye giderse bizede 3 'ün 1 i kalır anlatabildimmi.

Tabi kanunen doğru değil tavsiye etmiyorum ama devlet bizzat kendi teşvik ediyor

Bir günlük hayattan örnek daha verim

2000 küsür asgari maaş ile geçim zor devlet neyin yardımını yapıyorda kazanca ortak oluyor bunu sormak lazım veya alınan vergi ücretleri nereye gidiyor..

Din ,dil,ırk diyorlar ama hicbir bakanın veya yüksek mertebedekilerin oğlu askere gitmiyor.

Milletin çocuğu iş bulamazken onların oğulları iş beğenmiyor iste adalet nerede bunu sorgulamak gerek

Not olarakta Turkiyenin durumu oynayanlar bilir age of empires gibi cağ atliyorsun fakat gözün doymuyor oyunda bile vergiyi %3 den %20 ye çekiyorsun kısaca açgözlülük bunun adı

Saygılarımla
melankolia Arestr metapak

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Verginin vergisinin vergisini aldıkları için insanlar bir çıkış yolu arıyor.
Arestr metapak oktay2034

kişi bu mesajı beğendi.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
frat34 doğru hocam onlar da sorun. Ülkedeki sorunları saymaya başlasak bitmez. Ha bunların çoğu yeni de değil ki belki bir asırlık sorunlar da var. Yeşilçamın vergi kaçırmayan memur aptaldır düşüncesini empoze etmesi vb. Sorun çok fazla. Ama vergi konusunda evet yüksek vergiler var. Kısır döngüye giriyor insanlar vergi vermedikçe, vergiler yükseliyor. Vergi verilmeyince devletin kağıt üstünde beklediği gelir sağlanmayinca vergiler artıyor bu bir gerçek.
frat34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

frat34 frat34 WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 08.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 51 / 58
  • Ticaret 3, (%67)

Mfa adlı üyeden alıntı

frat34 doğru hocam onlar da sorun. Ülkedeki sorunları saymaya başlasak bitmez. Ha bunların çoğu yeni de değil ki belki bir asırlık sorunlar da var. Yeşilçamın vergi kaçırmayan memur aptaldır düşüncesini empoze etmesi vb. Sorun çok fazla. Ama vergi konusunda evet yüksek vergiler var. Kısır döngüye giriyor insanlar vergi vermedikçe, vergiler yükseliyor. Vergi verilmeyince devletin kağıt üstünde beklediği gelir sağlanmayinca vergiler artıyor bu bir gerçek.

Hocam dedikleriniz doğru fakat gelirden çok gider olursa millet cakalliga vurur işi

Yani kimse isteyerek yanlış yapmaz.
Ya mecbur kalır yada teşvik edilir.

Örnek olarak sigara teşvik sonucu herkez başlar içer biri illa size uzatır durduk yere kimse ben sigara içmeye başlım demez.

Kısaca durum iyi olsa , geçim kolay olsa herkez üstüne düşen görevi yapar.Eve ekmek goturemedikten sonra hırsızlık bile yaparsın aç kalmamak için

Allah kimseyi o duruma düşürmesin

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Verginin vergisinin vergisini aldıkları için insanlar bir çıkış yolu arıyor.

İşte bu mesajı tuttum. Kesinlikle sanıyorum ki hiç bir ülkede vergi eklenmiş bir ürüne kdv uygulanmamaktadır. Bu kadar kâr elde eden ülke ne yapıyor bu kadar vergilerden kazanılan parayı inanın merak ediyorum. Evet köprüdür, yoldur, hastanedir ama biz bunları üretimle de yapabileceğimizi herkes biliyor. Tarafımca bir partiyi yada iktidarı sorgulamıyorum yalnız yönetim şeklimizin değişmesi şart.
Arestr metapak 73204

kişi bu mesajı beğendi.

EmreKafadar EmreKafadar https://smmice.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 74 / 159
  • Ticaret 14, (%100)
Vergi çok başka açıklaması yok
73204

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
frat34

''%3 sanal pos %18 kdv %30-40 tedarikçiye giderse bizede 3 'ün 1 i kalır anlatabildimmi.''

Şimdi KDV emanettir; sizden çıkmaz yani siz fatura kesince karşı taraftan tahsil eder ve %18 vergi bedelini ödersiniz.

Sanal pos vergi değildir; komisyon bedelidir.

Tedarikçiden bize ne? Bu sizin gideriniz sonuçta..

Yapılan ticarette kar üzerinden %20 vergi ödeniyor diye hatırlıyorum.

Neden bu kadar zorlaştırıyorsunuz kendinizce? Kar üzerinden vergi ödemek gayet doğal bir durumdur.

Sonuçta giderleri işleme hakkı verilmiş bize. Bunlar kanunda yer alıyor.

Misal olarak 100 liralık bir ticaret yaptığınızda diyelim ki 50 lira kazandınız. Bu 50 lira üzerinden vergi ödeyeceksiniz sadece. Neden kdv sanal pos vs ilave ediyorsunuz?

İş siyasete dönüyor.

Vergi vermemeyi savunmak hiç hoş değil cidden.

Tamam, sorunlar var ekonomi iyi değil falan anlarım da bazı şeyleri çarpıtmak iyi değil. Kayıt dışı yoğun olmasa inanın ekonomi bu kadar kötü olmazdı.
AhmetCakmak34 muhammetdkaya Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Bakın burası çokomelli

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Herşey bir kenara, kira ödediğiniz için stopaj öderseniz bu insanları anlarsınız :)
73204 frat34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al