Giriş Yap / Kayıt Ol

2Beğeni
  • 1 Yazan Euphrates
  • 1 Yazan bekirbulut

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Konu Dışı
öncelajans

Isımtescil'e kayyum mu atandı?

Sosyal Ağlarda Paylaş:
  #1  
Okunmamış 12 Ağustos 2017, 23:44
Avatar Seçilmemiş
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 28 Haziran 2017
Cinsiyet: Erkek
Meslek: Öğrenci
Konum: İzmir
Ad, Soyad: Bu... Yı...
Mesajlar: 35
Beğeniler: 7 / 3
Ticaret: 1, 100%
Sahibi en son fetöden tutuklandı diye okumuştum. Kayyum atandı mı?
resim indir
  #2  
Okunmamış 12 Ağustos 2017, 23:46
Euphrates Adlı Üyenin Avatarı
Bir tutam HUZUR !
 
Üyelik Tarihi: 04 Kasım 2015
Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: Error / %&
Konum: Diğer
Ad, Soyad: Fı... Öz...
Mesajlar: 2.402
Beğeniler: 459 / 0
Ticaret: 79, 100%
9 10 ay belkide daha fazla süre önce.
Bayro bunu beğendi.
  #3  
Okunmamış 12 Ağustos 2017, 23:47
MertBalci Adlı Üyenin Avatarı
Patron
 
Üyelik Tarihi: 07 Ekim 2012
Cinsiyet: Erkek
Meslek: .
Konum: Bulgaristan
Ad, Soyad: Me... Ba...
Mesajlar: 2.309
Beğeniler: 750 / 264
Ticaret: 301, 100%
Bu haberde detayları yazıyor, sahibi Bulgaristan'a kaçmıştı, bir süre sonra iade edildi, tutuklandı ve sonrasında şirketlerine kayyum atandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gen-istan...syonu-40211176
  #4  
Okunmamış 12 Ağustos 2017, 23:47
KaanGİRGİN Adlı Üyenin Avatarı
www.serverscity.net
 
Üyelik Tarihi: 07 Nisan 2015
Yaş / Cinsiyet: 20 / Erkek
Meslek: IT Expert
Konum: Balıkesir
Ad, Soyad: Ka... Gi...
Mesajlar: 935
Beğeniler: 269 / 134
Ticaret: 8, 100%
1 yılı geçti
  #5  
Okunmamış 12 Ağustos 2017, 23:52
MehmetYagmurlu Adlı Üyenin Avatarı
Kişiye Özel Ürünler
 
Üyelik Tarihi: 07 Aralık 2016
Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: E-Ticaret
Konum: Gaziantep
Ad, Soyad: Me... Ya...
Mesajlar: 45
Beğeniler: 9 / 9
Ticaret: 3, 100%
bir ara fuat avninin bilgi merkezi olduğu söyleniyordu

Alıntı:
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) adına faaliyette bulunduğu gerekçesiyle kayyum atanan İsim Tescil İnternet Teknolojileri AŞ'nin Üsküdar'daki merkezinde örgüte "himmet" adı altında finansal destek sağlamak için bir araya geldiği iddia edilen şüphelilere yönelik fezleke hazırlandı. Fezlekede Fuatavni adlı Twitter hesabını kullananlara nasıl bilgi akışı sağlandığı da deşifre edildi.


SUÇLAMALAR NE?

Fezlekede, aralarında örgütün üst düzey yöneticisi ve finansörü olduğu öne sürülen Abdullah Büyük ile imam nikahlı eşi Gülşen Kaya, Ercan Babacan, Murat Büyük, Hikmet Çelik gibi isimlerin de bulunduğu 18'i tutuklu, 5'i firari olan 32 şüpheli hakkında, "terör örgütü FETÖ/PDY yöneticisi ve üyesi olma", "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamama", "terör örgütü propagandası yapmak", "silahlı terör örgütüne üye olma" gibi suçlardan dava açılması isteniyor.

Fezlekede, Üsküdar Bulgurlu Mahallesi Sevili Sokağı'nda bulunan İsim Tescil İnternet Teknolojileri AŞ'ye 1 Eylül 2015 tarihinde düzenlenen operasyonda, örgütün mütevelli heyetlerinden birisinin himmet toplantısı yaparken suçüstü yakalandığı anlatıldı.

Abdullah Büyük'ün başkanlığında İsim Tescil şirketinde her hafta salı ve çarşamba günleri toplanan bu mütevelli heyetinin, örgüte finansal kaynak sağlamak için Zaman, Bugün ve Meydan gazete aboneliği, himmet parası, öğrenci bursları, kurban paraları adları altında toplanacak paraların organizasyonunu yaptığı belirtilen fezlekede, bunun ise polis baskını sırasında yırtılan ve üzerindeki yazıların Salih Kıvrak'a ait olduğu kriminal raporuyla tespit edilen belgeden de anlaşıldığı vurgulandı.

"DEPOLANAN VERİLER ÖRGÜTÜN AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA KULLANILIYOR"

Fezlekede, FETÖ/PDY örgütünün ülke çapında yapılanmasında ve ülkenin stratejik kurum ve kuruluşlarına sızmada kullandığı en etkili yöntemin bilgi olduğu belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Dünyada hakim bir gerçek vardır ki 'bilgi güç demektir.' Bu açıdan ele alındığında İsim Tescil firmasının 2016 yılı itibarıyla kayıt ettirdiği alan adı sayısı yaklaşık 600 bini bulmaktadır. Bu durumda firmanın 600 bin web sitesinin sahibi ve yöneticilerine, özelikle de kamu kurum ve kuruluşlarına ait iletişim, kimlik, banka hesap bilgileri ve ayrıca web sitelerinin trafik bilgileri gibi verilere sahip olduğu anlaşılmaktadır. Hatta hizmet verdikleri başta kamu kurumları ve belediyelerin mail akışını da izleme ve dolayısıyla da onları arşivleyerek örgüt adına, örgütün talimatları ve menfaatleri doğrultusunda kullanmaktadır. Günümüzde tüm veri akışları, yazışmalar ve haberleşmeler bilişim ağı üzerinden yapıldığı düşünüldüğünde bu firmanın örgüt açısından ne kadar önemli ve değerli olduğu, dolayısıyla da böyle bir şirketi emanet edecekleri kişinin de çok önemli ve güvenilir birisi olacağı anlaşılacaktır."

"BU BİLGİ VE VERİLER FUAT AVNİ'YE ULAŞTIRILARAK ALGI OPERASYONLARINDA ÇOK RAHAT KULLANILABİLMEKTE"

Firmanın gerek yurt içi gerek yurtdışında sahip olduğu sunucular ve vermiş olduğu sunucu hizmeti göz önüne alındığında bireysel ve kurumsal olmak üzere sahip olduğu sunucularda depolanan verilere erişim imkanın olabilmesinin de örgüt içinde İsim Tescil'in önemini bir kat artırdığı vurgulanan fezlekede, "Örgütün ilgisini çeken durum zaten verilerin depolanmasıdır. Çünkü depolanan veriler örgütün amaçları ve hedefleri doğrultusunda kullanılmaktadır. Mesela emniyete hosting hizmeti verdiğinde emniyet içerisinde yapılacak operasyon e-mail yoluyla ilgililere bildirildiğinde firmanın, firma çalışanlarının ve daha önemlisi de firmada çalışır gibi gösterilen örgütün sözde imamlarının haberi olmaktadır. Bu bilgi ve veriler kamuoyunda Fuat Avni olarak bilinen kişi ya da birime ulaştırılarak algı operasyonlarında çok rahat kullanılabilmektedir. Bu olay diğer kamu kurum ve kuruluşları için de geçerlidir" bilgisi verildi.

"İSİM TESCİL FİRMASI ÇOK STRATEJİK BİR ÖNEME SAHİP"

Fezlekede, özel sektörde ise kuruluş ya da kişilerin şahsi bilgileri temin edilerek ya onlardan himmet almak için ya da başka işlerini kolayca yaptırmak için şantaj amaçlı kullanıldığı belirtilerek, "Yine alan adı ve web sitesine ait dosyaların barındırılması için gerekli sunucu hizmetini İsim Tescil firmasından alan bir belediyenin online işlem verileri, e-posta trafik verilerine ulaşmak için İsim Tescil firması çok stratejik bir öneme sahiptir. Sunulan hizmetin fiziksel olarak karşılığının bulunmaması, hizmetin bulut teknolojisinde sunuluyor olması, sunucuların yurt dışında barındırılıyor olması nedeni ile FETÖ/PDY örgütünün kolay para aklama noktalarından biri haline getirmektedir" ifadelerine yer verildi. (AA)
kaynak : http://www.mynet.com/haber/guncel/fu...oldu-3045075-1
  #6  
Okunmamış 13 Ağustos 2017, 00:47
Avatar Seçilmemiş
 
Üyelik Tarihi: 05 Ağustos 2013
Cinsiyet: Erkek
Meslek: sevkiyat
Konum: Aydın
Ad, Soyad: Me... ön...
Mesajlar: 224
Beğeniler: 32 / 123
Ticaret: 4, 100%
isim tescilde domainim var bi sıkıntı çıkarmı ?
  #7  
Okunmamış 13 Ağustos 2017, 00:53
bekirbulut Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 03 Mayıs 2014
Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Konum: Yozgat
Ad, Soyad: Be... Bu...
Mesajlar: 1.110
Beğeniler: 528 / 220
Ticaret: 3, 100%
Lejyoner Yok hocam, bir şey olmaz.
Lejyoner bunu beğendi.
  #8  
Okunmamış 13 Ağustos 2017, 01:31
maxlpol Adlı Üyenin Avatarı
Sosyal Medya
 
Üyelik Tarihi: 09 Aralık 2013
Cinsiyet: Erkek
Meslek: bilişim
Ad, Soyad: Ka... Me...
Mesajlar: 368
Beğeniler: 68 / 28
Ticaret: 6, 100%
Bende ilk başlarda sorun çıkar diye tahmin etmiştim. Arayıp teyit ettim kayyum mu atandı diye, evet ancak herhangi bir aksaklık çıkmayacak dendi. Halende kullanmaktayım sorun yok.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle


Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Konu Dışı


Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz: Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti yükleme yetkiniz: Yok
Mesajınızı değiştirme yetkiniz: Yok

BB code: Açık
İfadeler: Açık
[IMG] Kodları: Açık
HTML kodu: Kapalı
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:27.