wmaraci reklam

Özel Sektör ve Memur Ayrımı

23 Mesajlar 2.888 Okunma
wmaraci reklam

Meto34 Meto34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Siz değerli arkadaşlarımın görüşlerini merak ettiğim için bu konuya değineceğim.

Genellikle utangaç, çekingen, ayaklarının üstünde duramayan özel sektörü beceremeyen vb. durumları yaşayan insanlar sırf Kpss denilen zırvayı geçti diye memur oluyor. Tabi bu tercih meselesi ama kimse kendini kandırmasın gerçek bu. Masa başında 8 saat yat akşam 5 de çık 2 gün tatil yap bide 3.5-4bin lira para al. Biri gidip sorsa ya kardeşim sen napıyosun? Vallahi cevap veremez. Güzel olay. İşi başka bir boyutu da var. Benim 60-65 gibi puanlarla TRT'ye giren arkadaşlarım var. 70 civarı puanla demirbaş yerlere atanan öğretmen tanıdıklarım var. Tarım bakanlığında bağlı çalışan iki kelimeyi bir araya getiremeyen bıyıklı dayılar var. Belediyelerde kpss den barajı geçti diye kadroya alınan ablalar abiler var. Hepiniz biliyorsunuz hepiniz şahitsiniz tek ben değilim. Var oğlu var. Bunların hesabını kim verecek? Farklı hayalleri ve yüksek hedefleri olan insanlar özel sektöre yöneliyor. Ama biri devletin gözünde canciğer öbürü üvey evlat. Mesela Memur karı koca eş durumundan aynı şehire gelebiliyor. Ama biri memur öbürü özel sektör ise böyle bir imkan yok. Biri devletin çocuğu öbürü şey çocuğu sanki siz anladınız. Bu hainliktir. Ya da birçok özel sektörde kanun dışı uygulamalar yapılıyor kimse denetlemiyor. Kimse yaptırımda bulunmuyor. Devlet özel sektör çalışanlarına sahip çıkmıyor.Allah aşkına bir sorun çevrenizdekilere yarım saat mola ile 9-10 saat çalıştırıyorlar vardiyalı. İzin mizin arada bulasın. Maaşlar yarım yamalak. Biri bunlara dur demeli artık ülkemizde zengin çok zengin fakirde çok fakir.

Saygılarımla

Not: Bu ara da kimse saçma sapan konuşup sende okusaydın sende olsaydın demesin. Ben 2 üniversite bitirdim. Şuan özel sektördeyim ve durumum iyi çok şükür. Fakat zamanında çok zorluk çektiğim ve çevremde gördüklerim için dile getiriyorum.
Gerilim Flawless wmprx

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Herkes memur olma peşinde. Özel sektör devlet kontol etmediği için vatandaşı sömürüyor. Bakan, 5 milyon (kadro 50bin) kpss adayına sitem ediyor. Özelde çalışın kardeşim diyor. Özel ve devlet arasındaki şartları görmezden gelip bunları söyleyebilen bir bakanımız var malesef.

Ama suç kesinlikle bizim millette. Adam asgari ücretle köle gibi çalışıyor. Hala gidip oyunu aynı hükümetten yana kullanıyor. Aziz Nesin'in dediği gibi...
Meto34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Tabi memur olma peşinde olurlar oradaki rahatlığı bolluğu görüyorlar niye özel sektörle uğraşayım devlet nasıl olsa memurlara bedavadan bakıyor diyorlar. Ben hiçbir işi beceremesemde Kpss geçtim diye bana 3.5- 4 bin veriyor diyorlar. Artık ülkemizde bırak büyük hedefleri büyük hayalleri, standarta ulaşsak şükür namazı kılar hale geldik. Fastfood markaları, giyim markaları, tekstil markaları, elektronik markaları hepsi yasa dışı imkanlarla işçi çalıştırıyor. Yıllardır özel sektördeyim ve bir tane yaptırım görmedim. İnsanlar bu şartları gördükten duyduktan sonra mecbur kalıyorlar aslında kabullenmeye az çok hakta veriyorum. Zaten 2 tür savunan var

1- Kı.ını kurtarmak umuduyla savunan
2- Nasıl olsa kı.ımı kurtardım rahatım bari bir şey demeyeyim diye savunan

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Kapitalizmin eseri işte. Git çevrende birine sor 5 parmağın 5'i bir değil der. Halkımızın çoğu eşitliğe inanmıyor ve böyle düşünen bir halkı da sosyal adaleti savunan bir hükümetin yönetmesi beklenemez.

wmaraci

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
''nihatturan'' video her şeyi açıklamış daha fazla söze gerek kalmadı. Adam güzel sanatlar okuyo, iktisat okuyo işletme okuyo polis oluyor ya. Diyorum ki arkadaşım niye? Diyor ki 4 bin veriyolar kanka daha ne olsun dolaşıyoruz park bahçede. Öğretmenler hele slayt sistemi ile eğitim alarak öğretmenlik yapıyorlar. Geçen bana bir öğretmen arkadaşım diyor ki çok yoruluyorum ne işlerle uğraşıyoruz bir bilsen dedi. Ne işlerle uğraşıyorsun dedim? Evrakları dolduruyoruz, imzaları alıyoruz, öğlen 3e 4 e kadar çocuklarla uğraşıyoruz diyor. Allah aşkına iş yapıyorum dediği yoruluyorum dediği dertlere bakın. Ya da belediyedekiler. Gidiyorum devlet dairelerine super mario oynuyolar pc de. Face de takılıyorlar. Niye biliyormusunuz? Kpss kazandılar diye. Peki ülkemin ilkokul mezunu lise mezunu üniversite mezunu işçisi niye bu durumda biliyomusunuz? Bu saçma sınavı reddettiği, hedefleri, inandığı değerleri olduğu için fakir.

HeadCMoon HeadCMoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 364
  • Beğeniler 155 / 154
  • Ticaret 12, (%100)
Meto34

Öğretmenlik hakkında yanlış düşüncelerdesiniz. Hiç bir sınıfa girmeden, karşınızdaki 30-50 arası çocuğa bir şeyler öğretmek zorunda kalmadan lütfen yorum yapmayın. Eğer yorum yapacaksanız da buyrun gelin misafirim olun, sizi 1 hafta derslere girdireyim. Günde 3 öğün yemek ve kalacak yer benden. :)

Her işin zor kısımları var, memurların çoğu için dediklerinizde haklısınız ancak bir işi bilmeden, içine girip deneyimlemeden, sadece gördüklerinize göre değerlendirmeniz çok yanlış.

Saygılarımla
sorueki HakikatTR wpuzman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Sende gel özel sektorde benim restoranimda 1 hafta dayan sana tam maaş benden

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Evet memurlar ile ilgili düşüncelerinizin bir kısmına katılıyorum ama herkes sandığınız gibi değil. Öğretmen yatıyor, polis parkta hava alıyor geziyor 4-5k maas aliyor gibi düşüncelerinize ise katılmıyorum.

Ben jandarma personeliyim, eşim ise öğretmen. Daha üniversitede iken tanışmıştık esimle. Ağlaya ağlaya o begenmediginiz kpss ye calistigini bilirim. Normal sevgililer sinemaya tiyatroya gezmeye gider. Biz kafeye gidip defter kitap acip esime ders calistirdim. Ben calistim ona anlattim o calisti bana anlatti.

Ha beni sorarsaniz ben girmedim kpssye de oss ye. 13 yasimda girdim askeri okula. Daha cocukken aldim elime silahi. Bircogunuzun halen askere gidip de giymedigi uniformayi 13 yasimda giydim. Bizim yok muydu hayallerimiz, simdi yok mu?

Yatiyor slayttan ders anlatiyor dediginiz ogretmen esim 7-8 saat derse girsin evin yolunu zor buluyor, surekli bogazi agriyor hasta oluyor yataklara dusuyor.

Her isin bir zorlugu var evet. Özel sektorde tutunmak zor evet. Ama kamunun tamami da yan gelip yatmiyor. Sinav herkese acik. Buyrun girin siz de olun ne olmak istiyorsaniz. Iyi forumlar.

Not:mobilden yazdigim icin kusura bakmayin.
sorueki HakikatTR HeadCMoon

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Müdür
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 10 / 57
  • Ticaret 1, (%0)
Guzel kardeşim ben çogu memur dedim hepsini demedim. Tabiki sizin gibi guzel insanlarda var. Sinavin herkese acik oldugunu biliyoruz biz girmek istemiyoruz. Daha yuksek hedeflerimiz var.. biz sadece ayrim olmasin istiyoruz.Iyi gunler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al