wmaraci reklam

R10 Yönetimi Fesh Edildi.

40 Mesajlar 14.264 Okunma
wmaraci reklam

NetBlogi NetBlogi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 44 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar açıklamam biraz uzun olacak , Radmin dahil aktif görev yapan hiçkimse tek 1 kelimeye dahi müdahele etmezse mutlu olurum.Bu benim hakkım kimsenin aklında soru işareti bırakmak istemiyorum.Bu konu içerisinde adı geçen herkes kendi adına savunma yapabilir.
r10.net 'in kuruluşundan beri r10.net e emek veriyoruz elimizden geldiğince.
ve o günden itibaren hep kendi doğrularımla kararlar aldım.
Gelişim sürecinin 2. yılında (yani bundan yaklaşık 4 yıl önce) yine bir forum yönetim fesh'i gerçekleşmişti.
O ekibin gerekçesi belliydi.Botnetçilere verilen tavizler,radminin kendisine gelen her üyenin banını sorgusuz sualsiz açması ve son olarak bir botnetçinin kategori modu yapılması.
Kendilerine göre haklı olan yönetim ekibinin fesh'i ile birlikte forumun devamlılığı açısından Adminlik görevine getirildim.
Ve dolayısı ile yeni bir yönetim ve yeni bir anlayış ortaya koyduk.
Botnetçilere kesinlikle taviz vermemek bunların en başındaydı ki kısa sürede başarıyada ulaşıldı.
Devamında çok düzenli ve düzgün bir ekip olduk.tabiki bizimde hatalarımız oldu ama en azından her yetkilinin diğerine saygılı olduğu , herkesin yeri ve konumunu bildiği bir yetki düzeniydi.
Ancak yine malesef Radminin kendi doğrularıyla yaptığı yanlışlarla mücadele ile geçti bu süreç.Modların attıkları banlara müdaheleler, sorgusuz sualsiz birilerine modluk verilmesi vs..
Mesela bu sürecin en önemli halkalarından birisi Gladiator üyeliğinin admin yetkilerine sahip olmasıydı.Ben radmine bunu yapmamasını ısrarla söylememe rağmen yaptı.
Gladiator'un kafasına göre açtığı banlar, attığı banlar, sildiği konularla uğraşmaktan 3 yılımızı harcadık.
Hatta hatırlarsanız kısa bir süre önce benim üyeliğim silinmişti.Bunun sebebi şuydu ; Gladiator gidip ************** arkadaşının banını açmıştı.ben gladiator un yetkisini aldım.radmin tekrar verdi.bende gittim bukez gladiator 'ün üyeliğini sildim.
Gladiator radminden birşekilde yetkiyi tekrar aldı ve oda benim üyeliğimi sildi.Sql üzerinden bazı ayarlarla üyeliği geri getirdik.
Ya saygınlığımızı ?....
Gladiator r10.net maillerini daha.net e sattığı konusunda ciddi şüpheler olmasına rağmen üzerine gidilmedi.
AMA BEN PES ETMEDİM.Çünkü r10.net i seviyordum ve r10.net ten kopmak emeklerimi hiçe saymak kolay gelmiyordu.Emin olun sineye çektim.
Tıpkı diğer bir çok şey gibi..
Ama bizim yönetim yapımız içerisinde bu tarz şeyler hiç olmuyordu.Çünkü bizim için yetki önemli bir değer.bir modun attığı banı diğerinin açması mümkün değildi mesela.
Mesela fatal.
Yüzü burada.
R10 tişortları çıkardık zamanında.ve gelirlerini lösev'e bağışlama kararı aldık.Bu adam gitti o gelirleri kendi çıkarları için kullandı. 6 ay alamadım parayı.En son konu açınca hakkında geri verdide lösev'e yollayabildik parayı.
Şimdi bu adam r10.net uzantılı mail + yetkilere sahip.biyerde yanlış var ama nerde?
Bunları niye anlatıyorum peki bunlar sadece örnekler.Radmin malesef bu sınavı geçemedi.
r10.net ile ilgilenmek konusunda son dönem hariç zaten neredeyse pek alakası yoktu.Hem ilgilenmiyor hemde bizim yetki düzenimize müdahele ediyordu.
ben Radmin'den bir beklenti içinde değildim.Tek istediğim herkes yerini bilsindi.Ancak malesef o hiçbirşeyden ders almadı.
Bugün geldiğimiz noktada Hititajans'ın Admin yetkilerine sahip olduğunu öğrendim.
Bana sadece reklam yetkilisi denmesine rağmen forumdaki herşeye müdahele edebilen yetkilere sahip olup , + olarak bir çok şeyede müdahele ediyordu.
1. sorun böyle bir yetkilendirilme yapılırken bana hiçbir şey sorulmadığı gibi , hiçbirşekilde fikrimde alınmadı.
2. sorun r10.net te şuan böyle bir yetkilendirmeye ihtiyaç yok.
3. sorun Hititajans benim nazarımda bırakın Admin olmayı Mod dahi olamayacak seviyede bir üyedir (modluğunuda radmin vermiştir.)
4.Eğer birisi admin olacaksa ona gelene kadar çok değerli mod arkadaşlarım var.
Ama hititajans r10 a reklam getirdi.Radmine para kazandırdı.
Bana göre birisinin r10 a para kazandırması yetkili olabileceği anlamına gelemez.
Bu işler parayla dönseydi ozaman biz şerefimizi onurumuzu hiçe sayıp parayla mod yapar , parayla ticari çıkarlar uğruna insanlara ayrımcılık yapardık.
Modluk,adminlik çok kutsal birşeydir.Zaten bunun değeri anlaşılabilseydi birileri kafasına göre yetkili olamazdı.
Gladiator ve fatal konusunda sabırlı davrandım ve sustum.Sırf r10 için sineye çektim.
Ancak Hititajans konusunda kesinlikle taviz vermeyeceğimi Radmin eğer kararında ısrarcı olursa Görevi bırakacağımı belirttim.Çünkü bu karar başta ben olmak üzere tüm yönetim kadromuza yapılmış büyük bir saygısızlıktı,
Radmin kararında ısrarcı olduğunu ve vereceğim karara saygılı olacağını belirterek , yıllardır verdiğimiz emekleri hiçe sayarak bugün bu kararı almamda ön ayak olmuştur.
Kendisine yeni ekibiyle başarılar diliyorum.
----
Yukarıda yazmış olduğum yazı anlık olarak ulaştığım ve kendi oluşturduğum ekipdeki moderatörler tarafından onaylanmıştır.Onlarda benimle beraber yönetimi fesh etme kararı almıştır.
Ulaşamadığım moderatörlerede gerekli pm 'leri attım.
Dolayısı ile biz ekip olarak r10.net yönetimini fesh ediyoruz.
Bundan sonraki yönetimlerde benim mevcut ekibimden modlar tekrar yer alabilir.Herkes kendi kararını verecektir.
Ancak bundan sonra ben r10.net yönetimi içerisinde herhangi bir aktif görevde yer almayacağımı buradan bildiriyorum.
----
Saygılarımla
Labidu

http://www.r10.net/forumda/831621-r10-net-yonetimini-fesh-edilmistir.html

R10 çöküş sancıları çekiyor. Labidu ve ekibi işi bıraktılar.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1346
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Üyeliğim silindiği için göremiyorum resmini çekermisiniz yada kopyalarmısınız?

csariaslan csariaslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek memur
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1098
  • Beğeniler 226 / 281
  • Ticaret 48, (%100)
Arkadaşlar açıklamam biraz uzun olacak , Radmin dahil aktif görev yapan hiçkimse tek 1 kelimeye dahi müdahele etmezse mutlu olurum.Bu benim hakkım kimsenin aklında soru işareti bırakmak istemiyorum.Bu konu içerisinde adı geçen herkes kendi adına savunma yapabilir.
r10.net 'in kuruluşundan beri r10.net e emek veriyoruz elimizden geldiğince.
ve o günden itibaren hep kendi doğrularımla kararlar aldım.
Gelişim sürecinin 2. yılında (yani bundan yaklaşık 4 yıl önce) yine bir forum yönetim fesh'i gerçekleşmişti.
O ekibin gerekçesi belliydi.Botnetçilere verilen tavizler,radminin kendisine gelen her üyenin banını sorgusuz sualsiz açması ve son olarak bir botnetçinin kategori modu yapılması.
Kendilerine göre haklı olan yönetim ekibinin fesh'i ile birlikte forumun devamlılığı açısından Adminlik görevine getirildim.
Ve dolayısı ile yeni bir yönetim ve yeni bir anlayış ortaya koyduk.
Botnetçilere kesinlikle taviz vermemek bunların en başındaydı ki kısa sürede başarıyada ulaşıldı.
Devamında çok düzenli ve düzgün bir ekip olduk.tabiki bizimde hatalarımız oldu ama en azından her yetkilinin diğerine saygılı olduğu , herkesin yeri ve konumunu bildiği bir yetki düzeniydi.
Ancak yine malesef Radminin kendi doğrularıyla yaptığı yanlışlarla mücadele ile geçti bu süreç.Modların attıkları banlara müdaheleler, sorgusuz sualsiz birilerine modluk verilmesi vs..
Mesela bu sürecin en önemli halkalarından birisi Gladiator üyeliğinin admin yetkilerine sahip olmasıydı.Ben radmine bunu yapmamasını ısrarla söylememe rağmen yaptı.
Gladiator'un kafasına göre açtığı banlar, attığı banlar, sildiği konularla uğraşmaktan 3 yılımızı harcadık.
Hatta hatırlarsanız kısa bir süre önce benim üyeliğim silinmişti.Bunun sebebi şuydu ; Gladiator gidip ************** arkadaşının banını açmıştı.ben gladiator un yetkisini aldım.radmin tekrar verdi.bende gittim bukez gladiator 'ün üyeliğini sildim.
Gladiator radminden birşekilde yetkiyi tekrar aldı ve oda benim üyeliğimi sildi.Sql üzerinden bazı ayarlarla üyeliği geri getirdik.
Ya saygınlığımızı ?....
Gladiator r10.net maillerini daha.net e sattığı konusunda ciddi şüpheler olmasına rağmen üzerine gidilmedi.
AMA BEN PES ETMEDİM.Çünkü r10.net i seviyordum ve r10.net ten kopmak emeklerimi hiçe saymak kolay gelmiyordu.Emin olun sineye çektim.
Tıpkı diğer bir çok şey gibi..
Ama bizim yönetim yapımız içerisinde bu tarz şeyler hiç olmuyordu.Çünkü bizim için yetki önemli bir değer.bir modun attığı banı diğerinin açması mümkün değildi mesela.
Mesela fatal.
Yüzü burada.
R10 tişortları çıkardık zamanında.ve gelirlerini lösev'e bağışlama kararı aldık.Bu adam gitti o gelirleri kendi çıkarları için kullandı. 6 ay alamadım parayı.En son konu açınca hakkında geri verdide lösev'e yollayabildik parayı.
Şimdi bu adam r10.net uzantılı mail + yetkilere sahip.biyerde yanlış var ama nerde?
Bunları niye anlatıyorum peki bunlar sadece örnekler.Radmin malesef bu sınavı geçemedi.
r10.net ile ilgilenmek konusunda son dönem hariç zaten neredeyse pek alakası yoktu.Hem ilgilenmiyor hemde bizim yetki düzenimize müdahele ediyordu.
ben Radmin'den bir beklenti içinde değildim.Tek istediğim herkes yerini bilsindi.Ancak malesef o hiçbirşeyden ders almadı.
Bugün geldiğimiz noktada Hititajans'ın Admin yetkilerine sahip olduğunu öğrendim.
Bana sadece reklam yetkilisi denmesine rağmen forumdaki herşeye müdahele edebilen yetkilere sahip olup , + olarak bir çok şeyede müdahele ediyordu.
1. sorun böyle bir yetkilendirilme yapılırken bana hiçbir şey sorulmadığı gibi , hiçbirşekilde fikrimde alınmadı.
2. sorun r10.net te şuan böyle bir yetkilendirmeye ihtiyaç yok.
3. sorun Hititajans benim nazarımda bırakın Admin olmayı Mod dahi olamayacak seviyede bir üyedir (modluğunuda radmin vermiştir.)
4.Eğer birisi admin olacaksa ona gelene kadar çok değerli mod arkadaşlarım var.
Ama hititajans r10 a reklam getirdi.Radmine para kazandırdı.
Bana göre birisinin r10 a para kazandırması yetkili olabileceği anlamına gelemez.
Bu işler parayla dönseydi ozaman biz şerefimizi onurumuzu hiçe sayıp parayla mod yapar , parayla ticari çıkarlar uğruna insanlara ayrımcılık yapardık.
Modluk,adminlik çok kutsal birşeydir.Zaten bunun değeri anlaşılabilseydi birileri kafasına göre yetkili olamazdı.
Gladiator ve fatal konusunda sabırlı davrandım ve sustum.Sırf r10 için sineye çektim.
Ancak Hititajans konusunda kesinlikle taviz vermeyeceğimi Radmin eğer kararında ısrarcı olursa Görevi bırakacağımı belirttim.Çünkü bu karar başta ben olmak üzere tüm yönetim kadromuza yapılmış büyük bir saygısızlıktı,
Radmin kararında ısrarcı olduğunu ve vereceğim karara saygılı olacağını belirterek , yıllardır verdiğimiz emekleri hiçe sayarak bugün bu kararı almamda ön ayak olmuştur.
Kendisine yeni ekibiyle başarılar diliyorum.
----
Yukarıda yazmış olduğum yazı anlık olarak ulaştığım ve kendi oluşturduğum ekipdeki moderatörler tarafından onaylanmıştır.Onlarda benimle beraber yönetimi fesh etme kararı almıştır.
Ulaşamadığım moderatörlerede gerekli pm 'leri attım.
Dolayısı ile biz ekip olarak r10.net yönetimini fesh ediyoruz.
Bundan sonraki yönetimlerde benim mevcut ekibimden modlar tekrar yer alabilir.Herkes kendi kararını verecektir.
Ancak bundan sonra ben r10.net yönetimi içerisinde herhangi bir aktif görevde yer almayacağımı buradan bildiriyorum.
----
Saygılarımla
Labidu
labidunun yazmış olduğu mesaj

polathinyo polathinyo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO | Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** P**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 43 / 37
  • Ticaret 58, (%97)
1 haftadır üyeliğin neden geri gelmediği anlaşıldı. :)
1 yıllık silver üyelikte almıştım, 1 ay kullanmadan site gitti.
Bir çok kişinin emeğini ve ekmeğini harcadılar.
HasanA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Üye olamadan bu siteye site gitti :))
HasanA Ghost Omercitak

kişi bu mesajı beğendi.

-Bura komple benim.

HaydarSahinn HaydarSahinn yazilimca.org Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 61 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Parası olan adam önce arabayı sonra admini değiştirir. :D

Bytn Bytn Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Affialite Marketing
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
İyi olmuş daha bugün nedeni yazılmadan süresiz ban atmışlar.

May May Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 64 / 82
  • Ticaret 4, (%100)
wmaraci rises

DIABLO DIABLO select * from Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
İyi oldu iyi r10 cıvığı çıkmıştı ikinci iyinet vakası diyebiliriz :) Açıkcası buna sevindimde diyebilirim :)
Swat GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

NetBlogi NetBlogi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 44 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
radminin açıklaması :

R10 için yaptığı herşey için kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra yeni moderatör kadrosu ile yola devam edeceğiz.
Moderatörlerin degişmesi çogu yönden iyi olacaktır. Çünkü Bazı moderatör arkadaşlar kendi kişisel çıkarları için çok fazla gereksiz banlama yaptı. Moderatörün ortağı ile aynı işi yapan bir çok coder forumdan haksız yere banlandı. vs vs...

Yeni moderatör kadrosu ile r10 yoluna devam edecek. Eski moderatörlerden bazı arkadaşları yine moderatör olarak görmek isterdim. Bana PM atabilirler...
DIABLO

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al