wmaraci reklam

Kader mi? Tesadüf Mü?

16 Mesajlar 1.826 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

alicangrafik alicangrafik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 122 / 100
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar aklıma takılan soruların cevabını tek başına bulamadığım için bu konuyu sizlere açmak istiyorum. Öncelikle ''tesadüf'' ve ''kader'' kavramlarına %50 oranında inanan biriyim. Konumuza dönecek olursak yaklaşık 8 ay önce pek güncel olmayan bir uygulamada biriyle tanıştım. Konuşmaya başladık. Şehirlerimiz uzak olmasına rağmen yanına gittim ve şehrinde sırf onun yanında kalabilmek için işe girip çalışmaya başladım. Onu bana beni ona çeken şeyler benzerliklerimiz, ikimizde aynı gün, aynı ay, aynı yıl ve inanır mısınız bilmiyorum ama aynı saatte doğmuşuz. (Bizzat kimliğine baktım.) Ortak özelliklerimiz, siyasi görüşümüz, hastalıklarımız, yaşanmışlıklarımız neredeyse bir birimizin aynısı. Hatta mesleklerimiz bile. Böyle bir şeye hiç ihtimal vermezdim ama, işimi gücümü bırakıp onun şehrine gidip yanında kalmayı istemem ve bundan dolayı önüme çıkan bütün engelleri rahatlıkla aşmam. Hayatıma girdiği günden beri çoğu sorunumu, derdimi üzerimden atmam. Hiç unutamayacağım acıları bile bana unutturması. Ve onu bir anda sevdiğimi hissetmeye başlamam. Sizce kader mi? Tesadüf mü?
Talip68

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

theroll theroll Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 32 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam yanlis anlamayin ne kader ne tesaduf bence dolandirici olmasin isin şakasi ilk defa boyle bir muhabbete denk geliyorum size tavsiye vermek haddime degil ama elin kizi hicbir zaman guven olmaz
cihatnet nuti byturk05

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 122 / 100
  • Ticaret 3, (%100)
theroll Hocam düşüncenizi anlıyorum, ama birlikte çok zamanımız geçti, ailesini v.s her şeyini biliyorum. ************** olma ihtimali yok. İlk başlarda bende inanmıyordum bazı şeylere ama şu an inanın hakkında her şeyi biliyorum.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Olumsuz yorumlara takılma, hayat senin, iyisinide kötüsünüde yaşayacak olan sensin. Tesadüflere inanirim ben, senin ki güzel bir tesadüf, hayatına renk gelmiş belli oluyor yazdıklarından. Ama bende senin gibi internetten tanıştım birisiyle düzenimi bırakıp gittim yanına işe girdim o şehirde yaşadım 1.5 yıl sonuç? Bitti. Bense hala aynı şehirdeyim yaklaşık 4 yıl oldu. Çok bağlanma, bittiğinde en çok biten sen olursun.
GoMaster emirersoy alicangrafik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 122 / 100
  • Ticaret 3, (%100)
İlkay Sizin adınıza üzüldüm hocam. Tavsiyenizi dikkate alacağım. Umarım sizin için her şey daha güzel olur.

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siz bu tür şeylerin üzerine ne kadar çok manevi anlamlar yüklerseniz yani kısaca neye inanmak isterseniz o olur.

Doğum yılı ayı falan aynı diyorsunuz mesela. Belki de ebeveynleri, kimliğini geç çıkarttı. Ki bu oldukça fazla rastlanabilen bir durumdur.

Eğer öyle bir durum varsa inanılmaz tesadüf dediğiniz şeylerin de pek önemi kalmıyor.
alicangrafik

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

Drozturk Drozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 111 / 117
  • Ticaret 28, (%100)
Herşey kader önemli olan kader cizgimizdeki hallerimiz niyetlerimizi şekillendirmek.hayatı bir amaç uğruna ve bu amaç doğrultusunda niyetlerimizi tüm davranışımızı allah yolunda sarf etmek.
Önümüze bir takım fırsatlar çıkar zaman cizelgemizde bu fırsatları degerlendirmek bizlerin kararına bağlıdır.kaderde bu fırsatlar kişiye yön verir.kaderi allahtan başka kimse belirleyemez.
Her ne olursa olsun allah'tan gelen herşeye razı olmamız gerekmektedir.hayatımız imtihan kimi zaman daha ağır günler bizi bekler iken kimi zaman daha güzel günler bizi beklemekte
Diye düşünüyorum
alicangrafik

kişi bu mesajı beğendi.

Ankanew Ankanew Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek O artık Bir işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 59 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam kimlik değiştirme tarihi sizin tanışmanızdan sonra ise bir **************lık olayı olabilir.
Ancak kimliği sizi tanımadan önce değiştirmişse veya değiştirmemişse tesadüf olabilir kimbilir kaderiniz bile böyle yazılmış olabilir.

useranonimm useranonimm Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Editör
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 276 / 118
  • Ticaret 47, (%100)
Bir gün şansım dersin bir gün arkasından lanet edersin hocam çabuk karar vermeyin böyle şeylere..

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Herkes **************yı yapıştırmış 😀 Aldırma hocam sen :) Kader bu kader

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al