wmaraci reklam

Meslek yönelimleri 'Tavsiyeleriniz'

7 Mesajlar 825 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

estegk estegk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Uzun zamandır buralardayım. İnternet ve internetin getirdikleri benim için hem eğlence hemde maddi kaynak olmuştur. Ancak birde işin öteki boyutu var. Geçen yıl inşaat mühendisliğinden mezun oldum. Bir yıldır iş arayışım sürüyor ve ülkemizdeki kriz en çokta bu sektörü etkilemiş gibi duruyor. Başka bir alana yönelmeyi düşünüyorum. Bu bağlamda bana tavsiyeleriniz neler olacak?

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Neye ilgi duyuyorsunuz hocam? Öyle kafaya göre meslek önerilmez. İnşaat sektörü inanılmaz sıkıntıda şu an en az 2 sene de böyle devam edecek gibi duruyor fakat yurt dışına inşaat işi yapan Türk firmalar var oralara baktınız mı? Ücretleri de iyiydi
estegk

kişi bu mesajı beğendi.

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Allah yardımcınız olsun.

Eğer mümkünse bölümünüz doğrultusunda KPSS'yi düşünmenizi öneririm. Ayrıca askerliği aradan çıkartırsanız önünüzü daha rahat göreceksiniz. Hatta duruma göre askerde kalmayı da değerlendirebilirsiniz. Eğer ilginiz bölümünüze devam ediyorsa yüksek öğrenime devam etme seçeneğini de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Hiçbiri olmazsa, en azından deneyim kazanmak ve özgeçmişe eklemek için part-time (yarı zamanlı) bile olsa alanınızda bir işe girmeyi yoklayabilirsiniz şartlar beklentiniz altında kalsa bile.

Kolaylıklar dilerim...

cansin39 cansin39 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 2 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Kpss diyorum bende. İyi bir puan alırsanız yerleşirsiniz memur olursunuz. Çünkü inşaat sektörü inanılmaz kötü banka mevduat faizleri yüksek sektör iyice daraldı
estegk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Benim aklımda şunlar var. Öncelikle açık öğretimden işletmeye kayıt olup ikinci bir üniversite daha bitirmek istiyorum. Ayrıca mühendisliğin bir getirisi olarak İsg kursuna gidip sınavı geçmem doğrultusunda c sınıfı iş güvenliği uzmanı da olabiliyorum. Kpss aklımda 2020 yılında onu deneyeceğim lakin alternatif sektörlere de yönelebilirim diye düşünüyorum. Fakat meslek grupları hakkında geniş bir bilgi sahibi olmadığımdan sizlerin de fikrini merak ediyorum.
Ben şuanda kariyer. Net üzerinden. Philip morris, efes pilsen gibi firmaların satış temsilciliği ilanlarına başvurdum.

Hocam yurtdışı düşünmüyorum Backlinkcigeldi

100120 100120 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 32 / 88
  • Ticaret 39, (%100)
Ben yurtdışı diyecektim ama düşünmüyorsun.

Öncelikle umudunu kırmak istemem ama Türkiye'de yaşıyoruz bu ülkede liyakat yok yumuşak g harfini yazamayan adamlar en üst mevkilere yerleşiyor bunu bil okumak önemli ama iş bulman için akraba, torpil, network olması lazım çok çalışkan olmak ve işi bilmen bunların gerisinde kalıyor maalesef.

Ben düşünmediğin halde yine yurtdışı diyorum sana.

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
wpdiv görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Ülkenin ekonomik gidişatınında farkındayım ama şuan için yurt dışı düşünmüyorum. Eğitimini aldığım mesleği pek tabi yapmak isterim ama olmazsa da alternatif seçenekler içinde geç olduğunu düşünmüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al