wmaraci reklam

kütahya hava er eğitim tugay komutanlığı

16 Mesajlar 7.943 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

PNR PNR Makinist Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 120 / 126
  • Ticaret 11, (%100)
Değerli forum sakinleri abilerim, kardeşlerim ve ablalarım dün itibariyle askerliğim belli olmuş ve kütahya'ya yolum gözükmüştür. Kütahya da askerliğimi yapmış Abilerim var ise birlik hakkında bilgilendirir mi? :)

EĞT. MERKEZİ : HV.ER EĞT.TUG.K.LIĞI/KÜTAHYA
MUV. ÖZELLİĞİ : KIRIM KURTARMA YARDIMCISI
SINIFI : UÇAK BAKIM
HİZMET ŞEKLİ : ER

wmaraci
reklam

ismetsahan ismetsahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 70 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Babam orada uzman çavuşluk yaptı gayet güzel bir yerdi sorun olacağını zannetmiyorum zaten havacı olman başlı başına güzellik güle güle gidesin gelesin inşAllah

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Acemiliği bende orada yaptım 3. Bölükte, eğer çavuş adayı değilsen 1 ay sonra dağıtım iznine çıkarsın. Çavuş adayıysan 3 ay sonra. Acemilik bittikten sonra orada kalma ihtimalin de var.
Ilk gün çok bunalacaksın koca tugay aç susuz evrak işleriyle uğraşacaksın tıraş olup gelsende tekrar tras edecekler sac stilin bize uygun değil diye. Kamuflajlar iki üç beden büyük gelecek botlarını al kardesim seklinde değil kafana firlatacaklar yakala diye. Botlarin bagciklarini baglayamadan toplu halde koguslara yurutecekler birbirinizin bagciklarina basip duseceksiniz bir iki kere.
Onun dışında tum parana el konulacak sana bir bankamatik karti verilecek harcamalarini onun uzerinden yapacaksın. Tugayda internet cafe var. Varligini sen acemiliginin bitmesine yakin öğreneceksin egitimlerinde basarisiz olursan yemin törenine katilamazsin. Yemin etmis sayarlar yinede ailen bu torene katilacaksa kendini egitime ver kepinin önünü cilali ibo gibi eğip bukemezsin. Onbasilar orada komutanin. Bol bol çök kalk yaptirirlar. Birde askerin el kitapçığı var çeklist derler onu nizami oturuş seklinde eberletirler denetlemeye kadar.
Yemekleri taseron firma hazirliyor cok guzeldir.
Kutahya sicagi sicak sogugu soguk bir yer. Yuzun kararacak bi haftada 😄
Havacilarin egitimi tamamen gösteriş uzerine topuk vurma pence at kurali vad cunku biz kartalmışız 😄
Ilk ogrenecegin mars buyuk ihtimalle "Kutahyaya geldim her taraf tastan, nizamiyeye girdim kesildi saclar..." olacak.
1 aylik yaparsan çarşı görmezsin. Görürsen sevgi yolu mu ne varmis ben cikmadim bilmiyorum.
Egitim alanindan gorunen paralel iki tepecik var uzaktan popoyu andirdigindan g*t dağı derler. Ve o g*t dagina çoook selam durup künye okursun.
Baska merak ettigin bisey varsa sor kardesim.
Ucube

kişi bu mesajı beğendi.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
@Okan_IŞIK orda yapmış kadar olduk sayende. Gülle güle git gülle güle gel kardeşim
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 120 / 126
  • Ticaret 11, (%100)

Okan_IŞIK adlı üyeden alıntı

Acemiliği bende orada yaptım 3. Bölükte, eğer çavuş adayı değilsen 1 ay sonra dağıtım iznine çıkarsın. Çavuş adayıysan 3 ay sonra. Acemilik bittikten sonra orada kalma ihtimalin de var.
Ilk gün çok bunalacaksın koca tugay aç susuz evrak işleriyle uğraşacaksın tıraş olup gelsende tekrar tras edecekler sac stilin bize uygun değil diye. Kamuflajlar iki üç beden büyük gelecek botlarını al kardesim seklinde değil kafana firlatacaklar yakala diye. Botlarin bagciklarini baglayamadan toplu halde koguslara yurutecekler birbirinizin bagciklarina basip duseceksiniz bir iki kere.
Onun dışında tum parana el konulacak sana bir bankamatik karti verilecek harcamalarini onun uzerinden yapacaksın. Tugayda internet cafe var. Varligini sen acemiliginin bitmesine yakin öğreneceksin egitimlerinde basarisiz olursan yemin törenine katilamazsin. Yemin etmis sayarlar yinede ailen bu torene katilacaksa kendini egitime ver kepinin önünü cilali ibo gibi eğip bukemezsin. Onbasilar orada komutanin. Bol bol çök kalk yaptirirlar. Birde askerin el kitapçığı var çeklist derler onu nizami oturuş seklinde eberletirler denetlemeye kadar.
Kutahya sicagi sicak sogugu soguk bir yer. Yuzun kararacak bi haftada ��
Havacilarin egitimi tamamen gösteriş uzerine topuk vurma pence at kurali vad cunku biz kartalmışız ��
Ilk ogrenecegin mars buyuk ihtimalle "Kutahyaya geldim her taraf tastan, nizamiyeye girdim kesildi saclar..." olacak.
1 aylik yaparsan çarşı görmezsin. Görürsen sevgi yolu mu ne varmis ben cikmadim bilmiyorum.
Egitim alanindan gorunen paralel iki tepecik var uzaktan popoyu andirdigindan g*t dağı derler. Ve o g*t dagina çoook selam durup künye okursun.

Abiiii :D eyvallah çok saolsın abi valla içimi aydınlattın hayırlısıyla gidip geleyim. bir şeyi merak ettim abi usta birliğin neresi çıktı?

ismetsahan adlı üyeden alıntı

Babam orada uzman çavuşluk yaptı gayet güzel bir yerdi sorun olacağını zannetmiyorum zaten havacı olman başlı başına güzellik güle güle gidesin gelesin inşAllah

Çok sağolasın hocam teşekkür ederim :)

cthax adlı üyeden alıntı

@Okan_IŞIK orda yapmış kadar olduk sayende. Gülle güle git gülle güle gel kardeşim

:D , sağolasın abi teşekkür ederim :)

• Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
@PNR Mersin Anamur Özel Eğitim Merkez Komutanligi cikti bana plajda askerlik yaptım. T-Short ve Short giydik ve terlik. Kamuflaji sadece nobette giydik. Komutanlarin esleri tatile gelirdi emekli pasalar vs. Komutanim yoktu efendim cekiyorduk.
Diger devrelerime de guzel yerler cikti. Mesala Erzurum Hava Meyd. Komutanlığı orası da tatil bolgesi bol bol kayakçı rutbeli görürsün.

Bisey daha eklemek istiyorum sülüste yazan Uçak Bakım kısmına aldanma, YAMAHA denen bir sey var yabanci madde hasari, havalanina 20 kisi 3 er metre araliklarla dizilir pisti komple yürür princ tanesi kadar taslari toplarsiniz. Neymis efendim princ tanesi kadar tas f16 nin trubunune girer hasar verirmis... Bi kac gun sonra gercekten toplayacak tas bulamazsin vakiy gecsin diye cebindekileri atar tekrar toplarsin 😀

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)

Acemiliği bende orada yaptım 3. Bölükte, eğer çavuş adayı değilsen 1 ay sonra dağıtım iznine çıkarsın. Çavuş adayıysan 3 ay sonra...

Hocam askere gitmedim ama gitmis kadar oldum :D
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Havacilarin egitimi tamamen gösteriş uzerine topuk vurma pence at kurali vad cunku biz kartalmışız 😄

Tüm parana el konulacak derken? Bankamatik kartı verilcekse oraya yatırılır olmuyor mu? Girişte boyun cüzdanıyla girsek komple alıcaklar mı cüzdanı?

• Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
suskun009 doğru anlamışsın yanliş ifade etmiş olabilirim. Hırsızlık vakaları çok oldugundan para karta aktarılıyor. Bu süreç 1 haftayı bulabildiğinden. Yemek seçen biriyseniz kantinden yiyemiyorsunuz. Bu yüzden el konuyor tabiri kullandım yanlış anlaşılmasın para sizin para yine 😄
Benim donemimde ordu oyak ile kendi bankasiyla çalışıyordu. Sonra bir ara oyak kapaninca akbanka döndüler.
Bana sigara iciyo musun diye sormuslardi evet deyince kart gelene kadar bir haftalik sigara parasi verdiler kendi paramdan nakit 3.5×7 o kadar yani.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 120 / 126
  • Ticaret 11, (%100)

Okan Abiii :D Bu konuya ben açalı sen mesaj atalı tam tamına 207 gün oldu en çok senin yoruma takılmıştım. Abi askerlik valla yani güzel ama valla bedelli beklerdim böyle olucağını bilsem neyse ki yarıladık be abi :D şans eseri ise senin dediğin branşa düştük uçak bakım eri pistte taş toplatıyolar taş olursa, temizlediğim tuvaletlerin sayısını ben bile bilmiyorum Allaha şükür alt devrem geldide bitti. çok psikolojik tribe girdim ama olsun güzel be abi atlatılıyor bunu da buraya yazmak istedim bittiğinde gelip okurum :D

BKZ : https://i.hizliresim.com/LlDGV1.jpg :)
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al