wmaraci reklam

Makale alım satım projesi olsa ne düşünürsünüz ?

7 Mesajlar 760 Okunma
wmaraci reklam

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba arkadaşlar ..
Biliyorsunuz aklımdaki ilk projemi yayına aldım, istatistikler ve gelişmeler çok iyi gidiyor hep birlikte büyüyüp gelişiyoruz bu projemden sonra aklıma gelen 2. projeyi başlatmayı düşünüyorum.

Makale yazarlarının ve alıcıların buluştuğu güvenilir bir platform kursam istekleriniz ve düşünceleriniz ne olurdu ?

Mantık ve çalışma algoritmasını maddeler halinde yazıyorum, lütfen sizde yetersiz gördüğünüz konulara değinin.

1. Üye ol, giriş yap ve üyelik tipini seç [ Makale Yazarı - Alıcı ]

2. Üyelik tipine göre işlemler [ Makale Yazarı ]

2.1 - Makale yazarı elindeki tüm makaleleri satışa koyabilir, makalelerin kaç cümle olduğu, kaç kelime olduğu, kategorisi, seo alakası hakkında bilgi verir. Fiyatını belirler ve makalenin tamamın sisteme ekler. Makale içeriğinin tamamını sadece yönetim görebilir. Müşteri sadece 1 kısmını görüntüleyebilir. Satın alma işleminde tamamını görüntüler.

2.2 - Makale yazarının 1 profili olur. O profilde daha önce satışını yaptığı işlemler, yorumlar ve puanlar görüntülenir.

2.3 - Makale yazarının satışa koyduğu ücreti platform satın alan kişiden anında temin eder. % küçük bir mebla komisyon payı alır ve ödemeleri her hafta makale yazarına banka havalesi / EFT olarak gönderir.

3. Makale yazarının yazmış olduğu makale sistemde sadece 1 kişiye satılır.

4. Makale yazarı elindeki makaleleri sisteme girer ve editöre inceleme için gönderir. Onay alan makale anında sitede kategorisinde yer alır ve satışa hazırdır. Makale ücret skalasına göre fiyatı editör belirler.

5. Üyelik tipine göre işlemler [ Alıcı ]

5.1. Dilerse hazır satışta olan makaleleri inceler ve anında satın alır. Satın aldığı makale anında satış sisteminden kaldırılır.

5.2. Dilerse toplu olarak kredi satın alabilir ve kredisini makale satın alarak kullanabilir.

5.3. Makale alıcısı eğer aradığı makaleyi bulamamış ve temin edememiş ise Makale İstek bölümünden ilan oluşturabilir. Makale yazarları bu ilanları görebilir ve teklifde bulunabilir.

5.4. Alıcı kriterlerine uyan makaleci ile anlaşır ve ödemeyi gerçekleştirir. Belirtilen süre içerisinde makale yazarı makaleyi tamamlar ve sistem üzerinden alıcı ile paylaşır. Paylaştığı andan itibaren onay süresini tamamlar ve alıcıya makale / makale yazarına ücret ödemesi belirlenen günde ödenir.

6.. Tüm işlemlerde önce ödemeyi alıcı platforma öder ve sonra makaleyi teslim alır yani %100 Güvenlidir.

Şu ana kadar aklıma gelen işlemler bu şekil .. Eklemek yada çıkarmak istediklerinizi lütfen belirtin zaman kaybetmeden bu sektör için çok daha iyi projelere birlikte imza atalım arkadaşlar ..

Daha önce bu tarz girişimler olmuş olabilir, şu anda işlem yapanda olabilir fakat ben kalıcı ve herkesin tercih edebileceği bir oluşumun içerisindeyim. Şu ana kadar yapılan var fakat benim hiç haberim yok ise o proje zaten yeterli ilgiyi görmemiştir.

Teşekkürler, saygılarımla ..

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
"Dilerse hazır satışta olan makaleleri inceler ve anında satın alır. " İnceleme nasıl olacak? Alıcı makalenin hepsini görürse zaten o makaleden bir şey çıkmayabilir. Sonuçta okunup inceleniyor ve özetini kendisi de yazabilir. Yalnız ben makale alıp kredi alan kişilere kredi karşılığı vereceğim dersen o başka.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1267
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 170, (%100)
Gerekli sermaye olduğu sürece bu gibi her türlü girişim, bir sonuca ulaşabilir. Ancak mühim olan gerekli altyapıdır...
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

Teveccüh adlı üyeden alıntı

"Dilerse hazır satışta olan makaleleri inceler ve anında satın alır. " İnceleme nasıl olacak? Alıcı makalenin hepsini görürse zaten o makaleden bir şey çıkmayabilir. Sonuçta okunup inceleniyor ve özetini kendisi de yazabilir. Yalnız ben makale alıp kredi alan kişilere kredi karşılığı vereceğim dersen o başka.

Siteye gönderilen her makale önce editör tarafından inceleniyor ve 1 * 10 arası bir puan doğrultusunda puanlanıp ( editör tarafından ) satışa açılıyor. Alıcı 350 kelimelik 1 makalenin sadece 35 * 50 civarını görüntüleyebilir. Gerekirse makaleyi görüntüleyen kişilerinde logları tutulur.

hasmer adlı üyeden alıntı

Gerekli sermaye olduğu sürece bu gibi her türlü girişim, bir sonuca ulaşabilir. Ancak mühim olan gerekli altyapıdır...

Diğer projelerimde olduğu gibi bu projede de yapıyı tamamen kendim yazacağım. Uzman olduğum konuda alt yapıyı hazırlayacağım için hiç bir sıkıntı yaşayacağımı şu an için düşünmüyorum.

Fikirleri bekliyorum arkadaşlar :)

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Hocam tutar ama yalnız yeni bir fikir değil bir sürü benzer proje var yıllardır faaliyette olan. İşin diğer bir tarafı piyasada bilinen diğer sitelerde alıcı panelinden siparişte bulunup şu alanda makale istiyorum diyorsunuz ve üyelere sms ile alınabilecek makale işlerinin panellerine düştüğü bilgisi veriliyor. Yani alıcı siteye girip ordan bir kısmını gördüğü makale yerine sipariş üzerine istediği konuda makale alıyor. Sizinki de güzel bir fikir makale yaz yükle, elbet alıcı çıkar mantıklı. Sizin sistemi daha çok sevdim hocam dürüstçesi bende boşta kaldıkça eklerim.

Yazanlar kısmında şuana kadar hiç bu işi yapmadım ama kurumsal görünen popüler bir makale yazıp para kazanma sitesine üye oldum ve saatte 11 adet sms gönderdiklerini görünce iptal ettim üyeliğimi. Nette araştırdım adları çıkmış ödeme eşiği haftalık değil 200 tl, birde haftada 10 makale sınırı var, sınıra ulaşamadım 20-30 tl ceza, makalen beğenilmedi ceza kestik gibi durumlar oluyormuş. Bu alanda güvenilir site açığı var tutar bence projeniz.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

antidetron antidetron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad x** x**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 45 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Proje güzele benziyor lakin aklıma bir soru takıldı. Komisyona kim katlanacak? Alıcı mı satıcı mı?
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Hocam tutar ama yalnız yeni bir fikir değil bir sürü benzer proje var yıllardır faaliyette olan. İşin diğer bir tarafı piyasada bilinen diğer sitelerde alıcı panelinden siparişte bulunup şu alanda makale istiyorum diyorsunuz ve üyelere sms ile alınabilecek makale işlerinin panellerine düştüğü bilgisi veriliyor. Yani alıcı siteye girip ordan bir kısmını gördüğü makale yerine sipariş üzerine istediği konuda makale alıyor. Sizinki de güzel bir fikir makale yaz yükle, elbet alıcı çıkar mantıklı. Sizin sistemi daha çok sevdim hocam dürüstçesi bende boşta kaldıkça eklerim.

Yazanlar kısmında şuana kadar hiç bu işi yapmadım ama kurumsal görünen popüler bir makale yazıp para kazanma sitesine üye oldum ve saatte 11 adet sms gönderdiklerini görünce iptal ettim üyeliğimi. Nette araştırdım adları çıkmış ödeme eşiği haftalık değil 200 tl, birde haftada 10 makale sınırı var, sınıra ulaşamadım 20-30 tl ceza, makalen beğenilmedi ceza kestik gibi durumlar oluyormuş. Bu alanda güvenilir site açığı var tutar bence projeniz.

Bahsettiğiniz siteyi PM'den paylaşabilirmisiniz ? Daha önce böyle saçma şeylere hiç denk gelmedim açıkcası..

Makale isteklerini anında tüm yazarlara Eposta olarak gönderebilirim ve sitede zaten panele düşer.

antidetron adlı üyeden alıntı

Proje güzele benziyor lakin aklıma bir soru takıldı. Komisyona kim katlanacak? Alıcı mı satıcı mı?

Alıcıdan da satıcıdanda komisyonu ortak alacağım. Yani işlem bedeli eğer 4 TL ise 1 TL kesilecek ve yazara gönderilecek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al