wmaraci reklam

Linea 2015 POP Hoparlör Boyutları ve Önerileriniz

8 Mesajlar 20.585 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar,

Fiat Linea 2015 Pop model araca sahibim ancak boş olduğundan arka kapılarda hoparlör yok. Öndeki hoparlörler de çok tatmin edici değil ( belki teyp yüzünden de tatmin etmiyor olabilir tabi, orj eski göğüs teyp var )

Şimdi baya araştırdım, hoparlörleri kç cm olduğnu bulamadım nasıl anlarız? Bulunduğum yer küçük bir yer, taktırmak için 130km yol yapmam gerekiyor. Ben internetten sipariş edeyim, sadece taktırmaya gideyim diyorum ama uygun hoparlör bulmakta zorlanıyorum.

Bu konuda bilgisi olan varsa hem hoparlör cm bilgisi ( her kapı için ) hem de marka vesaire önerisi olan varsa çok sevinirim :)

iyi forumlar!

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr
wmaraci
reklam

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam benim bildiğime göre cm'li olmuyor. Direk kapı hoparlörü olarak getireceksiniz.

• Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

Hocam benim bildiğime göre cm'li olmuyor. Direk kapı hoparlörü olarak getireceksiniz.

hocam kapı hoparlörü de bildiğiniz oval hoparlör. boyutları oluyor kapıdaki yuvaya göre. ( bu da marka modele göre değişiyor işte )

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
2012 Punto Evo kullanıyorum şuanda, benim araç full olduğu için midir nedir bilmiyorum ama arka kapılarda hoparlör vardı.

Tüm tesisatı yeniledim geçen ay, yanlış hatırlamıyorsam arkalara 13cm kullandılar.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

2012 Punto Evo kullanıyorum şuanda, benim araç full olduğu için midir nedir bilmiyorum ama arka kapılarda hoparlör vardı.

Tüm tesisatı yeniledim geçen ay, yanlış hatırlamıyorsam arkalara 13cm kullandılar.

hocam öncelikle yanıtınız için sağolun. ben de genelde 13 diye okuyorum heryerde, ama 16 diyenler de var. normal bi elektrikci/teypciye gittiğinizde hoparlör fiyatını şişiriyor baya diye internetten adamakıllı bişeyi normal fiyatına alayım gidip taktırayım diyorum. bu sebeple de net bilgi lazım işte bana da..

bu arada, boş model olsa da hoparlör dediğin şeyin olması gerekiyor aslında da fiat olunca söz konusu..

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

WWT adlı üyeden alıntı

hocam öncelikle yanıtınız için sağolun. ben de genelde 13 diye okuyorum heryerde, ama 16 diyenler de var. normal bi elektrikci/teypciye gittiğinizde hoparlör fiyatını şişiriyor baya diye internetten adamakıllı bişeyi normal fiyatına alayım gidip taktırayım diyorum. bu sebeple de net bilgi lazım işte bana da..

bu arada, boş model olsa da hoparlör dediğin şeyin olması gerekiyor aslında da fiat olunca söz konusu..

Bende öyle yüksek ses meraklısı falan değilim aslında ama sen de kullanıyorsun en iyi sen bilirsin, orjinal hoparlörleri ile belli bi ses seviyesinden sonra müzik ne kadar kaliteli olursa olsun cızırtı yapıyor. Buna sinir olduğum için hepsini değiştirdim.

Eğer elinden geliyorsa, araca zarar vermem diyorsan Fiatların panzotları çok kolay sökülüyor, alttan ve yandan 4 vida tutuyor sadece, çıkartarak kendin de ölçebilirsin.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Bende öyle yüksek ses meraklısı falan değilim aslında ama sen de kullanıyorsun en iyi sen bilirsin, orjinal hoparlörleri ile belli bi ses seviyesinden sonra müzik ne kadar kaliteli olursa olsun cızırtı yapıyor. Buna sinir olduğum için hepsini değiştirdim.

Eğer elinden geliyorsa, araca zarar vermem diyorsan Fiatların panzotları çok kolay sökülüyor, alttan ve yandan 4 vida tutuyor sadece, çıkartarak kendin de ölçebilirsin.

elimden gelir normalde hocam da, döşemenin orda çıkartmak için kırmak şart olan tutucu gibi bişeyler varmış, döşemeyi çıkartınca onlar kırılacak ve yenileri takılıp öyle montajlanacakmış falan diye duydum.

böyle bir şey olmasa bile, riske atmak istemiyorum açıkcası..

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Konu biraz eskimiş ama bende yaşadığım deneyimden bir kaç kelam edeyim. Bende de şuan 2015 model Linea var. Hoparlörleri değiştirmek istedim ve arkada hoparlör yok malum. Kapılar çok kolay sökülüyor. Biraz dikkat ederseniz hiç zarar vermezsiniz. 4 tane vida tutuyor yerleri de internette bolca gösterilmiş. Ön kapılara 17 CM'lik Pioneer hoparlör aldım ama 16 CM'lik için de monte edilebiliyordu. Aslında ön kapılar 16 CM. Arka kapılar ise 13 CM. Ama arka kapıda tesisat olmadığı için sanayide tesisat çektirmek zorunda kaldım. Aracın orjinal ön kapı hoparlörünü çıkartmak kolay değil. Normal vida ile tutturmamışlar. Orjinal hoparlörleri tutan vida gibi şeyleri çekiçle vurarak kırmanız lazım. Aksi takdirde çıkmıyorlar. En azından bendeki araçda o şekildeydi. Sonrasında vida için yer açmanız lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al