wmaraci reklam

10.000$ aldım!

19 Mesajlar 1.935 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)
Bir kaç haftadır takipte olduğum Amerikan Doları'nın (USD) durmak bilmeyen yükselişine ve tabii yurtdışında okuyacağım için Türk Lirasımın Dolar karşısında erimemesi ve daha da fazla Türk Lirası ödememek adına bugün eğitim masrafım olan 8.650$ ve + 1350$ almış bulunmaktayım. Düşsün veya çıksın, döviz al-sat umrumda değil ama umarım ülkem adına düşer. Çünkü pek çok şeyi yurtdışından ithal ediyoruz malesef.

İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum. Çevremdekiler düşman kesilecek neredeyse sanki vatana ihanet etmişiz gibi muamele yapıyorlar. Ne gereksiz çevrem varmış diye dövünüp duruyorum. Yazık.

Düzenleme: Google'da şuan 5.77TL olarak gözüküyor ancak bir kamu bankasından 5.94 oranından aldım.

wmaraci
reklam

iguanabey iguanabey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
Eğitiminiz için sonuçta kimse birşey diyememeli. Keşke onlar da parasını buna harcasalardı..
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

iguanabey adlı üyeden alıntı

Eğitiminiz için sonuçta kimse birşey diyememeli. Keşke onlar da parasını buna harcasalardı..

Yurtiçine okul yokmuymuş vs. bi ton laf söylüyorlar eve kapattım kendimi sıkıntıdan moralim bozuk hocam anlamıyolar iste

WMSupport WMSupport Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Wordpress & SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 25 / 157
  • Ticaret 26, (%92)
Güzel kardeşim güzel bir hareket olmuş senin adına sevindim.
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

WMSupport adlı üyeden alıntı

Güzel kardeşim güzel bir hareket olmuş senin adına sevindim.

Sağolun hocam

hafselkarayel hafselkarayel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
Dolar almak niye vatana ihanet olsun ki. Gayet normal bir durum. Sizin cebinizde 5 kuruş para olmasa, ay sonunu getiremeseniz o size vatan haini gibi davrananlar çıkarıp para verecekler mi? Yada devlet?
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Ülkede okul mu yokmuymuş :D :D 650 Euro kurs ile geleceğim değişebilecekken kurdan dolayı alamıyorum eğitimi. Bir de ülkede okul mu yok diyorlar ha :D
RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel bir hareket. Dolar yükselirse eğitim parası için daha fazla TL ödemeniz gerekirdi.

Dolar aldığı için vatan haini ilan edenlere bakma sen. Kuş kadar beyinleriyle, incir çekirdeği kadar zekalarıyla, otlayan koyunlar gibi sürü psikolojisiyle hareket edenlerdir onlar. Onlarda toplasan daha fazla döviz vardır.
RADEMON Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

Ülkede okul mu yokmuymuş :D :D 650 Euro kurs ile geleceğim değişebilecekken kurdan dolayı alamıyorum eğitimi. Bir de ülkede okul mu yok diyorlar ha :D

Hocam Almanca sorun olmasa bende Almanya'yı düşünüyordum tabii bahsettiğiniz Almanya ise. 450-600€ dönem harcı varmış ve bu para yol parası olarak bize geri dönüyormuş. Verdikleri yolcu kartına benzer bir kartla tren, otobüs, metro gibi ulaşımlardan 6 ay boyunca ücretsiz yararlanabiliyormuşuz. Bizim ülkemizde öğrenciye 25 kuruş indirim yapıyorlar. Yurt ücreti neyse de kyk burs/kredi durumu çok adilsizce. Adam kızına burs almak için evini babasının üzerine yapmış Facebook'taki KYK YURT/BURS grubunda okudum şok oldum ya. Daha neler var da işte anlatmaya ne zaman yeter ne hâl.

hafselkarayel adlı üyeden alıntı

Dolar almak niye vatana ihanet olsun ki. Gayet normal bir durum. Sizin cebinizde 5 kuruş para olmasa, ay sonunu getiremeseniz o size vatan haini gibi davrananlar çıkarıp para verecekler mi? Yada devlet?

Haklısınız hocam dediğim gibi etkilenmemek adına konuşmuyorum artık. Bir kişiye söyledik sadece bunu maşallah tüm akrabalara yayılmış afedersiniz aptal aptal tavsiyelerde bulunuyorlar...
CezaLet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Güzel bir hareket. Dolar yükselirse eğitim parası için daha fazla TL ödemeniz gerekirdi.

Dolar aldığı için vatan haini ilan edenlere bakma sen. Kuş kadar beyinleriyle, incir çekirdeği kadar zekalarıyla, otlayan koyunlar gibi sürü psikolojisiyle hareket edenlerdir onlar. Onlarda toplasan daha fazla döviz vardır.

Sağolun hocam. Ben de o yönden bakıyorum. Yurtdışında okuyacağım kesinleştikten sonra 19 Şubat'tan beri kuru takip ediyorum. Düşmesini bekledim ama yok. 5.24'tü en son hatırladığım. Şuan 5.77. Bir Aydaki değişim +0.53TL. Bunu binlere vurunca hatrı sayılır meblâ çıkıyor. Neden ailemi daha fazla zora sokayim ki...

Teşekkürler görüşleriniz için
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al