wmaraci reklam

İnternetten Müşteri dolandiricılığinin hukuki bir yaptirimi var mi?

8 Mesajlar 767 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Bir müşteri 6 aralikta benden backlink calişmasi aldi ve ücret vermek icin atm'nin uzak oldugunu bana onun yerine internetten siparis edecegim bir sey varsa söyliyecegini söyledi, ve bunun uzerine bir ihtiyacımdan otüru okeyledim ve siparis verildi işe başlandı daha sonra iş yarıya gelince ögrendim ki siparişi iptal etmiş, kendisine ulaşip konuşmam üzerine türlu yalan ve bahaneler sunarak çalışmayı istemiyorum dedi. Kendisine çalısmanin yapildigi kismi kadar ödeme yapmasini ya da tamaminin ödemesini yapmasindan baska bir secenegi olmadigini anlatinca tamam eft yaptim pazartesi ucret gecer dedi. Bugunde ücret gelmedi diyince gelmedi mi diyip dalga gecer vari konuştu. Herhangi bir yaptirimi varsa hukuki olarak ki cunku bu internet dolandiriciligina giriyor benden baska kimlere böyle yapti kim bilir, kendisinden sikayetçi olmak istiyorum? Kendisi bu foruma da üye birisi ve muhtemelen kişisel bilgileri hakkinda da yalan söylüyor.

wmaraci
reklam

yazitor yazitor Bayan Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek yazar
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 196 / 137
  • Ticaret 49, (%100)
Elinizdeki dökümanların çıktısını alarak bireysel olarak Emniyet e gidin bilişim suçlarına müracaat edin.
Konuşmalar ve yaptığnız iş çalışmalarını belgeyip şikayetçi olun. Onlar yazışmalardan veya ıp adresinden vs. bulurlar.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Ücret kesinlikle umrumda değil, çocuk gibi oynatıp daha sonradan vermiyorum demek ve eft verdim diye türlu yalanlar söylemesi beni ilk defa bir forum uyesini sikayet etmek yerine dava açmaya yonlendirdi. Gerek internetten gerekse bizzat emniyete giderek kendisi hakkinda suç duyurusunda bulunacagım. Foruma yeni olmuş bir üye kendisi bu arada aman dikkat kendisi hakkinda sikayet konusu da acacagim sizler de magdur olmayın

BarisSaritas BarisSaritas .Net Developer Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi kardeşim böyle birşey varsa, aranızdaki konuşmaları da buraya ekle ki, forum yönetimi gereğini yapsın. Üyeliği vs. ne varsa iptal etsin. Böylelerinin aramızda işi yok!
Dava konusunda da yazitör 'e katılıyorum. Ama açık konuşmak gerekirse, oradan bir şey çıkacağını sanmam.
yazitor

kişi bu mesajı beğendi.

Software Developer( C#.Net - .Net Core MVC - DevExpress - MSSQL - PostgreSQL )
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam maksat buraya gel git yapsin mahkeme ile uğraşıp yüzume baksin yeterli. Sikayet konusunu birazdan hazirliyorum. Üye ismi ertanozer7

yazitor yazitor Bayan Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek yazar
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 196 / 137
  • Ticaret 49, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Ücret kesinlikle umrumda değil, çocuk gibi oynatıp daha sonradan vermiyorum demek ve eft verdim diye türlu yalanlar söylemesi beni ilk defa bir forum uyesini sikayet etmek yerine dava açmaya yonlendirdi. Gerek internetten gerekse bizzat emniyete giderek kendisi hakkinda suç duyurusunda bulunacagım. Foruma yeni olmuş bir üye kendisi bu arada aman dikkat kendisi hakkinda sikayet konusu da acacagim sizler de magdur olmayın

bekleme hemen aç şikayeti. Başkalarının canı yanmasın

BarisSaritas BarisSaritas .Net Developer Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 23 / 67
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hocam maksat buraya gel git yapsin mahkeme ile uğraşıp yüzume baksin yeterli. Sikayet konusunu birazdan hazirliyorum. Üye ismi ertanozer7

Dostum, şikayet konusunu konuşmalarla beraber açmalısın. Yöneticiler en azından gereğini yaparlar. Sende şikayetçi olduğunda, gel - git yaptığını görürsün. İçin double rahatlar.
yazitör 'e yine katılıyorum.

Software Developer( C#.Net - .Net Core MVC - DevExpress - MSSQL - PostgreSQL )

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Şu an ödeme yapmaya çalışıyor apar topar. Yok talimar vermiste yok banka da sorun cikmista. Kendisinin bankasi ziraatten bugün 3 adet odeme aldim yalan yani. fakat siz rahat olun konuyu hazirliyorum birazdan acacagim. Ssler uzun oldugundan onlari ekliyorum
BarisSaritas

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al