wmaraci reklam

Kilo verme tecrübelerinizi alabilir miyim ?

38 Mesajlar 5.052 Okunma
wmaraci reklam

reaels reaels WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
Arkadaşlar , askerde 30 kilo verdim . Ama dönüşünde 13 15 kilo aldım :) Acilen 98 kilodan 80-85 hattına inemem lazım . Sebebi ise Uzmanlık düşüncemden dolayı.
Sizlerden ricam, cidden düzenli sporun dışında başka öneriniz var mı ? Çünkü ciddi bir spor programına başladım. Vücutta oluşan kilolar bazen hızla eriyip geri gelebiliyor zira 116ları görmüştüm .

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Benim de bir zamanlar kilo sorunum vardı, özel bir hastahanenin diyetisyenine gittim bana 6 sayfalık bir beslenme ve yaşam bilgileri yer alan dosya vermişti. Kişiden kişiye değişen durumlar söz konusu olduğu için buradan size her ne kadar şunu yapmayın, bunu yapın desek de yararlı olur mu bilinmez. En iyi yöntem uzman diyetisyen desteği ile sağlıklı kilo vermek olacak.

Burada alabileceğiniz tavsiyeler şunlar olur; Un, Şeker, Tuz'dan uzak durun. Spor yapın akşam saat 18.00'den sonra yemek yemeyin, yatarken tarçınlı süt, sabah uyandığınızda ılık limonlu su için v.s derler.

Ayrıca askerlik dönemlerini hatırla, düzenli yemek ve düzenli spor 30 kilo verdirmiş ise size aynı olayı tekrarlayabilirsiniz.
reaels Being

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Az az sık sık yemek, 3 beyazdan uzak durmak, düzenli spor, SU SU SU. Elinizde şişeyle gezmeniz faydanıza.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Bilgisayar başında çalışan biri olarak kilo benimde problemimdi. 95 kg idim 3 ayda 82 ye falan düştüm. Nasıl yaptım bunu öyle akşam saatinde yemek yemeyerek falan değil :) Hatta spordan akşam 10 gibi geliyordum geldiğimde haşlanmış tavuk / ton balığı , salata ve yoğurt yiyordum bazen de meyve.
Haftanın 4 günü cumartesi pazar salı perşembe spor yapıyordum. Sabahları tam kahvaltı olmasa bile mutlaka atıştırıyordum. Öğlenleri fast food yemiyordum. Ekmek vb. karbonhidratlı yiyeceklerden , cips , gazoz vs. uzak durdum. Haftada 1 gün fast food yedim (lahmacun ,hamburger vs) :) Tatlı ve çikolata pek sevmediğim için problem olmadı.

wmaraci
wmaraci

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)
Karbonhidrat degil. proteın agırlıklı beslenmeyi tercih etmelisin. Hafta da bir karbonhıdrat alabılırsın ama diger günler full protein. Her gun 2 adet 320 gram ton balıgı ye mesela, 75 gram protein var içinde..bir yandan kilo verırken aldıgın proteınler kaslarının sıkılaşmasını saglayarak kas sarkmalarının önüne geçer. Proteınler vücudun yapı tasıdır ve kilo basına gunluk 1.2 gram proteın alınmalıdır.

Proteini yanlızca balık tan alıcaksın, kalkıpta proteın ihtiyacın için kırmızı et yada tavuk tüketme sakın. o tür et ürünlerinde protein den çok karbonhidrat bulunur.

Beyaz pirinç ten uzak durucaksın, pirinç te bulunan bir madde kilo alımını yukseltmekte, esmer pirinç tüketebilirsin sorun yok..

Her sabah kahvaltı sonrası ise bir tablet vitamin ve multi vitamin etkili aynı zamnda ginsang formullu pharmaton alıcaksın, spor ve protein agırlıklı beslendigin için diger besinlerden alamadıgın vitamin ve mineralleri alarak gün içi vücut direncini maksimun seviyeye çıkarmalısın..

Öyle bolca su iç yada hareket et gibi eskiden kalmış klişe yöntemlerden vazgeç. ( bol su tüketimi mide yi şişirdigi gibi besin tüketimini zorlaştırır, elden ayaktan düşersin) Düzenli spor ve full proteın agırlıklı beslenme en kralıdır. Anatomi bilgisi olan bu saydıklarıma tam puan verir.

Bolsanslar

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler tek tek okudum , 1 haftada 98 kilodan 95 kiloya geldim .
Kaldı 15 Kilo. Ekmeği kestim sayılmaz ama 1 dilime kadar düştüm.
Az az da olsa şeker tüketimi indirdim diyebilirim. Ama çay ve içine 2 şekerden vazgeçemiyorum...
Ama her şeyi yavaş yavaş oturtacağıma eminim.
Askerde o ciddi kiloları vermememin sebebi stres ve eğitimdi :) şükür ki stressiz bir hayat ve eğitimsizim :p Ama spor olarak ciddi bir çalışmam var diyebilirim.
Yarın tüm günde kaç KM Yaptığımı hesaplayacağım . bu kiloları vererek amacıma ulaşmam benim için çok iyi olacak . Allah herkesin gönlüne göre versin.

Benden de tek bir tavsiye , kesinlikle ve kesinlikle yediklerinizin içeriğini bilin. ayrıca kaç kalori bilin. zira bunlar çok caydırıcı oluyor. İyi forumlar ...

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Hayatım boyunca hiç kilolu olmadım, bu konularda tecrübesizim ancak size şöyle bir tavsiye verebilirim; eğer imkanınız varsa bir koşu bandı alın, eğer yoksa sorun değil. Sabah kalktığınızda hiç bir şey yemeden, biraz su içtikten sonra koşu bandında veya sizi yoracak, yağlanırızı eritecek her hangi bir alete veya aktiviteye başlayın. Sabah kalktığınızda vücudunuzda enerji,karbonhidrat v.b olmadığından (bu konuda pek emin değilim, bir videoda görmüştüm.) yaptığınız bu aktiviteler direkt olarak sizin yağlarınızı yakacak.
reaels

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

alperenyld alperenyld Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1302
  • Beğeniler 331 / 227
  • Ticaret 34, (%97)
Kilo vermek değilde kilo almam lazım :)
reaels

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
İşim gereği sürekli yürüyüş ve ağırlıklar mevcut. resmen göğüs çalışıyorum diyebilirim. herkese yorumları için teşekkürler .
alperenyld kesinlikle tavuk makarna yoğurt ile güzelce şişebilirsin :)
alperenyld

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Kilo vermenin formülü basittir. Yediğin yaktığından az olmalıdır. Bu kadar basit. Yediklerinizi takip edin, her türlü kilo verirsiniz.
reaels

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al