wmaraci reklam

İlk okul anılarımız ve her sabah söylenen andımız

7 Mesajlar 685 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba arkadaşlar, vizelere çalışırken bir anda aklıma geldi andımızın kaldırıldığı ve artık o neşeyle her sabah söylediğimiz andımızın olmadığını. Sizlerin düşünceleriniz neler ? Birde asıl sormak istediğim şu, sizlerde de bir öğrenci çıkarılıp öncü şekilde andımızı söylettiren öğrenci oluyor muydu? Ve bu öğrenci hiç siz oldunuz mu? :)
webisyo Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

PealonTeor PealonTeor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 43 / 85
  • Ticaret 2, (%100)
Bu kadar farklı kökenden insanın olduğu bir ülkede her sabah çocuklara Türk olduklarını söyletmek çok doğru değildi. Bende özlemiyo değilim ama.
Eekd

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Bir üsteki yoruma cevap yazıyorum. Kürtlerin içinde büyüdüm. Her zaman da milliyetçiliğe karşı durdum. Kürt değilim. Hatta soy agacım Türkmenlere dayanıyor lakin Türk milliyetçisi de değilim. Irkçılık ve milliyetçilik bana çok ters. İlle bir ideoloji belirtmem gerekiyorsa sosyalist(Sosyal devlet-Halkçı) diyebilirim kendime. Ülke bir toprak parçasıdir. O toprağı devlet yapan anlamlı yapan halktır. Devlet halk için vardır benim için neyse. Bilimle sanatla iç içe olunca daha fazla soğuyorsunuz bu kavramlardan. Kürtlerle iç içe okudugumdan Kürt öğretmenler tarafından sınıfta kürtçe müzikte açılırdı çocuklar aralarında kürtçe de konuşurdu. Hatta anlamadığım için kürtçe konuşurlardı bilmemezi istemediği bir şeyler olunca. Demem o ki milliyetçilik veya etnik dayatma her kesimin sorunu. Emin olun bu devlet Kurdün veya bir başkasının olsa onlar da bunu dayatır. Andımıza gelince Ne Mutlu Türk'üm diye biter and Türk olmayan için problem içermez o zamanlar çok güzeldi. İnanın şimdi belki and yok lakin ülke çok daha fazla bölünmüş durumunda. Bir öğretmenim de yerliydi milliyetçiydi bize sürekli Ölürüm Türkiyem söyletirdi. Bu cidden hoş değildi. Buyüdükçe anladım bu tür şeylerin anlamlarıni. Zorla milliyetçilik bir şey dayatmak cidden insanı o şeyden soğututor. Herkese yetecek kadar yer var ülke de dünya da her dile yetecek kadar da yer var. Dünya küçük değil insanlar küçültüyor. Yaşamak kadar basit bir şeyi kompleks hale getiren insanın ta kendisidir.

And olsa da olur olmasa da olur benim için önemi yok. Bir insanın ne hissettiği yürekle ilgilidir ağızdan çıkan sözlerle değil. O kadar çok bölündük ki böyle basit konuları umursamayacak kadar ayrıldık. O yüzden andımızi değil de o günleri her şeye ragmen özlüyorum.

Daha mutluyduk be.
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

noktapanel noktapanel ben buraya neden çıktım Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 535 / 265
  • Ticaret 19, (%100)
Hiç unutmam 5.sınıfım 23 Nisan da okumak için görevlendirilmiştim, boyumun o zamanlae kısa olduğu için kimse benim okuyacağımı dolayısıyla Andımızın başlayacağını anlayamamıştılar, Türküm diye bağrınca tüm okul ayrıca Jandarma, Vali vb kişilerde hazırlıksız yakalanmıştılar, Turan hocam da beni çemkirmişti :')

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Evet bir kaç kere okumuştuk. Eskiden bu kadar dert edilmiyordu Andımız. Ne zaman biri çıktı Kürt kardeşlerim , Türk Kardeşlerim , Laz kardeşlerim size sesleniyorum. Diye konuşmaya başladı o zaman anladım bölündüğümüzü.
aydnaydn59

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar burada konu sadece o günlerimizi anılarımızı hatırlamak lütfen siyasete dökmeyelim olayı. Türk kürt çerkez laz olayına gelecek olursak eğer Türkiye sınırları içerisinde yaşayan, karnını doyuran ve Türkiye'de barınan kısaca Türkiye içerisinde yaşıyorsanız hepimiz Türküz. Söz konusu milliyetçilik veya ırkçılık değil benim kökenimde Makedonya ki o kadar da uzak bir geçmişten gelmiyorum ama Türkiye'de doğdum Türkiye'de yaşıyorum ve cüzdanımda TC. yazıyorsa bende Türküm demektir. Küçük kıvılcımlarla büyük alevler çıkarmayalım lütfen maksat küçüklüğümüzdeki gülümsemelerin yüzümüze ufak tebessümle yaklaşmasını sağlamaktı...

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)

Mehmetyaser adlı üyeden alıntı

Hiç unutmam 5.sınıfım 23 Nisan da okumak için görevlendirilmiştim, boyumun o zamanlae kısa olduğu için kimse benim okuyacağımı dolayısıyla Andımızın başlayacağını anlayamamıştılar, Türküm diye bağrınca tüm okul ayrıca Jandarma, Vali vb kişilerde hazırlıksız yakalanmıştılar, Turan hocam da beni çemkirmişti :')

hocam aynı şeyi ben yaşamıştım :D ancak andımızda değil şiir okuyacakken :) kürsü vardı kürsü boyumdan büyük mikrofon elime verildi ama kürsüden gözükmüyordum :D neyse ki ayaklarımın altına tabure verilmişti :)

Okurken heyecandan tüylerin diken diken olup buz kestiğin olmuş muydu hocam :D
noktapanel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al