wmaraci reklam

İngilizcenizi geliştirmek için ne yapıyorsunuz?

16 Mesajlar 1.789 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhabalar ben genelde ingilizce kitap okuyarak, ingilizce altyazılı ingilizce film izleyerek ve çevremde bulunan yabancılarla veya oyunlarda sürekli ingilizce konuşarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Grammer ve pronunciation konusunda sorunum yok yalnız kelime bilgimin yeterli olmadığını ve yeni kelimeleri ezberlemekte zorluk çektiğimi düşünmekteyim. Bana bu konuda tavsiyeniz var mıdır?

İngilizce seviyem B1.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Türkiyede ingilizce öğreneceğin bir ortam yok. Para kasıp yazın yurt dışına çıkman en iyi secenek. Work and travel da yapabilirsin. Şu an tek yapacağın şey bir kelime kitabı al ve sürekli tekrar et. İngilizce düşünemediğin sürece hepsi gelip geçecek ama bunu da unutma. Ben şu an japonca öğreniyorum mesela yazın da Almanyaya yerleşeceğim. Diğer ülkeler dil konusunda harika seviyede. Türkiye de dil pek önemsenmiyor senelerce verilen dil eğitiminin tamamı çöp. Ülke dil konusunda dünyada 73.sırada öyle diyeyim. Neyse diyeceğim şu Türkiyede dil öğrenemezsin. Yurtdışında 2 3 ay yaşasan burada gösterceğin 2 senelik çabaya eş değer sonuç alırsin.

Ha durum yok gidemem vs.. diyorsan bol bol kelime ezberle. İngilizce o kadar basit bir dil ki artık İngilizce bilen insanlar sanki 2. Bir dil bilmiyormuş gibi karşılanıyor. Aksan seçtin mi birde :) İngiliz mi Amerikan mı istiyorsun
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Anlıyorum fakat anlatamıyorum diyenlerdenim :D

Valla bi abimiz vardı muhasebeciydi amerikaya pizzacı olarak gitti çalıştı o zamanlar sıfır olan ingilizcesi şimdi tam prof olmuş. 5 yıl olmuş az değil.
ofurkanak

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Türkiyede ingilizce öğreneceğin bir ortam yok. Para kasıp yazın yurt dışına çıkman en iyi secenek. Work and travel da yapabilirsin. Şu an tek yapacağın şey bir kelime kitabı al ve sürekli tekrar et. İngilizce düşünemediğin sürece hepsi gelip geçecek ama bunu da unutma. Ben şu an japonca öğreniyorum mesela yazın da Almanyaya yerleşeceğim. Diğer ülkeler dil konusunda harika seviyede. Türkiye de dil pek önemsenmiyor senelerce verilen dil eğitiminin tamamı çöp. Ülke dil konusunda dünyada 73.sırada öyle diyeyim. Neyse diyeceğim şu Türkiyede dil öğrenemezsin. Yurtdışında 2 3 ay yaşasan burada gösterceğin 2 senelik çabaya eş değer sonuç alırsin.

Ha durum yok gidemem vs.. diyorsan bol bol kelime ezberle. İngilizce o kadar basit bir dil ki artık İngilizce bilen insanlar sanki 2. Bir dil bilmiyormuş gibi karşılanıyor. Aksan seçtin mi birde :) İngiliz mi Amerikan mı istiyorsun

Çok teşekkür ederim hocam. Bu güzel yorumları sizden duymak beni baya mutlu etti. Seneye Erasmus düşünmekteyim. Sonraki seneler dediğiniz gibi para biriktirip Work and Travel yapmayı planlıyorum. :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Seneye o kurla yurtdışı işi imkansız olacak :) simdiden birikime baslayın bence. Paranızı da tl de tutmayın böyle bir düşünceniz varsa...
SosyalAbi ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Bknz: çok isteyip hiç bir uğraşta bulunmadığım olay ,

--------------
Cs go oynuyorum :D azcık rusça az da ingilizce kasıyorum
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

OgulcanGulcemal OgulcanGulcemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
İngilizce dünyanın en kolay dili oturduğunuz yerden öğrenebilirsiniz fakat pratik yapma olanağımız olmadığı için yabancı biriyle konuşmaya başladığımızda tıkanıp kalıyoruz.

Oyun oynamayı seviyorsan online ve yabancıların bol olduğu bir oyun oynayıp sesli konuşarak geliştirebilirsin.

Karşılıklı konuşma tarzı videolar var soru soruyor cevabını arkasından videoda gösteriyor önce sana okuma şansı veriyor ardından o cevabı okuyor ve sen doğru okunuluşunu görüp tekrar ediyorsun buda güzel bi pratik.

Kitapları dıştan okumak ve ingilizce altyazılı film dizi izlemekte artı katar epeyce.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

OGULCANGULCEMAL.COM - KİŞİSEL BLOG

Mastermeido Mastermeido WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sağlayıcı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 5, (%100)
Türkiye'de karşılıklı konuşmanızı geliştirebileceğiniz en mantıklı platform VR Chat oyunudur :)

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Ben defalarca izlediğim yabancı dizileri veya filmleri altyazısız izleyerek öğrendim. Gayette işime yaradı, çokta eğlenceli oldu açıkçası

Rorschachh Rorschachh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Pompacı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi çok güzel izah etmiş fakat bende bir tavsiyede bulanayım.
Kelime haznenizi geliştirmek için işinize yarayabilir diye düşünüyorum.
https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/wordlist/english/oxford3000/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al